کد خبر 333345

وزیر اقتصاد عنوان کرد:

۳ هدف مهم اقتصادی دولت/ شرایط کسب و کار تسهیل می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: رویکرد جدی دولت این است تا از مسیر کاهش تورم، افزایش تولید و اشتغال را محقق کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبِنا، فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفتگو و نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی و تجار سیستان و بلوچستان که در زاهدان برگزار شد، گفت: جنوب شرق و شرق کشور به ویژه سیستان و بلوچستان از نظر زیرساخت ها محروم هستند و به برکت انقلاب اسلامی تحول بنیادی در سرمایه گذاری دولت در این استان ایجاد شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: رونق سرمایه گذاری و تولید، رویکرد جدی دولت است تا از این مسیر شاهد کاهش تورم، افزایش تولید و اشتغال در کشور باشیم. دژپسند تصریح کرد: سیستان و بلوچستان از ظرفیت های فراوانی نظیر تجارت، معادن، اقتصاد آب، کشاورزی و غیره برخوردار است که می توان با سرمایه گذاری در این بخش ها، توسعه، اشتغال و تولید را برای منطقه به ارمغان آورد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان همچنین از سرمایه انسانی مطلوبی نیز برخوردار است گفت: اگر برنامه راهبردی مناسب برای استان تدوین و بر روی آن نظارت و پیگیری لازم صورت گیرد می توان شاهد پیشرفت این نقطه از ایران اسلامی بود.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه هدف دولت، با حمایت از تولید و سرمایه گذاری، کمک همه جانبه به مردم است اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار، کاهش آسیب های نظام مالیاتی و گمرک با رویکرد ایجاد رونق و تسهیل شرایط کسب و کار مورد توجه قرار دارد.

دژپسند تاکید کرد: سیستان و بلوچستان با برخورداری از فرصت قرار گرفتن در منطقه مرزی و داشتن تنها بندر اقیانوسی کشور و دسترسی به بازارهای آسیای میانه می تواند سرمایه های خارجی را با سودآوری خوب جذب کند؛ راه موثر برای رفع شکاف سرمایه و ایجاد موتور رشد منطقه، سرمایه گذاری خارجی در سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: تنها منابع دولتی  سبب رفع مشکلات سیستان و بلوچستان نمی شود، بلکه همت و بسیج همه ی افراد و بخش خصوصی را می طلبد. دژپسند با بیان اینکه سیستان و بلوچستان هم اینک در رده های نخست جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور قرار دارد گفت: می توان ضمن جلب نظر سرمایه گذاران خارجی با استفاده از تسهیلات بانکی و منابع صندوق توسعه ملی و ترکیب این سرمایه ها، توسعه این استان را رقم زد. دژپسند با اشاره به تسهیلات اعطایی بانک ها در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در ۹ ماهه نخست امسال ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در این استان پرداخت شده است.

وزیر اقتصاد با اشاره به سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: رمز جهش اقتصاد سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری است و ضروری است تا یک دروازه مشترک بین ایران و پاکستان ایجاد شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر