کد خبر 395507

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور؛

هر ۱۰روز یکبار برای خانوارها پرداختی داریم/ پرداخت ۱۵هزار و ۴۰۰میلیارد تومان برای کاهش فقر در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن اعلام اینکه سال آینده علاوه بر پرداخت یارانه نقدی، ۱۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای کاهش فقر پرداخت می‌شود، گفت: به طور میانگین هر ۱۰ روز، یک پرداخت به خانوارها خواهیم داشت تا مدیریت مصرف برایشان آسان شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه هفدهمین جلسه ستاد بودجه گفت: در جلسه امروز ستاد بودجه منابع و مصارف هدفمندی یارانه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: تلاش ما این است در طول ماه، سه پرداخت منظم داشته باشیم؛ یکی پرداخت یارانه نقدی است که انجام می‌شود، دوم پرداخت حمایت معیشتی است و سوم پرداخت حقوق و اعتبارات عمرانی است.

نوبخت گفت: به گونه‌ای عمل کنیم که به طور میانگین هر ۱۰ روز یک پرداخت به خانوارها داشته باشیم تا مدیریت مصرف برایشان آسان شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: علاوه بر پرداخت نقدی یارانه در سال آینده، ۱۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای کاهش فقر که جزو سیاست‌های دولت دوازدهم است، صرف خواهیم کرد.

پرداخت ۲۴ هزار میلیارد تومان برای گندم و دارو

وی افزود: ۱۲ هزار میلیارد تومان حداقل برای پرداخت‌های گندم و ۱۲ هزار میلیارد تومان برای یارانه دارو در سال آینده صرف خواهد شد.

نوبخت گفت: تلاش می‌کنیم هم به طرح‌های عمرانی بپردازیم که اشتغال و رونق را در اقتصاد داشته باشیم و هم پرداخت‌های یارانه‌ای نظم یافته داشته باشیم تا در شرایط سخت و نامطلوب اقتصادی به خانوارها کمک بیشتری نسبت به امسال شود.

رئییس سازمان برنامه و بودجه افزود: امروز به نهایی کردن منابع و مصارف عمومی و منابع و مصارف هدفمندی پرداخته شد، چون دو جدول برای دریافت‌ها و پرداخت‌ها داریم یک جدول مربوط به انچه که به خزانه دولت واریز می‌شود و به دستگاه‌های دولتی پرداخت می‌کنیم و یک بخش هم مربوط به سازمان هدفمندی یارانه هاست که باید جدول آن هم مشخص شود.

او یادآور شد که طرح‌های عمرانی را بیشتر استانی کردیم تا استانداران و مسئولان استانی دقت بیشتری داشته باشند و کنترل بیشتری بر طرح‌های عمرانی کنند.

وی گفت: گزارش بودجه شرکت‌ها که بخشی از بودجه کل کشور است ۱۴ آبان طبق قانون به مجلس تقدیم شد و این روزها آخرین جلسات ستاد برای ارائه لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ است تا در زمان مقرر و قانونی لایحه بودجه تقدیم مجلس شود.

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، این سازمان در حال تدارک پیش‌نویس لایحه بودجه است تا آن را به دولت بدهد و دولت آن را نهایی کند تا بتوانیم قبل از ۱۵ آذر تقدیم مجلس کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  عجب ژستی!
  اسم فیلم تون چیه؟

 • ناشناس
  ۲ ۰

  انگار این اقایان در کره مریخ زندگی میکنند بنزین را به یک باره سه برابر میکنی انوقت می خواهی پانزده هزار تومان بدهی انرا هم نمی دهی شما کی بفکر مردم این مرز وبوم بودهایید بغیر از خالی کردن جیب مردم کی کمک کردهایید

 • amin202
  ۴ ۰

  تا کی میخواید با مردم مثل گدا برخورد کنید؟
  بجای صدقه دادن که کاری جز افزایش نقدینگی و تورم نداره، چرخ اقتصاد رو به چرخش درآرید.
  وام های بی بهره به بخش تولیدی خصوصی کجاست؟
  چرا دولت مالیات رو تا قرون آخر از تولیدی ها میگیره ولی کاری به درآمد نهادهای خصولتی و مذهبیهمچون آستان قدس رضوی نداره؟
  فساد تا کجااااا؟!

 • آرام
  ۳ ۰

  احمقانه‌است هزینه یک‌خانواده چهار نفر در تهران حداقل روزی دویست هزار تومان است بعد دولت می خواهد هر ده ده روز یکبار کمتر از دویست هزار تومان جهت یارانه و طرح معیشتی واریز کند