در کنفرانس تکنوبلاک مطرح شد؛

رمزارز می تواند در حوزه تجارت خارجی به ما کمک کند/ وزیر و رییس بانک مرکزی بر این موضوع اتفاق نظر دارند

احمد صالحی، نماینده سازمان توسعه تجارت بر این باور است که رمزارزها می توانند به تجارت خارجی کشور کمک کند.

رمزارز می تواند در حوزه تجارت خارجی به ما کمک کند/ وزیر و رییس بانک مرکزی بر این موضوع اتفاق نظر دارند

به گزارش اقتصاد آنلاین، احمد صالحی، نماینده سازمان توسعه تجارت گفت، ما یکی از کشورهایی هستیم که حوزه رمزارز در حوزه تجارت خارجی می‌تواند به ما کمک کند. مسیر در حوزه تجارت خارجی راحت تر طی می‌شود و الان در حال اجرا است.

ما در دوره‌ای هستیم که بعد از سه دور افزایش نرخ بهره در آمریکا هنوز تورم نزولی نشده است. آمریکا در حال وارد شدن به رکود است.

یک پیش بینی وجود دارد که کریپتو جایگزین فیات خواهد شد من در این باره تردید دارم. اما این یک پیش بینی است. استفاده از ابزارهای نویت است که می‌تواند بسیار موثر باشد.

اراده بانک مرکزی و وزیر صمت بر آن است که از این ظرفیت در کشور در حوزه تجارت خارجی و واردات استفاده شود.

ایران و روسیه تراز تجاری همگامی ندارند. این مشکل را به دو روش حل میکنیم. یک تراز تجاری بالانس شود. روسیه کشوری است که در فضای فکری حرکت کرده است. صادرات روسیه اسلحه، گندم و انرژی بوده است و سایر موارد را وارد می‌کند.این دو کشور در تلاش هستند تا جایی که ممکن است تراز تجاری بالانس شود.

چالش بعدی تورم و افت ارزش ریال است. جدای از روبل و ریال یکی از راهکارهای خیلی جدی آن است که پای چینی‌ها را وسط بکشیم. عمق بازار در تجارت بین‌الملل بسیار مهم است. به نظرم چینی‌ها باتوجه به نقش بزرگی که در تجارت دنیا دارند، درگیر شدن آنها در این زمینه مهم است.

ارسال نظر

آخرین خبر ها