کد خبر 460033

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی تشریح کرد؛

جزئیات مالیات خریداران سکه در سال گذشته

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی میزان مالیات مقطوع خریداران سکه در سال۹۸ را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد مسیحی معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در مورد دستورالعمل مالیات سکه از خریداران برای سال ۹۸ اظهار داشت: مالیات مقطوع برای دریافت کنندگان سکه در سال ۹۸ همچون دستورالعمل تهیه شده برای سال ۹۷ درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای سال ۹۸ نیز در راستای اجرای ماده تبصره ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم پرداخت مالیات مقطوع پیش‌بینی شده و دریافت کنندگان سکه در سال ۹۸ به سامانه ای که به همین منظور طراحی شده می‌توانند مراجعه کنند.

مسیحی با تاکید بر اینکه اطلاعات دریافت کنندگان سکه را گرفتیم، بیان داشت: نکته ای وجود دارد که مالیات مقطوع مربوط به اشخاصی است که تا سقف ۱۸۵ سکه دریافت کردند. برای سایرین که بیش از ۱۸۵ سکه است باید اظهارنامه مالیاتی به این سازمان تسلیم کنند.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی افزود: با اختیاری که در راستای قانون ارائه شده تا ۱۰ سکه معاف از مالیات، ۱۰ تا ۳۰ سکه به ازای هر سکه ۴۰۰ هزار تومان مالیات، ۳۰ تا ۵۰ سکه به ازای هر سکه ۵۲۰ هزار تومان مالیات و از ۵۰ تا ۱۸۵ سکه به ازای هر سکه ۶۵۰ هزار تومان مالیات اخذ خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    این مالیات ها برای کسی که 7- 8 میلیون تومن تو هر قطعه سکه سود کرده چیزی نیست که باید برای هر قطعه سکه حداقل یک میلیون مالیات وضع میکردین اونم حداقلش

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری