کد خبر 442990
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد؛

افزایش ۱۵درصدی حق عائله‌مندی بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش ۱۵ درصدی حق عائله مندی بازنشستگان خبر داد و گفت: این افزایش در حقوق خردادماه بازنشستگان پرداخت می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، اکبر افتخاری در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه ارائه بیمه نامه‌های تخفیف دار و تخصیصی بیمه ملت به بازنشستگان کشوری گفت: صندوق بازنشستگی یکی از اقدامات بسیار مهمی که برای بازنشستگان در سال جاری انجام داده این است که با افزایش سرانه درمان بازنشستگان از ۶۰ به ۱۴۰ هزار تومان توانسته پوشش تعهدات بیمه تکمیلی را به دو برابر افزایش دهد و همچنین در برخی از موارد، پوشش‌های جدید نیز اجرایی شده است.

وی افزود: از اول خرداد بیمه نامه جدید تکمیلی اجرایی شد و بازنشستگان از تسهیلات بیمه درمان برخوردار شدند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به تفاهم نامه‌ای که با بیمه ملت برای بازنشستگان به امضا رسید، اشاره و تصریح کرد: با همکاری این شرکت بیمه‌ای که در مجموعه صندوق کشوری است و برخی از بازنشستگان نیز سهامدار هستند، بیمه نامه‌هایی طراحی شده مانند بیمه ثالث، بدنه، آتش سوزی، عمر و حوادث و بیمه نامه کرونا که بازنشستگان کشوری با تخفیف و تخصیص از این بیمه‌ها برخوردار می‌شوند.

افتخاری گفت: البته ۲۰ درصد باید پیش پرداخت اولیه داشته باشند و مابقی اقساط را طی ۱۲ ماه پرداخت کنند.

وی در خصوص خدمات دندانپزشکی اظهار داشت: بیمه خدمات تکمیلی (خدمات دست دندان) را اضافه کرده‌ایم و در حوزه بیمه ملت نیز قصد داریم در حوزه دندانپزشکی نیز خدماتی را به بازنشستگان ارائه کنیم که در آن به سمت ارزان کردن خدمات پیش می‌رویم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش ۱۵ درصدی حق عائله مندی خبر داد و گفت: این افزایش در حقوق خردادماه برای بازنشستگان ارائه می‌شود و مابه‌التفاوت فروردین و اردیبهشت نیز واریز می‌شود.

افتخاری در پاسخ به این سوال که آیا حقوق بازنشستگان برای زندگی آنان کافی است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم سطح حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم چرا که حقوق فعلی، هزینه‌های زندگی آنان را تأمین نمی‌کند و البته تمام ارکان دولت این دغدغه را دارند.

ارسال نظر

 • یک باز نشسته فرهنگی
  ۰ ۰

  خیلی خوبه ممنون دستشون درد نکنه همه چیز دوبیست سیصد در صد اضافه بشه حقوق باز نشسته فرهنگی که زمانی مملکتو نجات داده اکثرشون رزمنده بودن حالا پونزده در صد اضافه چرا شاغلان حق عائله مندی دوبیست و نو پنج هزار و بازنشسته یکصد و نود و پنج هزار

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خب برای خانمهای بازنشسته که عایله مندی ندارن چی؟هیچی اضافه نمیشه؟بالاخره اگه کمکی به بازنشسته میکنید به همه بکنید که یه حداقلی برای همه در نظر کرفتت باشید

 • یه بازنشسته تامین اجتماعی
  ۱ ۰

  پشت سرهم برای کشوری ها همه چیز اضافه میکنن و انگار نه انگار که بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز حقوق پارسال رو دارن میگیرن!!! تازه اگر هم زیاد بشه بیشا از یک میلیون تفاوت حقوقشون با کشوریهاست!!!

 • ناشناس
  ۳ ۰

  به بازنشستگان 32000تومان اضافی شده ابروی مارا می برند مال خودشان را فراموش کرده اند که 20میلیون وبه بالا حقوق دارند با این 32000تومان دیگر بازنشستگان مشگلی نخواهند داشت شما را به خدا واگذار می کنیم

 • لیلا
  ۱ ۰

  پس بازنشستگان خانم چی؟ خب اگه میخاین اضافه کنین درست وحسابی اضافه کنین این چه مسخره بازیه؟

 • میترا
  ۱ ۰

  ما خانمها بعد از سالیان بسیار کار کردن نه حق اولاد داریم نه عائله مندی در حالی که سرپرست خانوار هستیم و فرزندمان هم بدون کار در خانه است هنوز 1600 پارسال را می گیریم گویا ما از کره دیگری به زمین امدیم و کسی ما را نمی شناسد

 • فاطمه
  ۰ ۰

  ایا به زنان باز نشسته فرهنگی که سرپرست خانواده هستندحق عاعلهمندی تعلق نمیگیرد

 • گلی
  ۳ ۰

  اقایان شماخود را جای ما بگزارید با این حقوق میتوانید زندگی کنید تو را به خدا قسم حقوق را اصافه کنید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  حیفه نظر فیلمها را چمح کنیید