کد خبر 385342

بازارها این هفته را چطور گذراندند؟

بازار بورس، ارز و طلا این هفته روزهای متفاوتی را گذراندند. بورس به رشد خود ادامه داد، قیمت طلا و سکه باز هم افت کرد و بازار ارز نیز با اندکی نوسان روبرو بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، در پایان معاملات این هفته، بازار ارز با ۱۰۰ تومان افزایش قیمت دلار نسبت به هفته گذشته به کار خود پایان داد. این در حالی است که در طی هفته، قیمت دلار با نوسانات مختلفی روبرو بود.  

قیمت دلار در روز سه‌شنبه به ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان هم رسید اما با کاهش ۱۰۰ تومانی در روز چهارشنبه به کانال ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومانی بازگشت.  

در نهایت در روز پنج‌شنبه با ۵۰ تومان افزایش قیمت، معاملات این هفته دلار با قیمت ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان به پایان رسید.  

قیمت یورو نیز در طول هفته در نوسان بود و در نهایت روز پنج‌شنبه با ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان بازار آن بسته شد. 

در بازار ارز در آخرین روز معاملاتی هفته، درهم امارات ۳,۱۸۵ تومان، لاری گرجستان ۳,۹۱۶ تومان، لیر ترکیه ۲,۰۵۱تومان، دلار کانادا ۸,۷۳۱ تومان، دلار استرالیا ۷,۸۰۸ تومان، فرانک سوئیس ۱۱,۸۲۸تومان، منات آذربایجان ۶,۸۲۵ تومان، روبل روسیه ۱۷۹ تومان، بات تایلند ۳۸۵ تومان، رینگیت مالزی  ۲,۷۹۰ تومان و دینار عراق ۱۱) تومان قیمت داشتند.  

رشد ۳.۷ درصدی بورس 
بورس این هفته نیز به رشد خود ادامه داد، هرچند با سرعتی آرام‌تر از هفته‌های پیش. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه  به عدد ۳۲۶ هزار و ۱۱۷ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته ۳.۷ افزایش داشت.

در پنج روز معاملات هفته‌ای که گذشت شاخص بورس ۱۱ هزار و ۷۰۸ واحد رشد داشت،   شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (سوم مهر ماه) با عدد ۳۱۴ هزار و ۴۰۹ واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (دهم مهر ماه) به عدد ۳۲۶ هزار و ۱۱۷ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته ۳۶۳ هزار و ۲۱۴ واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم ۳۷۹ هزار و ۳۷۱ واحد رسید و افزایش ۱۶ هزار و ۱۵۷ واحدی را رقم زد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته ۹۱ هزار و ۵۵۰ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۹۶ هزار و ۴۲۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۶۱ هزار و ۲۸۴ واحد به عدد ۶۴ هزار و ۵۴۴ واحد رسید.

کاهش اندک قیمت سکه 
قیمت سکه این هفته نیز افت داشت. سرمایه‌گذاری در بازار سکه این هفته نسبت به هفته گذشته، بازدهی منفی ۰.۱۲ درصدی داشت. در آخرین روز معاملات هفته اول مهرماه، هر عدد سکه امامی چهار میلیون و ۲۳ هزار تومان خرید و فروش می‌شد اما در آخرین روز معاملات این هفته، قیمت هر سکه امامی به ۴ میلیون و ۱۸ هزار تومان رسید. در روز پنج‌شنبه، هر سکه بهار آزادی نیز به قیمت سه میلیون و ۹۸۴ هزار تومان رسید.  

 قیمت نیم‌سکه نیز ۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شد. سکه گرمی هم با قیمت ۸۳۰ هزار تومان به فروش رسید.

بهای اونس طلای جهانی به همسایگی مرز ۱۵۰۰ دلاری بازگشت و در بازار داخلی هر مثقال طلای آبشده به قیمت یک میلیون و ۷۷۱ هزار تومان رسید.  

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در روز پنجشنبه این هفته نسبت به هفته قبل هزار تومان افزایش قیمت داشت و با رقم ۴۰۹ هزار تومان معامله می‌شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر