با وجود ریزش بازار رمزارزها؛

سرمایه گذاری قابل توجه موسسات بزرگ در ارزهای دیجیتال

به رغم رکود فعلی در بازار رمزارزها، موسسات مالی بزرگ همچنان به سرمایه‌گذاری میلیاردی خود در ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ بیت‌کوین اخیرا روند نزولی در پیش گرفته و پنجشنبه هفته گذشته حتی تا کانال ۲۵ هزار دلاری نیز سقوط کرد.

عواملی مانند وضعیت بازارهای جهانی، نرخ های بهره ایالات متحده، قرنطینه در چین و ایجاد اختلال در اکوسیستم ترا، به عنوان سدی بر سر راه بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفتند.

با این حال، به نظر نمی‌رسد که آشفتگی روزهای اخیر، مانع سرمایه‌گذاری موسساتی مانند بارکلیز و گلدمن ساکس در ارزهای دیجیتال شده باشد.

در واقع، علیرغم وضعیت ناگوار در بازار رمزارزها، رییس گلدمن ساکس می‌گوید که این شرکت پس از افزایش تقاضا برای ارزهای دیجیتال از سوی موسسات، "فعالانه" منافع خود را گسترش داده است.

این غول بانکی ایالات متحده حتی با همتای بریتانیایی بارکلیز این هفته برای کمک به سرمایه گذاری ۷۰ میلیون دلاری برای Elwood Technologies - یک پلتفرم تجاری سازمانی ارزهای دیجیتال – پیوست.

در حالی که این بودجه مدت‌ها قبل از کاهش قیمت اخیر در جریان بود، الوود می‌گوید هنوز معتقد است که مؤسسات به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال متعهد هستند.

به گفته آنتون چاشچین، شریک مدیریت Bitfrost.io، انتقال وجه از گلدمن ساکس و بارکلیز باید به عنوان نمونه ای از ادغام رو به رشد مالی سنتی و ارزهای دیجیتال تلقی شود.

وی گفت: "۱.۱۴ تریلیون دلار ارزهای دیجیتال توسط مشتریان نهادی در سال ۲۰۲۱ مبادله شد که که میزان آن در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد دلار بود."

جدا از موسسات مالی بزرگ، شرکت‌های بزرگ و حتی برخی از دولت‌ها در حال ورود به این بازار هستند.

در حال حاضر، تغییر عمده ای در درک ارزهای دیجیتال در بین موسسات رخ داده است و این اکوسیستم علیرغم اجرای فعلی رمزارزها به شکلی بسیار هیجان انگیز به بلوغ خود ادامه می دهد. در حالی که آنها هنوز به عنوان یک دارایی پرخطر تلقی می شوند، درک چشم انداز این صنعت غالب است.

با این حال، این سرمایه گذاران نهادی درک کافی از نحوه کار این دارایی ها ندارند. در نهایت، تجارت رمزارز هنوز در مراحل ابتدایی خود است.

ارسال نظر

آخرین خبر ها