کد خبر 581445
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیت کوین به ۸۰هزار دلار می‌رسد / معامله‌گران بلندمدت چه می‌گویند؟

با اینکه بازار رمزارزها امروز شاهد اصلاح قابل توجهی بود، برخی از تحلیلگران همچنان به صعود بیت‌کوین در هفته‌های آتی امید دارند.

اقتصاد آنلاین - مهسا نجاتی؛ به گزارش کوین‌تلگراف، در حالی که بیت‌کوین سقوط نزدیک به ۱۰درصدی را تجربه کرده، معامله‌گران حرفه‌ای همچنان انتظار دارند که این رمزارز تا ماه ژانویه به ۸۰هزار دلار برسد.

انتخاب یک چارچوب زمانی برای تحلیل تکنیکال همیشه یک موضوع پیچیده است، اما معمولا هر چه این روند طولانی‌تر باشد، احتمال به حقیقت پیوستن آن نیز بیشتر می‌شود. به عنوان مثال، افرادی که نمودار ۳روزه بیت‌کوین را تجزیه و تحلیل می‌کنند، یک الگوی کانال صعودی را شناسایی می‌کنند که در اواخر ماه ژوئن آغاز شده است.

نمودار حرکت قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر و پیش‌بینی آن تا ماه ژانویه

1

به رغم این واقعیت که بیت‌کوین پس از افزایش قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده به ۶.۲درصد، که بزرگترین افزایش تورم در طول ۳۰سال اخیر بوده، به بالاترین سطح خود صعود کرد، روند نزولی همیشه راهی برای توجیه خود پیدا می‌کند.

با این حال، داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل درون زنجیره‌ای گلسنود نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلندمدت، انباشت خالص سرمایه را متوقف کرده‌اند و اکنون در حال تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری خود و روی آوردن به آلت‌کوین‌ها هستند.

لازم به ذکر است که شبکه بیت‌کوین در تاریخ ۱۴نوامبر، به منظور بهبود قابلیت‌ها و حفظ حریم خصوصی، به روزرسانی شد. این موضوع تا حدودی رشد بازار رمزارزها را به دنبال داشت.

معامله‌گران حرفه‌ای دیدگاه صعودی دارند

برای درک اینکه چگونه معامله‌گران حرفه‌ای به روند صعودی یا نزولی تمایل دارند، باید نرخ پایه معاملات آتی را تحلیل کرد. این شاخص معمولا تفاوت بین معاملات آتی بلندمدت‌تر و سطوح فعلی بازار نقدی را اندازه‌گیری می‌کند.

به جهش ۲۰درصدی بیت‌کوین در تاریخ ۹نوامبر توجه کنید. اما این دوره خوش‌بینی کوتاه مدت بود و بیت‌کوین پس از صعود به بالای کانال ۶۹هزار دلاری در تاریخ ۱۰نوامبر که رکورد جدیدی را ثبت کرد، شاهد اصلاح ۹درصدی بود.

در حال حاضر، شاخص پایه ۱۲درصد است که اطمینان این معامله‌گران را نشان می‌دهد.

معامله‌گران آپشن چندان خوشبین نیستند

به منظور حذف عوامل خارجی برای قراردادهای معاملات آتی، باید بازارهای آپشن نیز تحلیل شود. قرارداد اختیار یا آپشن، توافقی است که به معامله‌گر حق انتخاب می‌دهد تا یک دارایی را با قیمتی از پیش تعیین شده، دقیقا در یک تاریخ مشخص، خریداری کند یا بفروشد.

منحنی ۲۵درصدی دلتا، اختیار خرید و فروش مشابه را مقایسه می‌کند. زمانی که ترس غالب باشد، این معیار مثبت می‌شود؛ زیرا اختیار فروش محافظه‌کارانه، از ریسک اختیار خرید مشابه، بالاتر است.

از منحنی دلتای ۲۵درصدی فعلی، ممکن است به عنوان "نیمه پر لیوان" تعبیر شود؛ زیرا معامله‌گران حرفه‌ای به نوعی نسبت به رشد ۹۵درصدی از ابتدای سال خوش‌بین هستند.

داده‌ها نشان می‌دهد فضا برای فشار بیشتر از سوی خریداران بیت‌کوین – در حالت ایده‌آل شاهد ادامه معامله قیمت در کانال صعودی خواهد بود و در اواخر ماه ژوئن آغاز شد – وجود خواهد داشت.

با این حال، گزارش ارائه شده صرفا بیان نظرات و تحلیل‌های متفاوت بوده و باید در نظر گرفت که معاملات در بازار رمزارزها مستلزم ریسک‌پذیری است.

ارسال نظر