کد خبر 411762

وزیر اقتصاد در حاشیه همایش "ملی شو" خبر داد:

مجموع درآمد افراد مشمول مالیات می‌شود/ اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم آماده شد

وزیر اقتصاد از آماده شدن لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم خبر داد که بر اساس آن مجموع درآمد افراد مشمول مالیات خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، وزیر اقتصاد عصر امروز در حاشیه همایش "ملی شو" و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم به پایان رسیده است، گفت: این طرح برای جمع‌بندی نهایی به معاونت های دولت ارسال شده است و با تصویب آن مجموع درآمدهای افراد مشمول مالیات می‌شود.

وی افزود: با توجه به تحریم و کاهش درآمدها، پوشش مالیاتی افزایش یافته و از فناوری‌های جدید نیز در این مورد استفاده می‌شود.

دژپسند در این مراسم با بیان اینکه ایران در یک نقطه جغرافیایی خاص قرار دارد که می‌تواند منبع ثروت‌های فراوانی باشد، گفت: حدود ۱.۲ مساحت جهان در دست ما است اما سهم ما از اقتصاد جهان با این همه داشته چقدر است؟

اقتصاد هوشمند، لازمه اقتصاد مقاومتی

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند چرا در شرایط فعلی اینقدر از اقتصاد هوشمند صحبت می‌کنیم؟ اتفاقا در شرایط اقتصاد مقاومتی باید این حرف‌های مربوط به اقتصاد هوشمند را زد زیرا تغییر همین سازوکارها است که به ما کمک می‌کند.

طبق گفته وی رونمایی از "نشان پرداخت" که محصول جدید بانک ملی است مشخص می‌کند که این حرکت به سمت اقتصاد هوشمند نشدنی نیست و می‌تواند انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌های بین المللی در سال ۲۰۳۰، ۲۶درصد تولید ناخالص ملی چین که حدود ۷هزار میلیارد دلار برآورد می‌شود، ۱۴.۵ درصد تولیدناخالص آمریکای شمالی و ۱۱.۵درصد کشورهای جنوبی اروپا نشات گرفته از فناوری هوش مصنوعی خواهد بود که نشان می‌دهد این سهم دارد بالا می‌رود.

عدم شفافیت، تله اقتصاد ایران 

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه عدم شفافیت به یک تله برای اقتصاد ایران تبدیل شده‌ است، گفت: این وضع با برقراری اقتصاد هوشمند ۳۰ تا ۴۰ درصد بهبود می‌یابد و همچنین با توسعه مشتری و تنوع خدمات بانکی می‌شود ۳۰ تا ۵۰ درصد درآمدها بالا برود.

وی افزود: اگر از هوش مصنوعی در فرایند پیشخوان استفاده کنیم شاهد کاهش هزینه ۲۰ تا ۲۵ درصد بانک‌ها خواهیم بود و ۱۷درصد درآمد بانک‌های به کار گیرنده هوش مصنوعی هم افزایش خواهد یافت و ۳۶۰هزار ساعت از زمان پردازش بانک‌ها کاهش می‌یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین در سومین همایش "ملی شو" از محصول جدید بانک ملی و شرکت آسان پرداخت تحت عنوان نشان پرداخت رونمایی شد که از این طریق گام بزرگی به سوی اقتصاد هوشمند و بانکداری الکترونیک برداشته خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر