کد خبر 418568

چه کسانی مشمول همسان‌سازی حقوق می‌شوند؟

در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که وعده داده شده سال آینده اجرا شود، تفاوتی بین بیمه شده اصلی و بازماندگان مستمری‌بگیران نیست و همگی مشمول این طرح می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، روز‌های اخیر اظهارات بیشتری درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌شنویم. در زمان تقدیم لایحه بودجه سال ۹۹ رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که خبر خوشی برای بازنشستگان دارد. محمدباقر بوبخت از اختصاص شش هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ خبر داد. بعد از آن مباحث مختلفی درباره این مطالبه بازنشستگان اعم از اینکه چگونه باید همسان‌سازی رخ دهد و منابع مورد نیاز برای این کار چقدر است، مطرح شد.

علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر) اخیرا حداقل رقم مورد نیاز برای همسان‌سازی را ۱۷ هزار میلیارد دانست و گفت: هدف ما همسان‌سازی‌ است نه توزیع مساوی منابع. بر این اساس فرمول‌های مختلفی ارائه شد که نهایتا ما این فرمول را که مبلغی به حقوق پایه اضافه شده و همسان‌سازی‌ بر اساس آخرین حقوق دریافتی انجام شود، پذیرفتیم. تامین اجتماعی می‌گوید در صورت تسویه بدهی دولت به این سازمان همسان‌سازی‌ را انجام می‌دهد. بر اساس وعده‌های داده شده قرار است دولت ۵۰ هزار میلیارد از بدهی خود را تسویه کند و قول داده‌اند به محض دریافت ۲۵ هزار میلیارد از این رقم همسان‌سازی‌ کلید مِی‌خورد.

نکته‌ای که در این بین باید مورد توجه قرار گیرد این است که همسان‌سازی در مورد چه کسانی اجرا می‌شود؟ آیا همه مستمری‌بگیران مشمول طرح هستند یا ممکن است گروه‌هایی از مستمری‌بگیران ازجمله بازماندگان مستمری‌بگیران مشمول طرح نشوند؟

چه کسانی مشمول همسان‌سازی می‌شوند؟

آمار سازمان تامین اجتماعی حاکی از این است که بیش از سه میلیون نفر از این سازمان مستمری می‌گیرند.

مهر امسال محمدحسن زدا (قائم‌مقام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی) گفت: باید توجه داشت که در سازمان تامین‌اجتماعی، در سال‌های گذشته، رشد بیمه‌شدگان اصلی سازمان تامین اجتماعی حدود دو درصد بوده، در حالی که تعداد مستمری‌بگیران این سازمان با سرعت رشد ۱۰ درصدی در سال، در حال افزایش هستند. تا سال ۱۳۸۴ تعداد بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی حدودا یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود اما از سال ۸۴ تا ۹۷، این تعداد دو برابر شد و امروز، بیش از سه میلیون بازنشسته داریم و ۴۳ درصد از سالمندان کشور، تحت پوشش سازمان تامین‌اجتماعی هستند.

از این بین، بیش از یک میلیون از مستمری‌بگیران بازماندگان بیمه‌شدگان اصلی هستند که در مواردی با مشکلات مختلفی هم رو‌به‌رو هستند.

علی دهقان‌کیا (رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران) در جواب این سوال که آیا بازماندگان مستمری‌بگیران نیز مشمول همسان‌سازی حقوق می‌شوند  می‌گوید: همه مستمری‌بگیران از جمله بازماندگان بیمه‌شدگان اصلی مشمول همسان‌سازی می‌شوند.

او درباره اینکه چه تعدادی بازمانده بیمه شده اصلی، مستمری می‌گیرند، می‌گوید: در تهران حدود ۴۰ درصد مستمری‌بگیران بازماندگان بیمه شده اصلی هستند که مشکلات خاصی دارند و حقوق پرداختی کفاف هزینه‌های آنها را نمی‌دهد.

هزینه درمان حقوق بازنشستگان را می‌بلعد

غیرمنطقی است که فردی که در دوران جوانی و میان‌سالی حقوق بالایی دریافت می‌کرده، به یکباره وقتی بازنشسته می‌شود، دریافتی‌اش افت می‌کند. فلسفه تامین اجتماعی ذخیره برای آینده‌ای است که گمان می‌رود فرد در آن با سختی مواجه باشد. بررسی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از هزینه‌ها در دوران سالمندی افزایش می‌یابد که مهم‌ترین آن هزینه‌های درمان است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران با اشاره به هزینه‌های بالای درمان بازنشستگان می‌گوید: در حالی که بازنشستگان سال‌ها بیمه پرداخت کرده‌اند، وقت مراجعه به پزشک و برای عمل جراحی و دریافت دارو با مشکلات عدیده‌ای رو‌به‌رو هستند. بیمه عادی که هزینه‌ها را بسیار کم پوشش می‌دهد و از حقوق ناچیز بازنشستگان دو درصد برای بیمه تکمیلی کم می‌شود. این بیمه هم در مواردی کفاف هزینه‌های درمان افراد را نمی‌دهد، طوری که بازنشسته با یک بستری در آی‌سی‌یو باید حقوق دو سه ماهش را خرج کند.

او با تاکید بر اینکه هزینه‌های درمانی بازنشستگان بالاست و در مواردی این هزینه‌ها کمرشکن و خارج از توان آنها شده، عنوان می‌کند: خانمی به من مراجعه کرده بود و عنوان کرد که ۳۸ میلیون تومان خرج عمل جراحی‌اش شده است. بیمه تکمیلی یک بار شش میلیون تومان و یک بار دیگر هشت میلیون تومان به او پرداخت کرده و گفته‌اند سقف بیمه پرشده است. این فرد مابقی پول را از کجا بیاورد؟ یک بازنشسته سال‌ها کار کرده و حق بیمه پرداخته است و انتظار دارد در زمان سالمندی زندگی‌اش تامین باشد. آیا حالا هم دوباره باید حق بیمه بپردازد؟

دهقان‌کیا با بیان اینکه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که مشمول همه مستمری‌بگیران می‌شود بخشی از مشکلات این افراد را حل می‌کند، می‌گوید: مباحث مختلف ازجمله مباحث بیمه‌ای باید مورد توجه قرار گیرد و سعی شود مشکلات این افراد رفع شود.

ایران و سونامی سالمندی

علی اکبر محزون (مدیرکل دفتر جمعیت مرکز آمار ایران) می‌گوید: در سال ۱۳۹۰ بیست و سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت جوان ۱۵ تا ۲۹ سال داشتیم و در مدت پنج سال این رقم به ۲۰ میلیون نفر و اکنون به ۱۸ میلیون نفر کاهش یافته، یعنی جمعیت جوان کشورمان با نرخ رشد منفی۳.۲۴ درصد در حال کاهش است. در سال ۱۴۰۰سهم سالمندی جمعیت از مرز ۱۰ درصد عبور می‌کند، در سال ۱۴۲۰ از مرز ۱۹.۴ درصد و در سال ۱۴۳۰ از مرز ۲۶.۱ درصد عبور خواهد کرد، یعنی در آن زمان یک‌چهارم جمعیت کشور سالمند خواهند بود.

این اعداد و ارقام نشان می‌دهد که ما در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش جمعیت سالمندان هستیم و اگر روال به همین شکلی که هست باشد، در واقع با رشد سالمندی، فقر در ایران افزایش می‌یابد. مستمری پرداختی به بازنشستگان که اغلب آنها سالمند محسوب می‌شوند عملا یک سوم هزینه‌های آنها را هم پوشش نمی‌دهد. گاهی عنوان می‌شود که بعد خانوار بازنشستگان کم است و به همین دلیل هزینه‌های آنها کمتر از خانواده‌های میان‌سال است. این درست است که ممکن است خانواده سالمندان به دلیل ازدواج فرزندان، کوچک شده باشد، اما این افراد هزینه‌هایی دارند که یک خانواده جوان یا میان‌سال آنها را ندارد. هزینه‌های درمان هزینه‌هایی هستند که بخش عمده‌ای از مستمری بازنشستگان را می‌بلعد. حقوق یک ماه بازنشستگان در مواردی هزینه یک بار بستری هم نمی‌شود، حال آنکه یک سالمند ممکن است در طول سال چندین بار بستری شود. این در حالی است که بیمه درمانی تامین اجتماعی عملا پوشش ناچیزی دارد و بیمه تکمیلی هم در مواردی با مشکلاتی مواجه است. همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌تواند تا حدی آنها را از تله فقر نجات دهد، ضمن اینکه باید طرح‌های دیگری از جمله بهبود خدمات بیمه درمانی نیز اجرا شود. در این بین تفاوتی بین بیمه شده اصلی و بازماندگان بیمه‌شدگان نیست. سازمان تامین اجتماعی متعهد شده به بیمه‌شدگان و خانواده‌هایشان به یکسان خدمات ارائه دهد و این خدمات با توجه به رشد جمعیت سالمندی حیاتی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • علی اصغر
  ۱۱ ۲

  رای گیری که تمام شد نه خبر از همسان سازی است نه بیمه درمانی

 • زهرا
  ۱۳ ۳

  سلام والا من این حقوق ششصد تومانرا فقط برای دکتر میدهم تازه کمم هست

 • ناشناس
  ۲ ۹

  مشکل درمان ودارو بازنشستکان حل شد سپا سپا سگزار یم از زحمات شبانه روزی شما مسولین

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  همی این حرفها دروغه کی اینا فکر ما بدبخت بیچارها بودن ما بازنشستکان همیشه بیچاره بدیمو خواهیم بود ۰وعدهای توخالی زیاد شنیدیم

 • ناشناس
  ۱۲ ۵

  این چه همسانیه که شامل حال همه بشه.همسان برای اونهایی که دارند مثل کمیته امداد صدقه میگیرند شما مسئولین فکر حقوق خودتونید نه مردم.و تا کاری قانونی برا خودتون منفعت نداشته باشه مثل این چند سال شدنی نیست .شما میخواید شکاف را زیادتر کنید.

 • حسن.برجی
  ۴ ۳

  سلام.ایا.رانندکان.شامل.هسان.سازی.میشوند

 • اگاه
  ۱۷ ۰

  تامین اجتماعی نه گداخونه جمهوری اسلامی تامین اجتماعی را تبدیل به خیریه کرده صاحبان اصلی تامین اجتماعی را نابود کردند و به گدایی کشوندند

 • ناشناس
  ۱۱ ۱

  سلام اقای محجوب چرا این قدر به این قشر بدبخت دروغ می گوید اقاجان به جای این همه دروغ افزایش حقوق باز نشسته ها ویروس کرونا هدیه بدهید تا از این زندگی نکبت بار خلاص شوند

 • اسدالله دهقانی
  ۳ ۴

  سلام آیاواقعاامیدوارباشیم من که چشم انتظار م

 • بهرام
  ۶ ۱

  سلام ازلحاظ وجدانی کسانیکه سی سال حق بیمه دا هلند باید مشمول این طرح بشوند

 • شهرام
  ۲ ۵

  شامل بازنشستگان دولتی میشود؟ نه تامین اجتماعی!

 • ناشناس
  ۱۷ ۵

  از چ میزان حقوق همسان سازی میشود یعنی چقدر اضافه حقوق خواهیم داشت با این همسان سازی

 • کشاورز
  ۸ ۴

  آیا معلمان بازنشسته هم مشمول طرح همسان سازی میشوند یا خیر؟

 • سیداحمدسلیمانی
  ۶ ۵

  سلام این افزایش حقوق شامل کارمندان بازنشسته جهاد کشاورزی هم مشود

 • احمد
  ۶ ۲

  باسلام به تمام بازنشستگان زحمتکش کشور و تمام مسئولینی که برای رفاه کارگران زحمت میکشن ، امیدوارم سال جدید سالی کم مشکل و سرشار از شادی برایتان باشد .

 • کاوه
  ۱۲ ۰

  پدر من بازنشسته است با وجودی که درمانگاه دولتی میره تو هر نوبت پانصدهزارتومن پول داروهاش میشه نه بیمه پایه نه بیمه تکمیلی هیچ کدوم پول داروهاشو نمیدن دارو گران نشده بلکه از پوشش بیمه خارج شده و خیلی سخته هرچند کسی گوش نمیده ولی جهت اطلاع عرض کردم همسان سازی هم فقط در مرحله حرفه هیچ اقدامی نمی کنن

 • ناشناس
  ۷ ۰

  با سلام وآرزوی سلامتی برای بازنشستگان عزیز. آنوقت که سر کار بودیم از بی رابطی حقوقمان کم بود. حالا که متولی نداریم. شعارهای خوبی است.

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  درجمهوری اسلامی دراین ۴۱ سال اگرراست شنیدیدازمسولین مملکت من اسم خودم راعوض می کنم فقط برای راه پیمای ورای دادن مردم رامیخواهندوبعدش فراموش می کنند

 • مومنی
  ۷ ۰

  مادرمن خدمتگزارمدرسه بازنشسته است که با۲۵سال کاربازنشسته شده و۱میلیون و۲۰۰هزازتومان حقوقشه ،هرکی باورنمی کنه بیاد نشونش بدم .سنشون رو برای ضمانت وام قبول نمی کنندپس کسوراتی جزیک وام کانون بازنشسته پیزوری ندارند.حساب خرج وحفظ آبرو رو دیگه خودتون بکنید.واقعا این زندگیه ......

 • اصغر
  ۶ ۱

  باید پذیرفت که هزینه بازنشستگان به مراتب بیشتر از سایرین هست .در زمان پیری رفت و آمد بیشتر میشه نوه
  و نتیجه، همه پناه میارند بهم خانه پدر بزرگ و مادر بزرگ
  اگر جیب خالی باشه کشنده است .خواهش میکنم توجه کنید جدی بگیرید..متشکرم.

 • احسان
  ۵ ۰

  چرا انقدر وعده همسان سازی هرسال به بازنشستگان تامین اجتمایی میدهید اخرش هم میفرمایید تصویب نشد چرا

 • ناشناس
  ۵ ۲

  سلام چرا تو کشور اسلامی باید انقدر تبعیض باشه...چرا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید انقدر کم باشه..چرا همیشه به بازنشستگان کشوری توجه میشه...مگه ما ادم نیستیم..حق زندگی نداریم...الان تکلیف افزایش حقوق تامین اجتماعی چی میشه...حتما میخواید مثل همیشه دو قرون بزارید رو حقوق و صدقه بدید..خدایی حقوق ماها که دو سومش میره جای قسط وام...میشه زندگی کرد..1600 چیکار میکنه جناب رئیس

 • حسین صداقت
  ۴ ۰

  صدایت جای نمیرسه یه پولی هست بین خودشون تقسیم میکنند کارگرجماعت را اصلا اینا ادم حساب نمیکنند
  فقط سرکاریم فقط وعده فقط قول الکی
  د

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از قشر مستمری بگبر صعیفتر کجاهست حالا میگن ۲۰۰تومن اضافه میشه بابا پس جرا اعلام کردید هزار دفعه که میشه ۲۸۰۰هرمرتبه مایحتاج ودکتر ودارو گرانتر شد یکدفعه اعلام کنید کافیه در،تلویزیون رادیو گوگل کانال،های خبری نه از یک نفر،صد نفر اظاهر نظر میکنن ته اش میشه ۲۰۰موقع اضافه کردن ۱۰۰این انصافه

 • محمد
  ۴ ۱

  خدایا تا کی تبعیض وحق کشی؟بخدا که از این همه بی عدالتی کارد به استخوانم رسیده است..مگر بازنشسته تامین اجتماعی از کشوری دیگر آمده است مسلمانان؟!! من بازنشسته با مدرک لیسانس باید دریافتی ام2400باشد آن هم با این وضعیت گرانی ودوجوان بیکار درخانه و هزاران درد وغصه و بیماری..به خدا که راضی هستم بیمارشوم وکرونا بگیرم وبمیرم تا بیشتر از این شرمنده زن وبچه هایم نباشم..ای خدا خودت شاهد باش که 30سال برای این کشور خدمت صادقانه کردم و مثل خیلی ها رشوه نگرفتم و از موقعیت شغلی سوءاستفاده نکردم..خدایا خودت به فریاد من و امثال من برس ویا مرگ را برایم رقم بزن که در اینجا عدالتی نمی بینم هر چه هست همه ش دوروی وریا واست ودروغ

 • محمود
  ۴ ۰

  من با حقوق پانصدوخورده ای چگونه زندگی کنم ومریض هستم

 • ناشناس
  ۴ ۱

  با سلام من یک خانم بی سرپرست هستم که دارای یک فرزند دانشجو میباشم که و مستاجرم پدرو مادرم هم در قید حیات نیستن یک برادر دارم که دیابت داره ده سال از شوهرم جدا شدم نمیدونستم پدرم بیمه بوده حالا که بعد ده سال حقوقی برام دراومده با هفتصدتومان که انقد بهمون فشار میاد پانزده روز اول تموم میشن .تو رو خدا فکری به حال مستمر بگیران بازمانده بکنید

 • ناشناس
  ۰ ۲

  با سلام آقای نوبخت من بازنشسته تامین اجتماعی هستم منتظرخبرخوش شما هستم خدابشماوهمه خدمت گذاران سلامتی بده

 • ناشناس
  ۲ ۱

  سلام آقای نوبخت هفته بعدسریک سفره مهمان خداهستیم نکنه سرسفره خداوندماشکایت سردهیم بازنشسته تامین اجتماعی

 • ناشناس
  ۱ ۱

  باسلام برادران سپاه ازشماانتظارداریم جلوی حقوق نجومیروبگیریدچرایسری۵۰میلیون حقوقدارندتشکر

 • ناشناس
  ۱ ۱

  دروغ بسیار ما بی عار و شما بیعار

 • موسوی
  ۰ ۰

  باسلام:بازنشسته پاییز 98 هستم،بدلیل یک روز زودتر بازنشسته شدن،بعداز 30 سال خدمت صادقانه بامدرک کارشناسی،نه رتبه بندی شاغلین بهم تعلق گرفت (تقریبا" بالای 700000 تومان) نه همسانسازی بازشسته ها (فقط ده هزار تومان ناقابل بهم تعلق گرفت).(این در حالیستکه بازنشسته دهه های قبل با مدرک و سابقه کار کمتر ، بجای افزایش حقوق 15% (500000تومان) ، همسانسازی و افزایش حقوق تا 50% (1250000تومان) نیز داشتند.آیا این عدالت است؟!

 • نیره تقوی زاده
  ۱ ۰

  من ۳۰ سال کار کردم حالا شدم مستمری بگیر من پرستار معلولین بودم چرا مستمری بگیر در حکم من هست چه مزایایی به ما تعلق میگیرد چرا کشوری ی جا ۷۰۰ به آنها اضافه شده و تمام مزایا برای آنها در نظر گرفته میشود ۴ بار درسال کارت خرید اقساطی دارند سهام وام مگر ما دوشا دوش آنها کار نکردیم در ی جا خدا را در نظر بگیرید

 • بازنشسته
  ۱ ۱

  من با مدرك ليسانس وسي سال تدريس اول مهر٩٨ با حقوق سه وسيصد بازنشسته شدم. رتبه بندي شامل حال ما نشد؟!!!!والان همسان سازي صفر درصد داريم . ايا كسي پاسخگو هست كه لااقل از سر در گمي دراييم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام آقای نوبخت تشکرازشماماامیدمون بعداز خدای متعال بشما دولتمردان هست بزنشسته تامین اجتماعی سلیمان

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام آقای نوبخت خداوندبشماوخنواده محترمتون سلامتی عنایت کندانشاالله بحق امام زمان بازنشسته تامین اجتماعی

 • علیرضا
  ۵ ۱

  سلام شخصی ک آزاد بیمه میریخته و جمعا ۱۳ سال سابقه بیمه داره و تقریبا ۷۰۰ تومن حقوق میگرفت شامل همسان سازی میشه؟
  اگه کسی در جریانه اطلاع بده

 • ناشناس
  ۰ ۳

  سلام آقای نوبخت ودولتمردان عزیز ماه رمضان ماه خداوند ماه خوبانست ماهم خبرخوب ازشماییم باز نشسته تامین اجتماعی

 • ناشناس
  ۰ ۲

  سلام آقای نوبخت تشکر میکنیم ازشما ودولتمردان که بفکرما بازنشستگان هستیدبازنشسته تامین اجتماعی

 • ناشناس
  ۰ ۲

  سلام آقای نوبخت ودولتمردان عزیز بازنشسته تامین اجتماعی هستم ممنونم بفکرماییدراه دوری نمیره میلیونهادعاپشت سرتونه

 • علی مرادی
  ۱ ۰

  سلام.سوالم اینه چطور علیرغم این همه شعاروهیاهو افزایش حقوقم فقط ۱۵درصد شده وهمسان سازی شامل من نشده قانون یاممکن اشتباه شده باشه.

 • آزاده خلیلی
  ۰ ۰

  چرابه ما که حقوق پدرمونو میگیریم ۵۰۰ تومن بهمون میدین و مادرمونم حقوق پدرش رو میگیره که ارتش حدود ۳ میلیون ما چه گناهی کردیم با یه بچه بقیه حقوقمون تو صندوق دولت بریزه ...

  • ناشناس
   ۱ ۰

   والا من ۲۵۰ میگیرم حقوق پدرم ۶۰۰ بوده مادرم ماله پدرشو گرفته ۲میلیون هیت من ۲۵۰ میریزن چون ۱.۳شده با ۲۵۰ این همهوخرج و دانشگاه چیکار باید کرد

 • ناشناس
  ۲ ۱

  من چگونه عنوان کنم برادر عزیزمنوهمسرم جزبیماریهای خاصهستیم چگونه معاش زندگیمان را تامین کنیم باحقوق2800تومان وحق. گهولت1600 تومانی حتما باید اسممرا بگویم کهشرکت به من ترحم کند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام آقای نوبخت ودولتمردان عزیز مابازنشستگان تامین اجتماعی چقدربایدمنتظربمونیم انتظارخیلی بدیاعلی مدد

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سلام ما بازنشستگان تامین اجتماعی منتظرهمسانسازیه حقوق مون هستیم لطفااجرایی کنید فرق نزاریدمسءو لین محترم

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سلام آقای نوبخت ونمایندگان محترم لطفادرباره همسانسازیه حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی دستوردهیدعملی شودممنونیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  درود همسان سازی حقوق تامین اجتماعی
  بدین معنی است که هر درصدی بازنشسته کشوری و لشکری افزایش داشت همان
  درصد هم تامین اجتماعی اضافه شود
  یا بالا بردن حقوق افرادی که حقوق
  پایین در تامین اجتماعی میگیرند
  و شامل همه نمیشود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به نظرمن حق گرفتنیست نه دادنی

 • اقیانوس
  ۰ ۱

  سلام شکم سیر از گرفتار خبر نداره سالیان سال است که شکایت ما بازماندگان به سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح شده که چرا از یک حقوق دختر همسر اول دوم سوم هم باید بگیرن مگر چقدر است که چهار نفر از یک حقوق دریافت کنند ظلمه با وجود کشور ثروتمند لطفا رسیدگی فرمایید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با سلام و عرض ادب خواهشا فکری به حال بازنشستگان صندوق روستایی هم بکنید با مبلغ ناچیز ۲۵۰ هزار تومن در ماه!!! خدایی شما مسئولین خودتون رو جای ما بازنشسته ها بزارین ببینید با ۲۵۰ هزار تومن میشه زندگی کرد این انصاف و عدالته؟؟

  • ناشناس
   ۱ ۰

   مادر من حقوقش ۲۰۰ هزار تومانه با ۲۰۰ هزارتومان ایا میشه یک هفته سپری کردبا این اوصاع بد وگرونی مادر پیر من چیکار باید بکنه

 • پارسیان
  ۷ ۱

  در فروردین ۹۹ بازنشسته شدم آیا همسانسازی تعلق میگیرد.

 • حسن
  ۱ ۰

  با این تورم افسار گسیخته ای که ما داریم با همسازی چیزی درمان نمیشه شبیه یک مسکن است تا درمان

 • غلامرضا عالی نسب
  ۰ ۱

  سلام خسته نباشید من ازاردیبهشت ۹۹بازنشسته شدم وقبل ازآن از بیمه بیکاری استفاده کردم چرا این افزایش شامل حال مانمیشود مگر ماتوی این مملکت خراب شده زندگی نمیکنیم اودوسال که ازبیمه بیکاری استفاده کردم هیچ افزایشی نداشتم ازخدا میخواهم که ریشه ظلم را بکند

 • محمدعامری
  ۰ ۰

  من آخرشهریور بازنشست میشوم و18سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم حالا می‌گویند که همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شامل بازنشستگان ماه‌های آینده نمی‌شود. چرا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام ماازنمایندگان محترم کارگری تقضاداریم هرچه زودترازدولت مرحله دوم متناسب سازی بازنشستگان تامین اجتماعی راطلب کنندبازهم میان بازنشسته هافرق میگذارندخداروخوش مییاد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حقوق دومیلیونو سیصدخودتون تو یک ماه با این پول با این تورم چکار می تونید بکنیدای کاش خودتون هم همینقدر می گرفتید