کد خبر 447290

افزایش ۵۰درصدی حق عائله‌مندی بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از نهایی شدن افزایش ۵۰درصدی کمک هزینه عائله مندی و حق اولاد بازنشستگان و وظیفه بگیران مشترک این صندوق خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اکبر افتخاری با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه ردیف اعتباری این موضوع از سال 92 به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار شده و متولی پرداخت این صندوق است، این کمک هزینه همه ساله براساس ضرایب مصوب هیئت دولت افزایش یافته و برای سال جاری نیز در ابتدا 15 درصد افزایش یافت.

وی تصریح کرد: از آنجایی که براساس تبصره چهار ماده 109 قانون مدیریت خدمات کشوری که طبق آن مقرر شده «کمک هزینه عائله مندی و اولاد بازنشستگان و وظیفه بگیران معادل شاغلین افزایش می‌یابد» و امسال اعتبارات فصل دهم این قانون در مورد شاغلین با افزایش 50 درصدی روبرو بوده، به تبع درباره بازنشستگان نیز مصداق داشت.

افتخاری افزود: برهمین اساس، طی هفته‌های اخیر این مساله در کمیته ویژه همسان سازی حقوق و مزایای بازنشستگان کشوری که با حضور نمایندگان صندوق، تعدادی از روسای کانون‌های بازنشستگی و رئیس سازمان برنامه و بودجه به صورت هفتگی برگزار می‌شود، این موضوع مطرح و در نهایت با مساعدت سازمان برنامه و بودجه کشور، موافقت شد تا 50 درصد افزایش ضریب کمک هزینه عائله مندی و حق اولاد برای بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری نیز اجرایی شود.

وی با بیان اینکه اعتبار مشخصی از سوی سازمان برنامه و بودجه به این امر اختصاص یافته است، گفت: با تلاش صندوق بازنشستگی و ارائه مستندات قانونی لازم و موافقت سازمان برنامه و خزانه کل کشور قرار شده تا حق عائله مندی و اولاد با افزایش‌های قانونی که عنوان شد، از ابتدای فروردین 99 محاسبه و با حقوق تیرماه به حساب عزیزان بازنشسته واریز شود.

افتخاری یادآور شد: این کمک هزینه و افزایش‌های 50 درصدی ناشی از این تصمیم صرفاً برای بازنشستگان و وظیفه بگیرانی است که براساس ضوابط اجرایی بودجه سنواتی، اعتبار بودجه‌ای آنها به این صندوق محول شده و تاکنون توسط این صندوق پرداخت می‌شده است؛ بنابراین، دستگاه هایی که اعتبار اختصاصی دارند کماکان پرداخت عائله مندی و حق اولاد آن ها به عهده دستگاه ذیربط خواهد بود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: این صندوق در قالب کمیته ویژه حقوق بازنشستگان کشوری و در نشست‌های متعددی که با حضور تعدادی از روسای کانون‌های بازنشستگی و نمایندگان سازمان برنامه و بودجه به صورت هفتگی برگزار می‌شود، متناسب سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان و بهبود حقوق این عزیزان را در دستور کار قرار داده که درحال حاضر بحث افزایش عائله مندی و حق اولاد مطابق با افزایش شاغلان به نتیجه رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بازنشسته
  ۴ ۰

  باید به هر بازنشسته کشور ی حداقل 6 میلیون بدین اونم حداقلش / هزینه های زندگی خیلی زیاده خیلی سنگینه
  تورم خیلی بالاست بازنشسته ها خرجشون از بقیه افراد جوانتر سنگینتره نوه میاد عروس میاد داماد میاد اونم با دهنشون میان

 • ناشناس
  ۴ ۲

  به بازنشسته ها دولت حقوقی نمیده که چیه اخه مبلغ حقوق چندرغازه این حقوق کفاف 15 روز ماه رو نمیده خیلی کمه باید دولت حقوق بازنشستگان محترم کشور ی و فرهنگیان ارجمند را زیاد بکنه مردم در تنگنا هستند ./././.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  باید حقوق ها افزایش پیدا کنه دیگه با این گرانی و تورم

 • ناشناس
  ۴ ۰

  باید حداقل حقوق بازنشستگان کشوری 6 تومن باشه 6 تومن حداقلش باشه تا کفاف خرج این زندگی ها رو بده

 • حشمت فردوس
  ۰ ۰

  باز نشسته های تامین اشتباهی هم کشک....افتاددد

 • ناشناس
  ۰ ۱

  حقوقهای فعلی ناچیزه خیلی ناچیزه باید افزایش بدن این یه بایده

 • ناشناس
  ۰ ۰


  فعلا که دغدغه دولت بازنشستگان کشوریه وبازنشسته های تامین اجتماعی با اون حقوق های ناچیز مگه غیر از این مردمند .اخه انصاف کجاست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای نوبخت بازنشسته ها احوال خوبی ندارند به خاطر خدا کاری بکنید حقوق کفاف زندگی نیست

 • بازنشسته
  ۰ ۰

  فعلا همترازی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مرحمی برای بازنشستگان

 • پارسیان
  ۰ ۰

  بازنشتگان کشوری باید حداقل ۶میلیون پرداخت شود ولی تامین اجتماعی ۲میلیون!!؟ واقعا این عدالت است

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری