کد خبر 345744

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

ثروتمندترین زنان جهان را بشناسید

با توجه به اعلام رسمی خبر جدایی جف بیزوس و مکنیزی، موسس شرکت آمازون باید ۳۵میلیارد دلار از دارایی خود را به همسر سابقش اعطا کند که موجب قرار گرفتن مکنزی در جایگاه سومین زن ثروتمند جهان می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، به تازگی، فوربز فهرستی از ثروتمندترین افراد جهان ارائه کرد که در این لیست به تفکیک جنسیت میلیاردرها نیز پرداخته است. در این گزارش نام ثروتمندترین زنان جهان ارائه شده بود که در به زودی، نام مکنزی بیزوس، همسر سابق جف بیزوس، موسس شرکت آمازون، اضافه می‌شود. بر اساس طلاق توافقی این زوج، بیزوس باید 35میلیارد دلار از دارایی خود را به مکنزی اعطا کند و همین سبب قرار گرفتن وی در جایگاه سومین زن ثروتمند جهان شده است. مکنزی 48 ساله، فارغ‌التحصیل دانشگاه پرینستون، برنده جایزه رمان‌نویسی و در حال حاضر مدیر اجرایی سازمان ضد زورگویی Bystander Revolution است.

طبق این فهرست، در لیست 100نفره ثروتمندترین افراد جهان، تنها نام 12نفر به چشم می‌خورد که اکثر آنها ثروت خود را یا از طریق ارث یا طلاق به دست آورده‌اند.

در حال حاضر فرانسوآز بتانکور مایر، وارث شرکت لوازم آرایشی فرانسوی لورال (L'Oreal)، ثروتمندترین زن جهان شناخته شده است.

در جایگاه دوم این لیست، آلیس والتون، که از اعضای هیئت‌مدیره شرکت خرده‌فروشی آمریکایی والمارت است، قرار گرفت.

در ادامه شایان ذکر است که در این لیست، نام زنان ثروتمند خودساخته که خودشان تولید ثروت کرده اند نیز دیده می‌شود. نام  Wu Yajun، فعال در بخش املاک و مستغلات شهر پکن چین، در صدر دیده میشود.

به طور کلی، بیشتر نام زنان چینی در این فهرست زنان میلیاردر خود ساخته به چشم میخورد.

در نمودار ارائه شده، لیست ثروتمندترین زنان جهان( از طریق ارث و خودساختگی) را مشاهده میکنید؛

19

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مصطفی
    ۰ ۰

    با این توان مالی باید مادر پرقدرتی باشه ...چندتا بچه دارند ایشان ؟؟؟