کد خبر 276587

بخش خصوصی توان رقابت با بخش دولتی را ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:دولت با بخش خصوصی رقابت می کند این در حالی است که دولت از رانت اطلاعاتی و امکان واردات و صادرات برخوردار است.

سیدحسن حسینی شاهرودی، درباره روند اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی گفت:باید پذیرفت سیاست های اصل 44 قانون اساسی بصورت صحیحی اجرا نشده که این اتفاق مانع از روند توسعه مطلوب کارهای اقتصادی شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:بیشتر واگذاری ها که در خصوص شرکت های دولتی صورت گرفته واگذاری شرکت های دولتی به نهادهای عمومی غیردولتی و خصولتی ها و شبه دولتی ها بوده است.

انتقاد از اجرای ناقص سیاست های اصل 44 قانون اساسی

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی افزود:یکی از اهداف خصوصی سازی ارتقای بهره وری بود؛ اما اینکه یک شرکت دولتی به اصطلاح خصولتی شود در واقع شرایط از گذشته نامناسب تر شده است چرا که حداقل در زمانی که یکی شرکت تحت پوشش یک وازرتخانه است امکان اعمال نظارت بر بودجه آن وجود دارد.

حسینی شاهرودی تصریح کرد:اجرای ناقص سیاست های اصل 44 قانون اساسی باعث شده که حجم کمی از شرکت های دولتی به بخش خصوصی واقعی واگذار شود.

وی ادامه داد:دولت در حال حاضر همچنان با بخش خصوصی رقابت می کند این در حالی است که دولت از رانت اطلاعاتی و واردات و صادرات استفاده می کند. مدیریت بیشتر بنگاه های اقتصادی همچنان در دست دولت است.  

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:باید واگذاری شرکت های دولتی از جمله بیمه ها از طریق بورس انجام شود و بنگاهداری باید توسط بخش خصوصی انجام شود تا نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  کدام کارمند بخش خصوصی می تواند ماهی 6 میلیون تومان حقوق بگیرد که کارمندان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت مرکزی یا کارمندان شرکت ایرالکو یا کارمندان دادگستری یا کارمندان اداره ثبت , این مقدار حقوق می گیرند ؟؟؟
  اصناف و کارمندان بخش خصوصی هیچ استراحت و تعطیلی ندارند ولی کارمندان دولت می تواند جمعه ها و تعطیلات رسمی و بین التعطیل در خانه باشند و استراحت کنند.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  این دولت بی تدبیر تمام درآمدهای نفتی کشور را به شکل حقوق ماهانه بین کارمندان دولت تقسیم میکند و بودجه عمرانی در حد صفر است - وقتی حقوق های 6 میلیونی به کارمندان دولت داده شود مسلما کمر بخش خصوصی شکسته میشود

 • ناشناس
  ۲ ۰

  وقتی نرخ تورم 10 درصد ولی دولت حقوق کارمندان را 20 درصد زیاد میکند یعنی به کارمندان مفت خود بهای بیشتری میدهد تا بخش خصوصی

 • ناشناس
  ۲ ۰

  این دولت بی تدبیر تمام درآمدهای نفتی کشور را به شکل حقوق ماهانه بین کارمندان دولت تقسیم میکند و بودجه عمرانی در حد صفر است - وقتی حقوق های 6 میلیونی به کارمندان دولت داده شود مسلما کمر بخش خصوصی شکسته میشود

 • ناشناس
  ۲ ۰

  کدام بخش خصوصی میتواند به کارکنانش ماهی 5.5 میلیون تومان حقوق ماهانه بپردازد ؟؟ که این دولت به کارمندانش این چنین حقوق های یامفتی میدهد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری