کد خبر 405630

جزییات بودجه ۹۹ کشور؛

کسری بودجه حداقل ۱۰۰هزار میلیارد تومانی در سال آینده قطعی است

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه با این نحوه‌ بودجه‌ریزی کسری بودجه حداقل ۱۰۰هزار میلیارد تومانی دولت در سال آینده قطعی است و باید به فکر جبران آن باشیم، گفت: می‌دانیم که ما قادر به فروش یک میلیون بشکه در روز نیستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی عصر امروز در همایش «قفل بودجه/بررسی و تحلیل لایحه بودجه 99» در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، گفت: مهمترین ضعف لایحه بودجه در بین اشکالات فراوانی که دارد پیامی است که به جامعه منتقل میکند که پیام آشفتگی و بی‌نظمی در برنامه‌های جاری دولت است.

وی افزود: در بودجه عمرانی حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار قرار دادیم که قرار است از محل فروش نفت تامین شود اما میدانیم که ما قادر به فروش یک میلیون بشکه در روز نیستیم.

پژمانفر با تاکید بر اینکه با این نحوه‌ی بودجه‌ریزی کسری بودجه حداقل ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت قطعی است و باید به فکر جبران آن باشیم، اظهار داشت: ۷۵ درصد کل بودجه دولت در اختیار شرکت‌های دولتی است که در بودجه ۹۹ افزایش چشمگیر داشته است. متاسفانه بیشترین انحراف بودجه‌ای در شرکت‌های دولتی اتفاق می‌افتد و باید نظارت‌ها در این حوزه افزایش یابد و بر فعالیت این شرکت‌ها انضباط حاکم شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • اخوندک
    ۰ ۰

    چه عجب!! پس قادر به فروش یک میلیون بشکه نفت نیستیم؟؟؟
    چه خوب اعتراف میکنید!! یه زمانی عرعر میکردید و الان هم غیر از عرعر جفتک هم میندازید که آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند!!!! راهکار چیه؟؟؟ حتما توجه به داخل؟؟ توجه مفت خورهای امثال تو که نه سوادی داری نه هنری داری ولی تا دلت بخواد بلدی دهن کثیفت رو باز کنی و هرزه پراکنی کنی!!