کد خبر 582819
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

شیبا و دوج کوین، گزینه ای برای سرمایه گذاری یا نوسان گیری؟

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) خالق کاردانو دیروز خطاب به طرفدارانش اعلام کرد: پروژه‌های شیبا اینو و دوج‌کوین را داریم که ده‌ها میلیارد دلار سرمایه در فضای تکنولوژی را به خود اختصاص داده‌اند، اما به جز قدرت برگرفته از شبکه‌های اجتماعی، کاربرد حقیقی برای کاربران خود ندارند!

اقتصاد آنلاین – شیرکو سهرابی؛ قطعا اگر به عنوان معامله‌گر یا سرمایه‌گذار در فضای ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید، نام رمزارزهای پرطرفدار دوج‌کوین و شیبا را شنیده‌اید که با رشدهای خیره‌کننده خود و حمایت سرمایه‌گذاران برتر جهان، به محبوبیت جهانی در فضای کریپتوکارنسی رسیده اند. به طور مداوم، گزارش‌ها و اخبار منفی زیادی پیرو بنیاد ضعیف این دو رمزارز منتشر می‌شود و منتقدان معتقدند تنها دلیل رشد این دو رمزارز صرفا تبلیغات گسترده در فضای مجازی بوده و به خودی خود ارزشی ندارند.

 در ادامه، به سخنان دیروز چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinso) خالق (کاردانو)  ADA که در مورد این موضوع است، اشاره می شود. هرچند نمی‌توان به راحتی از صحت و اعتبار صحبت‌های آقای هاسکینسون گذشت، اما به دلیل تب داغ فعلی ارزهای دیجیتال و طرفداران مطرح این دو رمزارز مانند ایلان ماسک، انتظار هرگونه حرکت پامپ یا دامپ از این دو رمزارز دور از انتظار نخواهد بود!

به گزارش اقتصاد آنلاین و به نقل از دیلی هودل، چارلز هاسکینسون در یوتیوب خود و خطاب به ۲۹۱,۰۰۰ دنبال‌کننده‌اش اعلام کرد که پروژه‌های رمزارز باید بر مبنای ماموریت و چشم‌اندازشان ارزیابی شوند. چارلز هاسکینسون به کاربردی نبودن میم‌کوین‌ها مانند دوج‌کوین و شیبا اینو علی‌رغم حجم بازار میلیارد دلاری آنها، اشاره کرد.

"ما پروژه‌های شیبا اینو و دوج‌کوین را داریم که ده‌ها میلیارد دلار سرمایه در فضای تکنولوژی را به خود اختصاص داده‌اند، اما به جز قدرت برگرفته از شبکه‌های اجتماعی، کاربرد حقیقی برای کاربران خود ندارند. طرفداران دوج و شیبا اعتقاد دارند که این شبکه‌ها و جمع طرفداران آنها خود انعکاس‌دهنده و تعیین‌کننده قیمت این رمزارزها هستند. کسانی مثل من اعتقاد داریم که هر پروژه در این حوزه باید از لحاظ بنیادی، تراکنش‌ها و تجارت، پتانسیل کافی برای استفاده کاربر داشته باشد و تعیین شود که چگونه این ویژگی‌ها قرار است در جهان واقعی کار کرده و در آن تغییری ایجاد کنند."

همچنین هاسکینسون به این نکته اشاره کرد که افزایش قیمت برخی از رمزارزها منجر به انتظارات غیرواقعی در این عرصه شده است.

هرساله هزاران پروژه در حوزه رمزارزها را در سراسر جهان می‌بینیم که به سرانجام نمی‌رسند. این موضوع موجب اختلال در انتظارات بازگشت سرمایه می‌شود. نهادهای نظارتی بسیاری به مردم در این خصوص هشدار داده‌اند. این انتظار غیرواقعی خواهد بود که سرمایه‌ای در عرض یک سال ۱۰۰ برابر شود.

مطابق نظر هاسکینسون انتظارات غیرواقعی موجب رفتار عجولانه در عرصه بازار رمز ارزها شده است.

در نتیجه تعدادی از این افزایش قیمت‌ها، مردم دیدگاه ناسالمی نسبت به سرمایه‌گذاری بلند مدت پیدا کرده‌اند و نمی‌دانند ارزش از کجا خلق می‌شود. بسیاری از مردم از تئوری‌های احمقانه‌ای نظیر ورود و خروج سریع پیروی می‌کنند

ارسال نظر