برگزاری بزرگترین نمایشگاه شغلی در متاورس؛

استخدام از طریق متاورس در ژاپن

متاورس در حال ایجاد تغییر در حوزه های استخدام شغل در ژاپن است. بر اساس گزارش های محلی، در ۲۷ ژانویه یک نمایشگاه شغلی در متاورس برگزار شد که بیش از ۲۰۰۰ دانشجو در این تجربه شرکت کردند. دانشجویان از آواتارها برای برقراری ارتباط و بررسی پیش‌نمایش‌های شغلی موجود در غرفه‌های مختلف که توسط چندین شرکت کنترل می‌شوند، استفاده کردند.

استخدام از طریق متاورس در ژاپن

اقتصاد آنلاین - حسین عسکری؛ فناوری متاورس شروع به تغییر چشم انداز شکار شغل و استخدام در ژاپن کرده است.

بیش از ۲۰۰۰ دانشجو در یک نمایشگاه شغلی که در متاورس برگزار شد شرکت کردند که به آنها اجازه داد از آواتارهای دیجیتال برای برقراری ارتباط با استخدام کنندگان و بررسی احتمالات هر پیشنهاد شغلی موجود استفاده کنند.

بر اساس گزارش آساهی شیمبون، به دلیل ناشناس بودن در متاورس، شرکت کنندگان اجازه داشتند در مورد مسائل ظریف مربوط به این پیشنهادات شغلی سؤال بپرسند.

 ۱۷۹ شرکت در این نمایشگاه شرکت کردند، این نمایشگاه توسط شرکت Neo Career  برگزار شد که مسئولیت فعالیت های مرتبط با شغل را بر عهده داشت.

این شرکت ها اظهار داشتند که این احتمالاً یکی از بزرگترین رویدادهای ژاپن است که در متاورس برگزار می شود، همچنین مزایایی را که متاورس برای این فرآیندهای استخدام به ارمغان می آورد، تقویت کرده است.

 تایکی نیشینو از Neo Career اظهار داشت: متاورس هم امکان استفاده از جلسات آنلاین را که دانشجوان مناطق دوردست می توانند در آن شرکت کنند و هم به حفظ خودانگیختگی جلسات و مکالمه که در نمایشگاه های شغلی حضوری رخ می دهد، می دهد.

در حالی که برخی نسبت به استفاده از ابزارهای متاورس در جلسات بدبین بوده اند، برخی دیگر به نفع تأثیری که این فناوری ممکن است بر این بخش داشته باشد، اشاره کرده اند. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، شرکت نرم افزاری، فناوری این ابتکارات را تحسین کرد. در ملاقات اخیر با کلاوس شواب، رئیس مجمع جهانی اقتصاد (WEF)، او توضیح داد که معتقد است حس حضوری که اپلیکیشن‌های متاورس ایجاد کرده اند «خارق العاده» است.

شرکت Neo Career با WEF برای ایجاد طرحی به نام «دهکده همکاری جهانی» کار می‌کند که هدف آن دائمی کردن جلسات داووس با استفاده از فناوری متاورس برای رهبران برای برقراری ارتباط در تمام طول سال است.

سایر موسسات در ژاپن در حال حاضر از فناوری متاورس استفاده می کنند تا به مردم اجازه دهند حضور دیجیتالی خود را ایجاد کنند. برای مثال، در ماه اکتبر، شهر تودا گزارش داد که از ابزارهای متاورس استفاده می‌کند تا به دانش‌آموزان اجازه دهد تا کلاس‌های خود را از خانه دنبال کنند.

 در ماه جولای، دانشگاه توکیو اعلام کرد که از ابزارهای متاورس برای ارائه دوره های مهندسی و آموزش دانشجویان و استفاده خواهد کرد.

ارسال نظر
ارسال نظر