کد خبر 455344

نماینده مجلس یازدهم:

رییس جمهور موظف به ارائه گزارش به مجلس است

نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون رئیس‌جمهور و هریک از وزرا موظفند در مردادماه هرسال گزارشی از عملکرد یک‌ساله خود را به مجلس ارائه کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا صباغیان نماینده بافق در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طبق قانون رئیس جمهور و هریک از وزرا موظفند در مردادماه هر سال گزارشی از عملکرد یک‌ساله خود را به مجلس ارائه کنند، گفت: این گزارش باید بر اساس برنامه‌های ارائه‌شده رئیس جمهور و وزرا در زمان تشکیل دولت و اخذ رأی اعتماد و همچنین برنامه‌های آنها برای سال آینده باشد.

در این زمینه بخوانید

طرح سوال از رئیس جمهور تحویل قالیباف شد

وی با تأکید بر اینکه اجرای این قانون مختص به دولت فعلی نیست بلکه برای تمامی دولت‌ها است و با اجرای آن پاسخ به سؤال یا حتی استیضاح هم برآورده می‌شود، ادامه داد: علاوه بر این دولت درباره وضعیت اقتصادی ایجادشده هم پاسخگو خواهد بود.

نماینده بافق در مجلس اظهار داشت: رئیس جمهور و وزرا باید به مجلس گزارش دهند که طی یک سال گذشته چه کرده‌اند و آماری از وضعیت بیکاری، ایجاد اشتغال، مبارزه با قاچاق کالا و... ارائه کنند و بگویند آمار این مسائل چه‌میزان بوده و اکنون چه‌اندازه است.

صباغیان با بیان اینکه اکنون مردادماه است و  بنابراین این قانون باید اجرا شود، اضافه کرد: باید از سوی هیئت رئیسه مجلس مکاتبه و پیگیری شود تا دولتمردان برای ارائه گزارش عملکرد خود در مجلس هرچه سریعتر اقدام کنند و درخصوص نابسامانی اقتصادی، نگرانی اجتماعی و وضعیت معیشت مردم پاسخگو باشند.

نماینده  بافق در مجلس عنوان کرد: دولتی‌ها گزارش دهند که چرا شرایط کشور با نابسامانی، افزایش قیمت، کوچک شدن سفره مردم، بی‌احترامی به پاسپورت ایرانی، تحقیر ملت ایران در حوزه بین‌الملل و ناامنی داخلی و اطراف کشور مواجه است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر