{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 383533

درخواست سازمان امورمالیاتی ازبانک مرکزی؛

رئیس کل سازمان امور مالیاتی از معاون اقتصادی بانک مرکزی خواست تا این بانک اطلاعات قیمت روز سکه و ارز در سال ۹۷ اعم از خرید و فروش را در اختیار سازمان امور مالیاتی برای رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی قرار دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین، امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از بانک مرکزی خواست تا به منظور رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی سکه و ارز در سال 97 مودیان، با قید فوریت قیمت روز سکه و ارز در این سال را به سازمان مالیاتی ارائه دهد.

در این نامه رئیس کل سازمان امور مالیاتی خطاب به قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی آمده است: همان‌طور که مستحضرید یکی از عوامل مهم در تحقق درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی شده سال جاری، رسیدگی به موقع نسبت به پرونده‌های مالیاتی، به ویژه پرونده‌های مهم وصول مالیات متعلق در حداقل زمان ممکن است. در این راستا سازمان امور مالیاتی کشور، رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۷ خریداران سکه و ارز را در اولویت حسابرسی مالیاتی قرار داده است. لذا با توجه به نوسانات قیمت ارز و سکه در سال ۱۳۹۷، تفاوت مبلغ خرید سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با بهای روز سکه به عنوان یکی از قرائن مالیاتی در محاسبه درآمد مشمول مالیات می باشد.

به جهت رعایت عدالت حسابرسی مالیاتی و اخذ مالیات عادلانه، مستدعی است دستور فرمایید به قید فوریت بهای روز سکه و ارز (نرخ رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران) در سال ۱۳۹۷ (خرید و فروش) اعم از نرخ رسمی، نیمایی و ... برای امر رسیدگی مالیات مودیان محترم، در قالب فایل الکترونیکی در اختیار این سازمان قرار گیرد.

مزید امتنان خواهد بود چنانچه در این راستا مقرر فرمایید اطلاعات مذکور در سایت الکترونیکی (رسمی) بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در بخش نرخ ارز و سکه تعبیه گردد تا اطلاعات مذکور با سهولت در دسترس همکاران محترم حسابرسی مالیاتی ادارات کل امور مالیاتی قرار گیرد.

با توجه به نوسانات شدید ارز و سکه در سال 97 تفاوت قیمت فاحشی در این بازار ایجاد شد که ضرورت دارد سازمان مالیاتی حسب قانون، براساس قرائن و اطلاعات متقن اقدام به مالیات حقه و عادلانه کند که در این راستا نقش بانک مرکزی در ارائه اطلاعات شفاف حائز اهمیت است.

همچنین براساس جزء 2 بند ح تبصره 16 قانون بودجه سال 98 کل کشور بانک مرکزی به نیابت از تمامی بانک‌ها و مسوسسات مالی و اعتباری مکلف است به منظور شفافیت تراکنش‌های بانکی،‌مبارزه با پولشویی و جلوگیری از فرار مالیات، براساس درخواست سازمان امور مالیاتی فهرست حساب‌های بانکی و اطلاعات مروبط به تراکنش‌های بانکی (درون بانکی و بین بانکی) مودیان را به صورت ماهانه در اختیار این سازمان قرار دهد.

ارسال نظر

  • الهیار رحمانی
    ۰ ۰

    من دیگه به مدیریت بانک مرکزی و دولت هیچ گونه اعتماد و اعتقاد ندارم اول من در فروردین ۹۷ ثبت نام سکه کردم قیمت روز یک و هشتصد و خرید من یک و چهارصد هفتادو پنج پس از شش ماه تحویل گرفتم و با مالیات حدود یک و ششصدو پنجاه تمام میشود و اگر روز در بازار میگرفتم میتونستم پنج میلیون بفروشم و وقتی تحویل گرفتم بعلت معامله زمین سه و چهارصد فروختم و دوم برای ماشین ثبت نام کردم و میخواستم پرایدم را به اچ سی کراس تبدیل کنم اگه پرایدم و ۲۵ تومان و بیست تومان روش میگذاشتن ان موقع تا حالا اچ سی سوارشده و حالا باید علاوه بر ۲۵ و پراید هفتاد تومان بدهم . مدیریت کشور شده چپاول مردم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری