لایه ۳ بیت‌کوین در حال شکل‌گیری؛

از بیت‌کوین متمرکز شده توسط غول‌های شرکتی نباید ترسید

در طی یک مصاحبه، مایکل سیلور مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی این عقیده را بیان کرد که خرید و سپس اقدام به متمرکز کردن بیت‌کوین توسط شرکت‌های بزرگ نباید دلیلی برای نگرانی باشد.

از بیت‌کوین متمرکز شده توسط غول‌های شرکتی نباید ترسید

اقتصادآنلاین – حسین عسکری؛ مایکل سیلور هنگام صحبت با ناتالی برونل در پادکست Coin Stories که در ۷ آگوست منتشر شد، بر اجتناب‌ناپذیر بودن رشد مشارکت شخص ثالث و شرکت در فضای بیت‌کوین تاکید کرد. با این حال، او پیشنهاد کرد که از فقدان حاکمیت کامل خود نباید ترسید.

سیلور اظهار داشت: ما باید آماده باشیم که بیت‌کوین همه چیز را تغییر دهد و توضیح داد که با ادغام شدن بیت‌کوین در جامعه، موارد استفاده زیادی ایجاد خواهد شد و یک مدل یکسان برای همه وجود نخواهد داشت.

انواع‌ مختلفی از نگهداری و استفاده‌ها وجود دارد، برخی از افراد همیشه خود حضانت خواهند بود، برخی چند سیگ خواهند بود، برخی به سرپرست لایه ۳ نیاز دارند.

سیلور سه دلیل اصلی را که نیاز به متولیان را تشریح می‌کند، بیان کرد: دلایل فنی، سیاسی و طبیعی.

از منظر سیاسی، تکیه بر شخص ثالث ممکن است تنها راه عمل باشد.

شهردار نیویورک همچنان شهردار نیویورک است، مگر اینکه از شهر نیویورک، کالیفرنیا یا کشور ایسلند بیرون رود، دلایل سیاسی نیاز به نگهبان دارند.

از نظر فنی، افرادی وجود خواهند داشت که مایل به تراکنش رمزنگاری با تلفن‌های همراه خود هستند، بنابراین اعتماد به اشخاص ثالث لایه ۳، مانند بانک آمریکا و اپل اجتناب ناپذیر است.

بیت‌کوین یک لایه پایه خواهد بود. لایه ۲ مانند لایتینینگ وجود خواهد داشت تا همه چیز را سریع کند. سپس لایه ۳ مانند بانک آمریکا و اپل وجود خواهد داشت. لایه محافظ ۳ قرار است برای ارائه عملکرد وجود داشته باشد.

در مورد دلایل طبیعی، سایلور این احتمال را مطرح کرد که برای افراد خاصی امن تر است که دارایی‌های خود را به دیگران بسپارند. او مثالی از مردی ۸۵ ساله زد که با آلزایمر دست و پنجه نرم می‌کرد و مایل به تضمین دارایی برای نوه‌ای که هنوز به دنیا نیامده بود.

سیلور اظهار داشت که ترکیب بهینه ادغام بیت کوین توسط بازار تعیین خواهد شد.

ما نباید از همه روش‌های مختلف ادغام، بسته‌بندی، تعبیه یا اجرای بیت‌کوین هراس داشته باشیم، هیچ پاسخ درستی وجود ندارد، بازار ترکیب درستی از ادغام بیت‌کوین را تعیین می‌کند.

 

 

ارسال نظر
ارسال نظر