کد خبر 441939

امکان ثبت سفارش فروش سهام عدالت در بانک‌ها برای همه سهامداران

سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد همه مشمولان چه افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده و یا روش غیرمستقیم را برای سهام عدالت خود برگزیده‌اند، می‌توانند ثبت سفارش فروش سهام خود را در بانک‌ها انجام دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین، سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: در پی انتشار خبری با عنوان «کدام گروه سهامداران عدالت می توانند به بانک مراجعه کنند » به اطلاع می رساند همانگونه که قبلا هم اعلام شده سهامدارانی که قصد فروش 30 درصد از سهام خود را دارند ابتدا باید در سامانه سهام عدالت روش مستقیم را انتخاب نموده و سپس جهت فروش به شعب بانکی که شماره شبای آن حساب را در سامانه معرفی نموده اند مراجعه و با تکمیل فرم های مربوط نسبت به تکمیل سفارش فروش 30 درصد از سهام عدالت خود و تعهد نامه مربوطه اقدام نمایند. بر این اساس اطلاعات افرادی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند در اختیار بانک های عامل قرار  می گیرد.

این اطلاعیه می افزاید: همچنین سهامدارانی که به سامانه سهام عدالت مراجعه نکنند به صورت خودکار روش غیرمستقیم برای آنها انتخاب می شود. این دسته از سهامداران نیز می توانند با مراجعه به بانک مربوطه که قبلا شبای حساب آن بانک را جهت دریافت سود معرفی کرده اند نسبت به ثبت سفارش فروش سهام خود در شرکت سرمایه گذاری استانی اقدام نمایند. لیکن موضوع فروش سهام این افراد به برگزاری مجمع و افزایش سرمایه شرکت های سرمایه گذاری استانی و پذیرش آنها در بازار سرمایه موکول می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • عسگر ارنجی
  ۰ ۰

  در مورد سهام

 • سهیل دقیقی
  ۳ ۰

  سلام..‌‌...، من برای فروش سهام ب بانک مربوطه ام مراجعه کردم اصلا خبرنداشتن!!!

 • قاسم
  ۰ ۱

  سلام. در روش غیر مستقیم میشه کل سهامو فروخت؟

 • یوسفی
  ۴ ۰

  من رفتم بانک ملی گفتن از طریق اپیکیشن بله و ایوا بانک ملی ثبت فروش کنین ولی دوروزه هرچی میزنم اصلا بازنیس ک ثبت نام کنم، الان تکلیفمون چیه چرا هیچی تو این مملکت درست نیس خب یبارم ک شده درست کار کنین اخه چرا ملتو مسخره کردین؟!

 • ناشناس
  ۳ ۰

  کلا در هر زمینه دولت مردم مسخره می‌کنه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام شما رو به خدا امکان ویرایش سهام عدالت از روش مستقیم به روش غیر مستقیم روهم فراهم کنید