سوالات رایج در بازار رمزارزها؛

چگونه بیت کوین خود را بفروشیم؟

فعالیت در بازار رمزارزها نیازمند دانش و آگاهی کافی است. یکی از مهم ترین سوالات برای تازه واردان در این بازار، روش فروش بیت کوین است که افراد می‌توانند با مراجعه به صرافی های ارز دیجیتال ایرانی، بیت کوین خود را بفروشند.

چگونه بیت کوین خود را بفروشیم؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، دنیای ارزهای دیجیتال روز به روز توسعه پیدا می‌کند و افراد بیشتری به این حوزه علاقه پیدا می‌کنند. با این حال، دنیای رمزارزها به میزان قابل توجهی گسترده است و از این رو افرادی که مشتاق به فعالیت در این بازار هستند، در ابتدا باید دانش و آگاهی کافی در این زمینه را کسب کنند تا دچار مشکل نشوند.

بیت‌کوین اولین رمزارزی بود که در سال 2009 راه‌اندازی شد. از این رو بسیاری از افراد در سراسر جهان تنها بیت‌کوین را به عنوان رمزارز مورد اعتماد قبول دارند. برای خرید بیت‌کوین می‌توان به راحتی به یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر ایرانی مراجعه و احراز هویت کرد و افراد با واریز میزان مبلغ مورد نظر، بیت‌کوین خریداری کنند.

پس از خرید میزان بیت‌کوین مورد نظر، افراد می‌توانند آن را به کیف پول شخصی خود انتقال دهند. البته باید توجه داشت که برای خرید رمزارز در صرافی‌ها، حداقل مبلغی نیز تعیین شده و افراد باید بیش از این مبلغ، خرید انجام دهند.

اما سوالی که برای برخی از تازه‌واردان در بازار رمزارزها مطرح می‌شود این است که چگونه می‌توانند بیت‌کوین خود را بفروشند؟

یکی از راه‌های فروش بیت‌کوین این است که شما می‌توانید رمزارز خود را به یک شخص حقیقی بفروشید. با محاسبه نرخ روز دلار و بیت‌کوین، می‌توانید بیت‌کوین خود را به کیف پول یک شخص انتقال دهید و از وی بخواهید که پول را به حساب بانکی شما واریز کند.

اما باید این نکته را در نظر داشت که این روش تا حدودی خطرناک بوده و به راحتی نمی‌توان در این زمینه به افراد زیادی اعتماد کرد.

یکی دیگر از روش‌ها برای فروش بیت‌کوین این است که اگر تمایل به خرید سایر رمزارزها داشته باشید، می‌توانید بیت‌کوین خود را به رمزارزهای دیگری مانند اتریوم، سولانا، ریپل، کاردانو و غیره تبدیل کنید. در این صورت هزینه‌ای به عنوان کارمزد نیز از شما دریافت می‌شود.

از طرفی باید به این موضوع توجه کنید که صرافی، رمزارز مورد نظر شما را دارد یا خیر. همچنین شما می‌توانید بیت‌کوین خود را به تتر تبدیل کرده و به این صورت در کیف پول خود نگه دارید.

لازم است اشاره شود که تتر یکی از استیبل‌کوین‌های بازار رمزارزها است که ارزش آن با دلار همبستگی دارد؛ به این معنی که ارزش یک تتر همیشه برابر با یک دلار است.

مورد دیگر برای فروش بیت‌کوین این است که شما ابتدا در یک صرافی ایرانی ثبت‌نام و احراز هویت انجام می‌دهید. پس از انجام مراحل احراز هویت، بیت‌کوین خود را به صرافی مورد نظر منتقل کرده و سپس در این پلتفرم، گزینه فروش را انتخاب می‌کنید.

شما هر میزان بیت‌کوین داشته باشید می‌توانید از این طریق دارایی خود را بفروشید و به ریال تبدیل کنید. این مبلغ به کیف پول ریالی شما واریز شده و شما بسته به سطح کاربری خود در این صرافی و همچنین حساب بانکی که از آن استفاده می‌کنید، می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را برداشت کنید.

در صرافی او ام پی فینکس می‌توانید بیت کوین و آلت کوین های مختلف همچون اتریوم، شیبا، کاردانو و غیره را با کمترین کارمزد به کیف پول داخلی خود انتقال دهید و در بازار تتر و تومان با استفاده از انواع سبک سفارش گذاری و به صورت آنی دارایی خود را به فروش برسانید.

در بازار تتر می‌توانید دارایی خود را به ارز دیجیتال تتر تبدیل کرده و در بازار تومان نیز می‌توانید آن را به تومان تبدیل کنید و سپس از قسمت برداشت داخل پلتفرم معادل تومانی آن را در حساب بانکی خود به صورت آنی دریافت کنید.

لازم به ذکر است که برداشت ریالی به مقصد بانک‌های مختلف حتی در روزهای تعطیل نیز به صورت کاملا آنی و به سایر بانک‌ها بر اساس سیکل پایا انجام می‌شود.

با استفاده از قابلیت "خرید و فروش سریع" در صرافی او ام پی فینکس نیز می‌توانید کل دارایی خود را به صورت یکجا و تنها با یک کلیک به تومان یا تتر تبدیل کنید.

ارسال نظر

آخرین خبر ها