توسعه بیت‌کوین با هارد فورک‌های خود؛

بررسی مزایای بیت کوین در کنفرانس جهانی بلاکچین

کنفرانس جهانی بلاکچین BSV با سخنرانان آموزنده و قابل تاملی که موضوعات مربوط به وب ۳، خدمات پرداخت، موسیقی، ورزش، زنجیره تامین و موارد دیگر را پوشش می‌دادند، برگزار شد. در این کنفرانس کریگ رایت به صحبت در مورد چشم‌انداز خود از بیت‌کوین که چگونه می‌تواند سیستم مالی جهان را بهبود بخشد، پرداخت.

بررسی مزایای بیت کوین در کنفرانس جهانی بلاکچین

اقتصاد آنلاین حسین قطبی؛ مجمع جهانی در مسقط، پایتخت عمان، در نظر داشت تا به چگونگی شکل دادن آینده از طریق نوآوری بین صنعتی در اهداف پایدار بپردازد تا راه حل‌ها و هم افزایی در سراسر جهان را برجسته کند. موضوعات کنفرانس شامل دیجیتالی شدن، انسانیت، آب و انرژی بود. بنابراین کریگ رایت برای صحبت در مورد اینکه چگونه چشم‌انداز وی از بیت‌کوین که می‌تواند حرکت پول نقد دیجیتال در سراسر جهان را در عین ارائه یک سیستم کاملا قابل ردیابی و ممیزی بهبود بخشد، مناسب بود.

رایت در این رویداد در مورد مزایای کلیدی بیت‌کوین صحبت کرد. او بحث کرد که چگونه بیت‌کوین هرگز به عنوان یک سیستم هرج و مرج طلب طراحی نشده است، با این حال اطلاعات غلط زیادی در مورد آن وجود دارد. به عنوان مثال کالاهای دیجیتال را در نظر بگیرید. انتقال یک کالا از یک مالک به مالک دیگر، مانند یک بسته شکلات هدیه، نشان دهنده انتقال یک کالای با ارزش است. انتقال با بیت‌کوین تضمین می‌کند که آیتمی دیجیتالی از یک مالک به مالک دیگر منتقل می‌شود.

این سیستم یک فایل دیجیتالی را دریافت می‌کند و با رمزگذاری ایمن شده و به صورت دیجیتالی آن را به شخص دیگری انتقال می‌دهد. با این سیستم از دست دادن اسناد فوق محرمانه غیرممکن است. همچنین فایل را می‌توان با یک کلید ایمن کرد و کلید را به 10 کلید مختلف تقسیم کرد. سپس این کلیدها می‌توانند به تعداد مختلفی از نگهبانان در سراسر جهان (ماینرها) اختصاص داده شوند، البته قبل از انتقال فایل هر فایل با تایید ماینر‌ها، خود ماینرها باید طی یک الگوریتم خاص، مجوز دسترسی به این سیستم را امضا کنند. این نوع ذخیره‌سازی دیجیتال غیرقابل تغییر تضمین می‌کند که هر کسی در دولت یا بخش خصوصی می‌تواند ثابت کند که یک نسخه از فایل وجود دارد. بلاکچین زیربنایی یک دفتر کل قابل اثبات است که ثابت می‌کند هر فایل می‌تواند به طور ایمن از یک موجودیت به موجودیت دیگر منتقل شود و تضمین می‌کند که هیچ دوبار خرج‌کردنی و تقلبی در کار نیست.

بررسی مزایای بیت کوین در کنفرانس جهانی بلاکچین

بلاکچین BSV که از هارد فورک‌های بیت‌کوین است، تراکنش‌ها را در حال حاضر بسیار بیشتر از 7 تراکنش در ثانیه که توسط بلاکچین BTC ارائه می‌شود، ارائه می‌کند. بلاکچین BSV به سمت 1 میلیون تراکنش در ثانیه به زودی و 1 میلیارد تراکنش در ثانیه برنامه ریزی شده در آینده، حرکت می‌کند. توسعه‌دهندگان این پروژه تضمین می‌کنند که هزینه هر تراکنش بسیار ارزان‌تر از تراکنش‌های سوئیفت، آمازون یا مایکروسافت است. در واقع هزینه معاملات در BSV بسیار کمتر از یک هزارم سنت است.

این تراکنش‌ها به‌طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از هر چیز دیگری روی زمین هستند و امنیت در هر تراکنش تعبیه شده است. به این ترتیب، بلاکچین BSV ماهیت امنیت سایبری را تغییر خواهد داد. سوابق حسابرسی و سوابق حسابداری دوبار ثبت شده در دفتر کل کاغذی قابل تغییر نیستند. شما می‌توانید اصلاحاتی را در سوابق مکتوب موجود به دفتر کل کاغذی اضافه کنید. همین امر در بلاکچین دیجیتال نیز صادق است.

