کد خبر 452129

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

حقوق بازنشستگان کشوری ۹۰درصد شاغلان می‌شود/ توزیع ۱۰۰هزار میلیارد برای همانندسازی حقوق‌ها

نوبخت گفت: از ابتدای مهر ماه حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری ۹۰درصد شاغلان پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد باقر نوبخت در ادامه نشست‌های مجازی خود، امروز شنبه 21 تیر ماه گزارش جدیدی از تازه ترین‌  اقدامات  سازمان برنامه و بودجه در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان و حمایت از کادر درمان کشور ارائه کرد.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه با  تأکید بر اینکه این 90 درصد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان مشابه از ابتدا هم در نظر دولت بوده است، اعلام کرد:جداول مربوط به تعیین شاغل مشابه با همکاری بازنشستگان تهیه و به امضا رسیده است.

وی ادامه داد، ظرف یکی دو ماه آینده این تأمین اعتبار از جابه جایی ردیفهای اعتباری انجام خواهد شد.

دکتر نوبخت با بیان اینکه از اول مهرماه این همسان سازی انجام خواهد شد، تاکید کرد، با توجه بار سنگین مالی همسان سازی، یک اقدام تاریخی در راستای حمایت از حقوق بازنشستگان عزیز صورت گرفت.

معاون رئیس جمهور با اشاره به جلسات متعدد مشورتی که با حضور نمایندگان بازشستگان در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: تا کنون جلساتی با حضور بیش از 60 نفر از نمایندگان بازنشستگان محترم برگزار شده و عمده پیشنهادات این عزیزان مبتنی بر همسان سازی 90 درصدی حقوق بازنشستگان  شاغلان بود، این پیشنهاد مورد تایید دولت بوده و در نهایت همین پیشنهاد پیگیری خواهد شد.

وی افزود، در نهایت مقرر شد جدولی تهیه شود که در آن دریافتی بازنشستگان تا 90 درصد شاغلان مشابه همسان سازی شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به صدور مجوز استخدام جدید 3000 نیروی شرکتی و قراردادی  در وزارت بهداشت، گفت: پیش از این نیز مجوز استخدام 3400 نفر از کادر درمان به وزارت بهداشت داده شده بود و در این مرحله طی مذاکره‌ای که با وزیر بهداشت انجام شد مقرر گردید استخدام رسمی از میان کادر درمان حاضر در دوران مقابله با کرونا صورت گیرد.

 نوبخت گفت: طی هفته گذشته 1000 میلیارد تومان کارانه کادر درمان پرداخت شده است، همچنین رایزنی های لازم برای پرداخت قسط دوم ریالی اعتبار یک میلیارد یورویی با بانک مرکزی انجام شده است. به این ترتیب با واریز قسط دوم ریالی از سوی بانک مرکزی به خزانه، اعتبار لازم به حساب وزارت بهداشت واریز خواهد شد. همچنین از اول مهر ماه فوق العاده ویژه کادر درمان شور پرداخت خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص استخدام فرزندان فرهنگیان گفت: با رئیس سازمان اداری و استخدامی صحبت میکنم تا بتوانیم اولویت استخدام فرزندان بازنشستگان را در دستور کار قرار دهیم.

دکتر نوبخت در خصوص پاداش بازنشستگان گفت: تا قبل از اول مهر با کلیه بازنشستگان لشکری و کشوری تسویه صورت خواهد گرفت در این راستا از دستگاههای اجرایی خواستیم تا اموال مازاد خود را برای تامین این منابع به فروش برسانند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  داستان نگید باید به هر بازنشسته 6 میلیون پرداخت کنید اونم حداقلش با این گرانی کمر شکن همین کفاف میده

 • ناشناس
  ۲ ۱

  فکر نکنم با این اضافه پرداخت که معلوم نیست چقدر میشه بتوان از عهده تورم برامد

 • صابر
  ۰ ۱

  اقای دکتر نوبخت من یک جانباز ده صدر هستم رایانه موفق نشدم رایانه ثبت نام کنم وچون یارانانه ندارم معشتی اقدام کردم ثبت نام هم کردم ولی خبری نشد خدا شاید میگیرم دیگه اخر خط رسیدم خواهش می‌کنم از ریاست محترم رسیدگی فرمائید

 • ناشناس
  ۱ ۱

  همسان سازی حقوق بازنشستگان کار بسیار پسندیده ای هست ممنون

 • عباس گلدویت
  ۱ ۱

  اگر این وعده عمل شود گام بزرگی در عدالت اجتماعی که سالهاست از ان محرومیم ، برداشته میشود و موجب شرکت بسیاری در انتخابات خواهد شد. ان شاالله.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگه حقوق بازنشتگان همسازی باشه خیلی ممنون میشیم

 • علی و
  ۰ ۰

  دکترنوبخت عزیز سلام.امیدوارم هرچه زودتر.ای همسانسازی راروی پایه حقوقهای بازنشستگان(ایثارگران بازنشسته اصافه کنید.تاپرونده همسان بکلی بسته شود.باتشکر

 • بازنشسته
  ۰ ۰

  در وضع مالی ومعیشتی خوبی بسر نمیبریم گرانی و بی ارزش شدن پول ملی بیداد میکند.....

 • محمد رضا حسین زهی
  ۰ ۰

  فکر کنم فقط حقوق ثابت را افزایش می‌دهند
  نه دریافتی را

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ازمهرماه بازم کشوری هاروحقوق زیادمیکنیدقبلاگفته شده میان بازنشسته هافرق نزاریدوبقیه روبخیابون نکشانیدهمه بازنشسته ها یکییند

 • یک شهر وند
  ۰ ۰

  حقوق معلم وکارمند رفت بالای۱۰ میلیون چرا بازنشسته کککه همه هموغمش انقلاب وجبهه بود وجهاد میکرد وشب وروز نداشت مدیریرت وسوابق تحصیلی را ارزش قائل شوید

 • حسن
  ۰ ۰

  رزمندگان معسرچراحمایت نمیشوندازمیهن دفاع کردند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای نوبخت ارز 4200 تومانی که به یک سری نور چشمیهای خودتان داده اید چه شد سازمان بازرسی کجاست چرا تکلیف معلوم نیست

 • شجاعی یک ایثار گرم
  ۰ ۰

  وقتی میان توی تلوزیون صحبت از عدالت اجتماعی میکنید کدام عدالت کشوری ولشگری 90درصد تعمین اچتماعی 60 درصد عدالت اجتماعی آینه تبعیض وجود دارد درست نیست

 • حسن
  ۰ ۰

  سلام رزمندگان داوطلب دفاع مقدس چراحداقل حقوق طبق قانون افزایش نشدرزمندگان معسر