کد خبر 292393

صدور اولین اوراق قرضه مبتنی بر بلاک چین در جهان

بانک جهانی اعلام کرد در حال برداشتن گام‌های لازم جهت عرضه اولین اوراق قرضه مبتنی بر فناوری بلاک چین جهان است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از مقامات این بانک گفت: بانک جهانی در نظر دارد تجربه استفاده از بلاک چین را در مبادلات کسب کند که می‌تواند منجر به رسیدن به آینده‌ای طلایی در ارائه خدمات مالی برای کشورهای در حال توسعه شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، این تکنولوژی معمولا با ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین شناخته می‌شود که به دلیل نوسانات و غیرقابل اتکا بودنشان و هم چنین استفاده در جرائم مالی با انتقادهایی مواجهند. بانک جهانی می خواهد اوراق قرضه ای به ارزش ۵۰ میلیون دلار استرالیا را به سرمایه گذاران عرضه کند.

آرون اوته- خزانه دار بانک جهانی گفت: از زمان عرضه اولین اوراق قرضه بانک جهانی در سال ۱۹۴۷، نوآوری و رضایت سرمایه گذاران یکی از دلایل موفقیت ما در هدایت بازار سرمایه به سمت توسعه مالی بوده است. امروزه معتقدیم تکنولوژی های نوظهور به ما این امکان را می دهند که نواور باقی بمانیم و ضمن پاسخگویی به نیاز مشتریان، بازار را تقویت کنیم.

بانک جهانی در نظر دارد تا پیش از پایان امسال و با همکاری بانک " کامن ولث" استرالیا این کار را انجام دهد. پاول اسنیث- مدیر سامانه‌ای بانک جهانی گفت: در این پروژه برای اطمینان از امنیت نرم افزاری و رهایی از باگ‌های سیستمی با مایکروسافت همکاری خواهیم کرد. وی افزود: استفاده از بلاک چین می‌تواند شفافیت را در مبادلات مالی بهبود دهد و زمان انجام معامله را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر