کد خبر 453452

رییس سازمان برنامه و بودجه تشریح کرد:

آخرین جزییات پرداخت پاداش بازنشستگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه بازنشستگان کشوری و لشکری از اول مهر ماه معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلین فعلی را دریافت خواهند کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدباقر نوبخت در استودیوی پخش خبر 21 شبکه سیما افزود: در قانون برنامه ششم برای متناسب سازی حقوق شاغلین تحت عنوان همسان سازی؛ تکلیفی بر دولت قائل شده ایم، طی سال 96 تا 99 هر ساله مبلغی هم علاوه بر افزایشی که برای شاغلین در نظر گرفته می‌شد برای بازنشستگان هم اضافه می‌شد، اما با توجه به این که برای شاغلین در اسفند ماه سال قبل، افزایش امتیازات فصل دهم اجرا شد، فاصله بین حقوق بازنشستگان و شاغلین زیاد‌تر شد به همین جهت از برخی شخصیت‌های بازنشسته و با تجربه دعوت کردیم تا ما را یاری نمایند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن تأیید گفته‌های مجری مبنی بر این که همه بازنشستگان کشوری و لشکری از اول مهر ماه معادل 90 درصد حقوق شاغلین فعلی را دریافت خواهند کرد، افزود: طبق کارشناسی‌های انجام شده، جدولی تهیه شد که طبق آن دریافتی طبقه به طبقه و گروه به گروه اعضای بازنشسته حداکثر 90 درصد شاغلان خواهد بود.

نوبخت در بیان میزان کف و سقف دریافت‌های بازنشستگان خاطرنشان کرد: آنچه از آغاز مهر ماه به اجرا می‌رسد، رضایت همکاران ما را در بر خواهد داشت. ضمناً با پرداخت 32 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی، تأمین سرمایه همسان سازی بیمه شدگان تأمین اجتماعی هم صورت می‌گیرد.

 در این زمینه بخوانید:

 حقوق بازنشستگان به شاغلان می‌رسد؟

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از مهر اجرا می‌شود

او افزود: دولت موظف شد همه طرح‌های ناتمام خود اعم از عمرانی و اجتماعی را به اتمام برساند، در همین راستا آقای روحانی به سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد تا مطالبات ایثارگران را ظرف ماه‌های آینده تسویه کنیم و همچنین سازمان برنامه و بودجه موظف شد نسبت به کادر درمان (پرستاران) مضاف بر مطالبات کارانه ها، فوق العاده ویژه‌ای هم برای کادر درمانی ستاد کرونا و همچنین بازنشستگان درمانی در نظر بگیرد.

نوبخت ادامه داد: برای بازنشستگان غیر از همسان سازی که از آغاز مهر عملیاتی می‌شود، برنامه ریزی کرده ایم قبل از آنکه مهر آغاز شود همه پاداش بازنشستگی در همه رده‌ها پرداخت شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: حدود مبلغ 32 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی بازنشستگان در نظر گرفته شده است، ضمناً در سال جاری شاهد افتتاح بسیاری از طرح‌های عمرانی ناتمام خواهیم بود که این افتتاح‌ها سبب رفاه مردم خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حقوق بگیران را بد بخت کرد این نوبخت.

 • یدالله ارژنگی
  ۰ ۱

  سلام در همسان سازی حقوق بازنشستگان سعی شود حق کسانی که که با مدارک بالاتر بازنشسته شده اند ضایع نشود .چون در این چند سال همسان سازی حقوق به آنها تعلق نگرفته است .این ظلم آشکار است.

 • رضا کاظم پور
  ۰ ۱

  سلام اقای نوبخت خسته نباشی خداوند نگهدارتان باشد وهمیشه سالم وتندرست باشین خداحفظ

 • ناشناس
  ۲ ۰

  چرا پول پاداش مرخصتی کارمندان بهداشت رانمیدهید

 • ناشناس
  ۱ ۱

  سلام مهر ماه، رو به اتمام است ولی خبری از پرداخت پاداش پایان خدمت جهاد کشاورزی نیست

  • فیضی
   ۰ ۰

   مابعد سی سال بازنشسته شده ایم فرزندانمان موقع ازدواج شان شما خدا پاداش پایان خدمت بدهید ما به سها م نیاز نداریم پول جهت جهزیه بچه ها نیار است ممنون از دکتر نوبخت بازنشسته لشکری

 • شاهد
  ۰ ۰

  باسلام اقای نوبخت تشکر از زحمات حقیر فرزند شهید هستم که در سال ۹۹ بازنشسته کشور نائل امدم هنوز هم پاداش واریز نشده خواهش می کنم در فکر ما فرزندان باشید بعدا از مهر ۹۹ فوق العاده ایثار گری که افزایش حقوقی داشتم اون هم حدود ۵‌ماه است واریز نکردید بازهم فرزندان شهدا را یاری کنید با احترام این پاداش ومانده مرخصی خیلی مشکلم را حل خواهد کرد خیلی بزرگوار هستید