کد خبر 279553

توضیحاتی درباره استخراج ارز دیجیتالی از سایت خانه کتاب

مدیرعامل خانه کتاب درباره ادامه فعالیت این موسسه‌ی تابعه وزارت ارشاد در حوزه استخراج ارز دیجیتالی (بیت کوین) به رغم اعلام توقف فعالیت کتابفروشی آنلاین خانه کتاب توضیح داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل خانه کتاب درباره حرف و حدیث‌ها پیرامون ادامه فعالیت‌های شائبه‌برانگیز این موسسه‌ی تابعه وزارت ارشاد در حوزه استخراج ارز دیجیتالی (بیت کوین) از طریق حضور کاربران در سایت خانه کتاب به رغم اعلام توقف فعالیت کتابفروشی آنلاین این موسسه در ۱۵ اسفند ۹۶ (اینجا) توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: ما فروش اینترنتی کتاب را در سایت خانه کتاب متوقف و اعلام کرده‌ایم که سیاست خانه کتاب این نیست که رقیب بخش خصوصی نشر شود؛ بلکه ما باید زیرساخت‌های لازم را برای فعالیت بخش خصوصی فراهم کنیم. این یک شعار نیست، بلکه اعتقاد داریم که این اتفاق باید بیفتد.

مدیرعامل خانه کتاب ادامه داد: در دوره مدیریت قبلی خانه کتاب، به دلیل تحولاتی که در خود این موسسه صورت گرفته بود، تغییرات ساختاری در سایت این موسسه (ketab.ir) انجام شده بود و می‌توانم بگویم که شرایط به گونه‌ای بود که کنترل این سایت دیگر در دست ما (مدیریت خانه کتاب) نبود و اتفاقی که می‌افتاد، از کنترل خانه کتاب خارج بود.

حسینی‌پور بدون ارائه توضیحاتی بیشتر درباره این مسئله و خارج شدن کنترل ketab.ir از دست مدیریت این مجموعه، در عین حال از اصلاح این روند در دوره مدیریت جدید خانه کتاب خبر داد و تاکید کرد: اقدامات برای انجام فرآیند برگشت به وضعیت قبلی، در خانه کتاب در حال انجام است و فکر می‌کنم یک هفته دیگر زمان می‌برد تا سایت ketab.ir به صورت کامل بالا بیاید.

وی گفت: در مدت اخیر هم، در مواردی که اتفاقاتی از این دست رخ می‌داد، فوراً با ورود نیروهای حوزه فناوری اطلاعات خانه کتاب و در هماهنگی با نهادهایی خارج از مجموعه، کنترل و رصد لازم صورت می‌گرفت و جلوی این قبیل فعالیت‌های غیرقانونی گرفته می‌شد.

مدیرعامل خانه کتاب در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که در دوره مدیریت قبلی این موسسه، از طریق فروشگاه اینترنتی این موسسه، بیت کوین به دست می‌آمد و حتی بخش سخت‌افزار سیستم‌های کاربرانِ این سایت را دچار مشکل می‌کرد؟، تاکید کرد: نمی‌دانم، بنده در این مورد نمی‌توانم قضاوتی داشته باشم و این موضوع باید از نظر فنی بررسی شود و فکر می‌کنم نهادهایی که در این رابطه مسئولیت دارند، باید توضیح بدهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر