کد خبر 426004

کارمندان ۲۷ هزار میلیارد تومان برای عیدی می‌گیرند

سرانه پرداخت ماهیانه حقوق و رفاهیات ۲۴ هزار میلیارد تومانی، در سال آینده با افزایش چشم گیر مواجه خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پیگیریها از سازمان برنامه و بودجه نشان می‌دهد، با احتساب 2.5 میلیون کارمند، حدود 1 میلیون بازنشسته و همچنین لحاظ حقوق‌بگیران لشگری، در بهمن ماه حدود 27 هزار میلیارد تومان به عنوان عیدی و حقوق و مزایا به مستخدمان لشگری و کشوری پرداخت شده است.

بر همین اساس سازمان برنامه و بودجه حدود 24 هزار میلیارد تومان در اسفند ماه برای پرداخت حقوق و رفاهیات کارکنان تخصیص داده است.

به این ترتیب سرانه پرداخت ماهیانه حقوق و رفاهیات کارکنان حدود 5.5 میلیون تومان بوده است.

گفتنی است، بر اساس مصوبه مجلس، سال آینده حقوق بگیران با دریافتی حداقل مشمول افزایش 50 درصدی خواهند شد. همچنین طبقه متوسط با افزایش بیش 15 درصد و دریافت کنندگان 6 میلیون تومان به بالا مشمول افزایش 15 درصدی حقوق خواهند شد.

اگر میانگین افزایش حقوق برای کارمندان حداقل 15 درصد لحاظ شود پرداخت ماهیانه دولت رقمی نزدیک به 30 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

این درحالی است که دولت مجوز افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را نیز تصویب کرده است که به این ترتیب بایستی منتظر افزایش قابل توجه سرانه ماهیانه پرداختی به حقوق بگیران باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    آخه عوضی با یک میلیون و دویست چی کا میشه کرد ؟ تو خودت و اطرافیات با این حقوقهای نجومی چقدر عیدی میگیرید ؟ جوابتون رو مردم بزودی میدن