کد خبر 524722

۸شرکت دانش‌بنیان توسعه دهنده فناوری تلفن همراه هوشمند

۸ شرکت دانش‌بنیان در کشور تلاس می‌کنند تا بازار ایران‌ساخت تلفن همراه هوشمند را در کشور رونق دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ با گسترش زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور و تسهیل مسیر برای ورود نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها به صنایع مختلف، بازار داخلی محصولات ایران‌ساخت در ایران رونق گرفت و نخبگان و متخصصان داخلی فرصت یافتند تا ظرفیت و توان دانشی و تخصصی خود را بروز دهند.

 بر همین اساس و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۸ شرکت دانش‌بنیان به حوزه توسعه نرم‌افزارهای مرتبط با تلفن همراه هوشمند ورود و محصولاتی در این حوزه تولید کردند.

شرکت های فعال این حوزه در تهران، یک شرکت در مازندران و یک شرکت در قم مستقر هستند و خدمات و محصولات خود را با کمک توان داخلی توسعه می‌دهند.

طلوع اندیشه سپیده گشایش با تولید دستگاه اختلال کننده تلفن همراه، تجارت الکترونیک امن موج با طراحی پلتفرم پخش ویدیوی ۳۶۰ روی پلتفرم اندروید و وب و آمار گستران همراه با طراحی برنامه تحلیلگر برنامه های موبایل (Mobile) از جمله شرکت‌هایی هستند که به این حوزه ورود کرده‌اند.

همچنین محصولاتی چون «راهکارهای نسل جدید موبایلی از طریق بسترهای فناورانه اپراتورهای موبایل۳g توسط شرکت فن آوری اطلاعات و ارتباطات کاریان، فروشگاه اینترنتی نرم افزار های موبایل اندروید (Mobile Application Shop)توسط شرکت مطهر نت پارس، ویترین سیبچه توسط داده پردازان همراه ایرانیان و اپ استور سیب اپ نیز توسط سیبا‌ پرداز عصر جدید به تولید رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر