کد خبر 444981

رییس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

افزایش ۲۴برابری بودجه مدرسه‌سازی

رییس سازمان برنامه و بودجه در آیین بزرگداشت سالروز درگذشت بنیانگذار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور از افزایش ۲۴برابری بودجه مدرسه سازی در دولت تدبیر و امید خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر حافظی گفت: خدمات دکتر حافظی جاودانه و ماندگار است. او در بین ما هر روز زندگی می‌کند، چرا که ماندن در این دنیا به دلیل خدماتی است که از انسان ماندگار می‌شود.

وی گفت: بخش زیادی از فضاهای آموزشی کشور توسط جامعه خیرین مدرسه ساز ساخته شده است؛ به طوری که ۱۲۳ هزار کلاس درس را در اختیار آموزش و پرورش قرار داده‌اند و بیش از ۱۰۰ هزارمیلیارد، هزینه کرده‌اند.

نوبخت با بیان اینکه مرحوم حافظی توانسته بود سازمان برنامه و بودجه را در ساخت مدرسه مجاب کند، اظهار کرد: به ‌رغم کاهش در آمدهای کشور، اما از اهداف خود دست برنداشتیم، به طوری که با کاهش منابع ارزی در زمان تحریم‌ها مسیر مدرسه سازی را ادامه دادیم و از ۴۰ میلیارد تومان بودجه ساخت فضاهای آموزشی در سال ۹۳ به ترتیب  ۹۸، ۱۷۸، ۲۱۸، ۴۱۱، ۱۰۰۰ تا ۲۳۵۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ به امر مدرسه سازی اختصاص دادیم.

وی افزود: این افزایش بودجه ناشی از انگیزشی بوده است که دکتر حافظی در سازمان برنامه و بودجه گذاشته بود و این نشان از ماندگاری چنین مردی است.

نوبخت گفت:‌ آثار روح بلند مرحوم حافظی در سازمان برنامه و بودجه نیز دیده می شود.  تلاش‌های حافظی و خیرین مدرسه‌ساز در زمینه مدرسه سازی، بودجه حاصل از مشارکت خیرین در سازمان را از ۴۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ به ۲۳۵۰ میلیارد تومان رساند.

وی گفت: حافظی هنوز  زنده است، زنده بودن براساس جنس خاکی نیست، بلکه براساس خدماتی است که از وی برجای می ماند. تعداد مدارس و افزایش بودجه برای سازمان برنامه و بودجه اثر وجودی مرحوم حافظی است که جامعه خیرین را به دنبال خود کشانده است.

نوبخت یادآور شد: حافظی از نظر شخصیت فردی توانست جامعه را متحول کند، به خانواده وی به جای تسلیت تبریک می گویم که چنین آثار خیری از وی در جامعه باقی مانده است.

حافظی بنیان‌گذار جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور  ۲۱ خرداد سال ۹۸ درگذشت.  

مراسم رونمایی از سردیس و تمبر یادبود محمدرضا حافظی رییس فقید جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و تبیین طرح بسته تحولی آجر به آجر امروز در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر