{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 430992

بنابر اظهارات مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، حقوق بازنشستگان کشوری در سال جاری به طور میانگین ۷۵۰ هزار تومان افزایش می‌یابد که تلاش می‌شود حقوق فروردین ماه با احکام جدید پرداخت شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اکبر افتخاری در یک برنامه تلویزیونی درباره جزئیات و نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری اظهار کرد: امسال حداقل حقوق براساس قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبات دولت و همچنین توافق نامه‌ای که میان سازمان مدیریت و سازمان اداری استخدامی منعقد شده ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای افرادی که ۳۰ سال خدمت تمام دارند تعیین شده است.

وی افزود: این حداقل حقوق را برای بازنشستگان اعمال می کنیم. میانگین حقوق دریافتی نیز به سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد رسید.


۷۵۰ هزار تومان؛ میانگین افزایش حقوق بازنشستگان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه میزان افزایش حقوق نسبت به سال گذشته به طور میانگین حدود ۷۵۰ هزار تومان است، در پاسخ به این پرسش که بازنشستگان کشوری شامل چه افرادی می‌شوند؟ گفت: بازنشستگان کشوری شامل کارمندان دولت غیر از بازنشستگان لشگری و تامین اجتماعی هستند.


 اعمال پلکانی همسان‌سازی بعد از افزایش ۱۵ درصدی حقوق‌ها+ جزییات

افتخاری ادامه داد: ما بر اساس قانون موظف هستیم که ابتدا حقوق سال گذشته بازنشستگان را ۱۵ درصد افزایش دهیم؛ بعد از آن دولت و مجلس بودجه‌ای را در نظر گرفته‌اند برای آنکه همسان سازی حقوق نیز اعمال شود. در واقع بودجه اختصاص داده شده همسان سازی را بر اساس ضوابط میان بازنشستگان توزیع می کنیم و این علاوه بر آن افزایش ۱۵ درصدی سالانه است.

وی درباره نحوه توزیع بودجه همسان سازی که با موافقت سازمان مدیریت و تلاش‌های صورت گرفته امسال به ۶۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است گفت: همسان سازی به شکل پلکانی و با روندی نزولی انجام می شود، به این معنا که حقوق‌هایی که پایین‌تر هستند، مشمول دریافتی بیشتری می‌شوند و هرچه حقوق به سمت بالا می رود و افزایش می یابد رقم همسان سازی برای آنها کمتر است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: به عنوان مثال برای شخصی که قرار است حقوقش به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد، میزان افزایش حقوقش به ۵۰ درصد می رسد، یعنی ۱۵ درصد افزایش سنواتی و ۳۵ درصد افزایش ناشی از همسان سازی دارد، اما برای کسانی که حقوقشان در رده‌های بالاست حدود ۲۲ تا ۲۳ درصد افزایش حقوق داریم یعنی ۱۵ درصد افزایش سنواتی و هفت یا هشت درصد افزایش ناشی از همسان سازی خواهد بود.


 آمادگی صندوق بازنشستگی برای صدور احکام جدید حقوقی پس از ابلاغ سازمان برنامه

افتخاری با بیان اینکه اکنون آمادگی صدور احکام را داریم گفت: احکام در سیستم های ما آماده شده و منتظر هستیم طبق قانون بخشنامه مربوط از سوی سازمان مدیریت و سازمان استخدامی به امضا برسد که احتمالا ظرف امروز و فردا به ما ابلاغ می شود. به محض ابلاغ بخشنامه، احکام را صادر می کنیم.


پرداخت حقوق فروردین بر اساس احکام جدید

وی ادامه داد: در تلاش هستیم حقوق فروردین ماه را بر اساس احکام جدید پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه بودجه همسان‌سازی نسبت به سال گذشته حدودا دو برابر شده است اظهار کرد: سال گذشته این بودجه کمی بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان بود که امسال به ۶۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

 فعلا امکان همترازی حقوق بازنشستگان با شاغلان مقدور نیست

افتخاری در ادامه با اشار به اینکه تعاریف مطرح شده درباره همسان سازی متفاوت است گفت: به عنوان مثال بازنشستگان انتظار دارند حقوقشان به شاغلین همتراز نزدیک شود. ما این مورد را دنبال می کنیم اما نیازمند بودجه بالایی است و با توجه به شرایط فعلی امکان تصویب چنین بودجه‌ای وجود نداشت اما سالانه بودجه‌ای در نظر گرفته می‌شود و بتدریج در حقوق‌هایشان اعمال می‌شود تا این فاصله با شاغلین همتراز کم بشود.

وی اضافه کرد: افرادی که حقوق پایین‌تری داشته‌اند فاصله‌شان کمتر شده است و افزایش حقوقشان بیشتر بود اما این امر نافی این نیست که این حقوق برای اداره زندگی کافی است یا خیر. دولت تاکید جدی دارد که بتواند به کاهش فاصله حقوق کمک کند. مصوبات مجلس نیز مقدمه این موضوع بوده است. مجموعه تصمیم گیر کشور مخالف اصلاح این روند نیستند اما باید شرایط بودجه‌ای را نیز در نظر گرفت و متناسب با آن این مسیر را اصلاح کرد.

ارسال نظر

 • محمد
  ۰ ۰

  از اول سال من بازنشسته تامین اجتماعی منتظر خبری خوش هستم تا این حقوق بخور نمیری اضافه شود اما گویی ما فراموش شدیم. به کارکنان دولت 65 درصد حقو ق اضافه کردند بعدش بازنشسته های کشوری و لشکری اعتراض کردند و برای آنها هم فوری50درصد اضافه کردند اما وقتی نوبت به بازنشسته های تامین اجتماعی رسید آسمان تپید! گردن کج گرفتند و گفتند در این برهه از زمان شما هم چه توقعاتی دارید؟ ما پولی نداریم که به شما بدهیم! وبعد گفتند: ناراحت نباشید. دولت مبلغ 150هزار میلیارد به تامین اجتماعی بدهکار است. قرار شده است جلسه بگیریم با آقای بدبخت! اگر ایشان صلاح دانستند 3درصد از این بدهی را برای افزایش حقوق و همسان سازی در نظر گرفتیم. واین کار دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره..اگر دولت بدهیش را پرداخت کرد به حقوق هر کدام از شما مبلغ سیصد هزار ریال اضافه می شود: ماهم گفتیم : خدا خیرتان بدهد و رفتیم دنبال خرید مایحتاج ضروری!!!!!!

 • پیام
  ۰ ۱

  بازنشسته ها هم مشکلات بزرگی دارن

  • مینو
   ۰ ۱

   من بازنشسته کشوری هستم حقوق پارسالم دو میلیون و ششصد هزار بوده حالا شده ۳ میلیون!!

   هر چه گفتن ۵۰درصد اضافه میشه فقط یه دروغ بود مث باقی دروغ هاشون
   خدا ازشون نگذره

 • علی
  ۰ ۰

  سلام:
  جناب نوبخت که وعده10000میلیارد تومان بابت همسان سازی داده بودند.چه شد؟حالا که به عمل رسید6500میلیارد شد.!!!

 • سعیده
  ۰ ۰

  با سلام پدر من یک بازنشسته تامین اجتماعی با سابقه ۳۰ سال خدمت است که ۱۶۰۰ میگیره آیا واقعا با این تورم و گرونی خودتون می تونید با این مبلغ زندگی کنید....نه وام بهشون میدن نه چیزی ....تو رو خدا فکری کنید

 • داریوش
  ۰ ۰

  جناب نوبخت سلام خواهشا بفکر بازنشستگان کشوری هم باش منظورم همترازی بازنشستگان با شاغلین است براساس قانون برنامه ششم توسعه متشکرم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری