کد خبر 405139

نوبخت: وعده بدون اجرا نمی‎دهم

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه تا کنون قولی نداده ام که اجرا نشود؛ گفت: پای کار اتصال بیرجند به شبکه سراسری راه آهن هستم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت شامگاه جمعه در بازدید از پروژه از راه آهن استان اظهار داشت: مردم استان شایسته توجه هستند.

وی با بیان اینکه در سفر سال گذشته ۹۷۰ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌ها در استان تصویب شد که باید ظرف دو سال پرداخت شود، بیان کرد: حدود ۴۷۰ میلیارد تومان در تعهد امسال بود که تاکنون ۲۹۰ میلیارد تومان پرداخت و ۱۸۰ میلیارد تومان باقی مانده که در کمتر از دو ماه آینده کامل پرداخت می‌شود.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ما خودمان را مدیون مردم متدین و شریف خراسان جنوبی می‌دانیم، عنوان داشت: برای اینکه در پروژه راه آهن استان قطعه بیرجند را به یونسی و از طریق آن به شبکه سراسری وصل کند، کاملاً پای کار هستیم.

نوبخت اضافه کرد: همچنین از بندر اقیانوسیه چابهار عملیات را با سرعت به سمت زاهدان در حال انجام داریم و قرارگاه متعهد شد با ۳۰۰ میلیون یوروریی که به این طرح اختصاص دادیم و پول آن نیز مهیا هست بتواند تا پایان سال ۹۹ بندر چابهار را به عنوان یک بندر غیر تحریمی اقیانوسیه به زاهدان وصل کند تا از مسیر کرمان به بافق، طبس، یونسی- مشهد و سرخس متصل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کارهای مسیر تربیت حیدریه به سمت هرات در حال انجام است، بیرجند هم از طرف سمت شرق و هم به سمت غرب از راه آهن برخوردار می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تلاش دولت بر این است که بیش از بیش به زیرساخت‌هایی کشور توجه داشته باشیم، افزود: اما مأموریت اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران همانطور که بنیانگذار این نظام و مقام معظم رهبری تأکید دارند توجه به محرومان و انسان‌های شریفی است که در روستاها و حاشیه شهرها هستند، که کمیته امداد این کمک را خواهد کرد.

نوبخت با اشاره به اینکه این افراد نیاز به مسکن دارند که بنیاد مسکن این کار را انجام خواهد داد، بیان کرد: در حال حاضر نهضتی در دولت از سوی سازمان برنامه و بودجه شکل گرفته و دنبال این هستیم غیر از برنامه‌هایی که برای توسعه کشور به عنوان برنامه میان مدت پنج ساله ششم توسعه اجرا می‌کنیم برنامه ویژه برای رفع محرومیت داشته باشیم.

وی اضافه کرد: از اینکه سه قوه کنار هم هستیم و همه تلاش‌هایی که برای خدمت به مردم صرف کرده ایم ابزار خرسندی می‌کنم و امیدوارم در آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح‌های دیگر باشیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان با تحریم‌ها تلاش می‌کنند جلوی خدمت به مردم را بگیرند، بیان کرد: اما نشان می‌دهیم پای کار ایستاده ایم و با همه محدودیت‌ها محرومیت‌های مردم را فراموش نخواهیم کرد.

نوبخت با بیان اینکه طی سال‌های گذشته با توجه به اینکه سیاست ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بر بست و توسعه ریل بود و دولت توسعه شبکه حمل و نقل ریلی را در دستور کار قرار دارد، عنوان داشت: در حال حاضر نیز با سرعت همه استان‌هایی که به شبکه سراسری وصل نبودند را یکی پس از دیگری به شبکه سراسری مرتبط می‌کنیم.

وی در مورد زمان اتمام پروژه راه آهن خراسان جنوبی نیز گفت: با توجه به اینکه یک قطعه از این پروژه نیاز به فایناس دارد در مورد اعلام زمان اتمام پروژه احتیاط می‌کنم اما بعد از اینکه قرارداد فایناس نهایی شود در آینده نزدیک زمانی برای اتمام این پروژه اعلام می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به دو مصوبه دولت برای راه آهن خراسان جنوبی، عنوان داشت: تاکنون جایی نشده که به مردم قول بدهیم و انجام نشود، اگرچه برخی با تردید نگاه می‌کردند اما قول‌های ما اجرایی شد.

نوبخت اضافه کرد: ما شرافت و افتخار خودمان می‌دانیم قبل از اینکه دولت تمام شود یا این پروژه را کامل کنیم یا موانع اصلی را برداشته باشیم و کار را در مسیر اتمام قرار داده باشیم.

وی در ارتباط با محور بیرجند- قاین نیز گفت: قطعاتی که به عنوان قطعات منفصله از این محور باقی مانده با کاری که برای زیرساخت‌هایی این استان انجام می‌دهیم این پروژه‌ها نیز انجام خواهیم داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    وعده قابل اجرا نمی دهم درسته .