نوسانات زیاد بازار ارزهای دیجیتال؛

پسر ۱۹ ساله ای که ۲۴ ساعت با رمزارز ها میلیونر شد!

یک جوان ۱۹ ساله نیجریه‌ای نحوه میلیونر شدن خود را با سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به اشتراک گذاشته است. با این حال، او گفت که ثروت تازه یافته‌اش فقط ۲۴ ساعت دوام آورد و با سقوط رمزارزهایی که خرید بود، همه چیز را از دست داد. داستان او شبیه به یک میلیاردر دیگر رمزارزهاست که هر آنچه را که داشت در عرض پنج دقیقه از دست داد.

پسر ۱۹ ساله ای که ۲۴ ساعت با رمزارز ها میلیونر شد!

اقتصاد آنلاین حسین قطبی؛ اوزیوما (Ozioma)، یک سرمایه گذار ارزهای دیجیتال، داستان خود را با عنوان «موفقیت اوزیوما» به اشتراک گذاشته است. او در این داستان به اینکه چگونه زندگی پس از از دست دادن سرمایه گذاری خود در رمزارزها در عرض چند ساعت درس سختی به او آموخته است، اشاره می‌کند.

این جوان ۱۹ ساله در اکتبر ۲۰۲۲ گفت، تصمیم گرفت ۱ میلیون نایرا (واحد ارز رسمی کشور نیجریه) را در یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری کند که نوید بازگشت سرمایه بسیار چشمگیر را می‌داد. او می‌گوید که این پول را با کمک برادران، خانواده و دوستانش جمع آوری کرد.

اوزیوما در فیس بوک بیان می‌کند که در عرض چند ساعت همه چیز را از دست داده است. در واقع، اوزیوما در گفتگو با Tech Economy گفت که در عرض چند ساعت ارزش سرمایه‌گذاری‌اش به ۳ میلیون نایرا افزایش یافت، اما آنچه بعدش اتفاق افتاد به او درس زندگی داد.

اوزیوما می‌گوید: «من چندین رمزارز خریده‌ام، اما ارز دیجیتالی که با بازگشت سرمایه‌اش مرا شوکه کرد، موردی بود که در اکتبر ۲۰۲۲ خریدم. در چند روز، این ارز دیجیتال بازده شگفت انگیزی داشت. من به بالای ماه رسیده بودم (اشاره به رشد بیش از حد یک سرمایه‌گذاری دارد). متأسفانه، تکان دهنده بود که چگونه روز بعد همه چیز را از دست دادم».

او اکنون از نیجریه‌ای‌ها می‌خواهد که قبل از خرید هر ارز دیجیتالی، ابتدا فناوری پایه و افراد پشت آن پروژه را درک کنند. اوزیوما در ادامه توصیه کرد:

«بعد از شناسایی یک ارز دیجتیال برای خرید، آن را خریداری می‌کنید. علاوه بر این، این واقعیت لازم است که باید شروع به نظارت بر سرمایه گذاری‌های خود کنید. بسیار مهم است که سرمایه گذاری‌های خود را پیگیری کنید و عملکرد آنها را زیر نظر داشته باشید».

او در این باره می‌گوید: «من در نیمه راه میلیاردر شدن بودم».

ارز

در گزارشی دیگر از یک رسانه‌ی دیگر آمده است که یک سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال نیز تجربه خود را از اینکه چگونه در کمتر از ۵ دقیقه ثروتمند شده، سپس دوباره فقیر شده است را به اشتراک گذاشته است.

کاربر ناشناس پلتفرم ردیت (Reddit) با استفاده از یک وب‌ سایت محبوب رسانه‌های اجتماعی ادعا کرد که پس از سرمایه‌گذاری در رمزارز SQUID که یک ارز دیجیتال الهام ‌گرفته شده از سری بازی‌های نتفلیکس(Netflix)  است، ۵۳۲.۹۷ میلیارد نایرا معادل ۱.۳ میلیون دلار درآمد داشته است. اما پس از مشاهده ارزش سرمایه‌ی خود به بیش از ۲ میلیون دلار در یک لحظه، ارزش این ارز دیجیتال در چند دقیقه به ۰ دلار کاهش یافت و این کاربر همه سرمایه خود را از دست می‌دهد.

سلب مسئولیت: سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر عرضه‌ اولیه‌های آن‌ها (ICO)  بسیار پرخطر و گمانه زنی است. این مقاله توصیه‌ای از طرف اقتصاد آنلاین یا نویسنده به عنوان سیگنالی برای خرید یا فروش رمزارزها تلقی نمی‌شود. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود.

ارسال نظر
ارسال نظر
  • ایرانی
    ۱

    خرید و فروش رمز ارزها در پشت صحنه توسط ذینفعان و صرافیها کنترل می شوند. سرمایه گذار در هر حال بازنده است. یک قمارخانه نامرد است.