در فروپاشی مالی انرون (Enron)، انرون از انواع تاکتیک‌ها و شیوه‌های حسابداری فریبکارانه و متقلبانه برای پوشش تقلب خود در گزارش اطلاعات مالی انرون استفاده کرد. این اتفاق در بلاکچین غیرممکن است. در بلاکچین، دولت دسترسی شفاف به حساب‌ها خواهد داشت. یک مجموعه حساب و یک مجموعه تراکنش وجود خواهد داشت. در بلاکچین BSV همه چیز را می‌توان تا لایه مصرف کننده بررسی کرد، در واقع با این نوآوری می‌توانید مالکیت را در یک سیستم شفاف دنبال کنید.

بررسی مزایای بیت کوین در کنفرانس جهانی بلاکچین

نیازی به بازگرداندن سوابق تراکنش نیست. هیچ رمزگذاری در بیت‌کوین وجود ندارد، بنابراین همه تراکنش‌ها قابل مشاهده هستند و قابل ردیابی هستند. بیت‌کوین یک سیستم حسابرسی و حسابداری کامل را ارائه می‌دهد. اگر اتفاقی مانند گرفتن پول و مالیات از شهروندان توسط دولت بر روی این سیستم اجرا شود، به دلیل شفافیت آن، هرگونه حرکت پولی بعد آن طرح کاملاً قابل ردیابی است.

تأمین مالی تروریسم و ​​انتقال مخفیانه وجوه به مردمی که تأمین مالی می‌شوند را می‌توان از طریق این شفافیت مشخص، سپس از طریق قانون متوقف کرد. این سیستم هرگونه بی قانونی را به پاسخگویی کامل در سراسر سیستم بلاکچین برمی‌گرداند. افرادی که صاحب کالا هستند می‌توانند با استفاده از بلاکچین ثابت کنند که مالک آن هستند، مالکیت وجود خواهد داشت تا هر دولت یا شهروندی بتواند تضمینی ارائه دهد که آنچه دارند مال اوست.

بررسی مزایای بیت کوین در کنفرانس جهانی بلاکچین

چیزی به نام بلاکچین خصوصی وجود ندارد. حتی در بلاکچین‌های خصوصی هم، همه چیز باید اعتبارسنجی شود تا با مدل امنیتی بلاکچین خصوصی مطابقت داشته باشد. امنیت IP در سراسر بلاکچین (IPSec) به مدل‌های امنیتی مبتنی بر POST مجهز شده است. IPv6 زیرساخت را قادر می‌سازد تا دیگر نیاز به فایروال‌ها نباشد (فایروال سیستمی است که شبکه و یا کامپیوتر شخصی شما را در مقابل نفوذ مهاجمین، دسترسی‌های غیرمجاز، ترافیک‌های مخرب و حملات هکرها محافظت کند). همچنین این فناوری سیاست‌هایی را بین افراد تنظیم می‌کند که بدون اینکه از سرور متمرکز عبور کنند، می‌توانند در شبکه کار کنند.

بسیاری از نوآوری‌ها جدید نیستند (مفاهیم هوشمندی که از سال 1971 مطرح شد) EDI، تجارت دیجیتال و قراردادهای الکترونیکی از قبل وجود دارد. پروتکل بلاکچین توسط وایت‌پیپر‌ها تنظیم شده است. اما در سازمان‌هایی که معتقدند نمی‌توان یک سیستم غیرمتمرکز را کنترل کرد، تردید وجود دارد. با این حال، شما می‌توانید به طور قانونی چیزی را حتی در یک سیستم غیر متمرکز، کنترل کنید.

بررسی مزایای بیت کوین در کنفرانس جهانی بلاکچین

کریگ رایت در ادامه گفت: "ما باید محصولاتی با یک مدل امنیتی بسازیم که به درستی کار کند، نه اینکه به یک مدل مبتنی بر برنامه تکیه کنیم که خیلی سریع عرضه می‌شود، به هدف اینکه سریع ثروتمند شویم. ما باید شرکت‌های بادوام بسازیم که محصولات را به مردم تحویل می‌دهند. فناوری می‌تواند به ما کمک کند تا به یکدیگر نزدیکتر شویم. اما افرادی که می‌توانند مباشرت یا حاکمیت ایجاد کنند باید بتوانند بگویند که ما به اندازه کافی اعتماد به نفس داریم که به نظرات خود ایمان داشته باشیم و بتوانیم مناظره کنیم. مشاجره در رسانه‌های اجتماعی یا دعوای توییتری حق مناظره را ارائه نمی‌دهد. پیروی کورکورانه از جمعیت نیاز ما را به تفکر مستقل از بین می‌برد. ما برای نوآوری به فکر مستقل نیاز داریم و یک بلاکچین واقعاً غیرمتمرکز و بدون کنترل کلی به ما قدرت انجام این کار را می‌دهد".

سلب مسئولیت: سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر عرضه‌ اولیه‌های آن‌ها (ICO)  بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه‌ای از طرف اقتصاد آنلاین یا نویسنده به عنوان سیگنالی برای خرید یا فروش رمزارزها تلقی نمی‌شود. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود.

ارسال نظر