کد خبر 97880

واکنش مدیرعامل ایران‌خودرو به حق مشتری

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: مشتری حق دارد از ما کیفیت، خدمات و نوآوری بخواهد اما رسیدن به این اهداف مهم، حاصل یک فرآیند است.

هاشم یکه زارع اظهار کرد: ما به عنوان تولید کننده مسئول هستیم خودرویی با کیفیت نزدیک به سطح جهانی محصول عرضه کنیم، اما این هدف نیازمند زمان است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین وی کیفیت محصول را حاصل کیفیت قطعات و فرایند تولید دانست و گفت: تمرکز ویژه روی قطعه سازی داریم و در دو سه ماه اخیر با 10سازنده ای که کیفیت مورد نظر ایران خودرو را تامین نمی کردند، قطع همکاری کردیم. مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: با توجه به وجود نیروی انسانی متخصص و فناوری های سطح بالا در مرکز توسعه محصولات، همه زیرساخت ها و زمینه های لازم برای خودروساز شدن را داریم. یکه زارع موتور، گیربکس و استایل خودرو را از جمله مواردی ذکر کرد که ایران خودرو در آن ها برند خود را به ثبت رسانده و گفت: ما می توانیم در سطح جهان به عنوان یک خودروساز شناخته شویم. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از عرضه محصول جدید پروژه «ایکس.411» در پایان امسال و عرضه محصول جدید پروژه «ایکس.502» درسال آینده خبر داد و تحقیق و توسعه قوی را از جمله امکانات ایران خودرو دانست. وی افزود: با شرکت های خارجی در حال مذاکره هستیم و قراردادهای جوینت ونچر (همکاری مشترک) به صورت 50 - 50 داریم که بر اساس آن 30درصد تولیدات مشترک به بازارهای خارجی صادر می شود. یکه زارع ادامه داد: در زمینه پلاتفرم هم اقدامات مهمی صورت گرفته و تا دوسال دیگر پلتفرم جدید ایران خودرو حاصل همکاری با شرکت های ایتالیایی و کره ای آماده خواهد شد که روی این پلاتفرم استایل های متناسب با فرهنگ و سلیقه مردم ایران قرارخواهد گرفت. وی خواستار بهره گیری مشتریان از تسهیلات خرید خودرو شد و با بیان اینکه دولت کمک کند تا خودروسازان مطالبات خود را وصول کنند،افزود: در زمینه جایگزینی خودروهای فرسوده تصمیم جدی لازم است و چنان چه امسال 200هزار خودروی فرسوده را جایگزین کنیم هم در مصرف سوخت و هم در آلایندگی تاثیر دارد. وی یادآور شد: هیچ خودورسازی مایل به افزایش قیمت نیست اما ایران خودرو سعی می کند با همین قیمت های موجود، کیفیت بالاتری را در محصولات خود ارایه دهد. مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو یادآور شد: گروه صنعتی ایران خودرو در نیمه نخست سال جاری شش هزار دستگاه خودروی سواری به بازارهای جهانی صادر کرده و این تعداد تا پایان سال به 20 هزار دستگاه افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ما به عنوان تولید کننده مسئول هستیم خودرویی با کیفیت نزدیک به سطح جهانی محصول عرضه کنیم، اما این هدف نیازمند زمان است. 55 سال کافی نبوده هنوز؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دیگه خیلی دیر شده. دنیا منتظر تنبلی شما نمیمونه.
  حق ندارید به متانت مردم ایران بخندید....
  تا فرآیند هاتون تموم بشه بنجل ها رو صادر کنید یا انبار کنید.
  نمیخریم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نیازمند زمان؟؟ سال تاسیس ایران ناسیونال (ایارن خودرو) و هیوندا کره تقریبا یکسان است. آیا این مدت زمان کافی نبوده؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  37 سال زمان کمه؟

 • فری
  ۰ ۰

  باشه آقای مدیر عامل ما هم با همین فرمون "نخریدن خودروی صفر" دو سال دیگه صبر می کنیم تا ببینیم پروژه های شما و تولیدات جدید چی هستن و بعد از مقایسه با نمونه های جهانی و کیفیت و قیمتشون تصمیم می گیریم...
  پس لطفا حواستون جمع باشه سوتی ندین - صبر ما زیاده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای زارع گویا شما هنوز در خواب خرگوشی به سر می برید در رابطه با کیفیت و نو آوری آیا خودرو سازان به چه اندازه در این فرآیند سهیم بودند در این سال ها چه دستاوردی جز انباشت زیان و عقب گرد صنعت خورو سازی داشتید و اما در مورد پلتفرم هایی که باز ادعا می کنید جدید و به روز است متعلق به یک دهه قبل بلوک شرق است (سال 2017 پلتفرم سال2002 )آنطور که از شواهد بر می آید خودروسازان حاضر نیستند هیچ تغییری در رویکرد و سیاست های کلان خود بدهند.

 • ب
  ۰ ۰

  این همه سال کافی نبود؟؟!! سرهم بندی خودرو با کیفیتی پایین تر از اصل و فروختن آن سه برابر قیمت جهانی اسمش تولید است؟ اسمش استقلال صنعتی است؟ یا براستی اسمش کلاهبرداری تو روز روشن است؟ خودرو صفر ممنوع

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خسته نباشید !!!
  خرید خودروی صفر ممنوع.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فرایندی با سن ماموت

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دایی هاشم قیمت رو پائین بیار !

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کیفیت هرچه ترقی کنه باز هم چینیه روی کاهش قیمت کارکنید.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فرایند تبدیل شدن مشتری به گوشت چرخ شده یا کنتاکی....

 • سهند
  ۰ ۰

  واقعآ جای تعجب دارد. خودروهایمان را لیست کنیم و در مقایسه نه با دنیا بلکه همسایگان انچنانی منصفانه قضاوت کنیم آنگاه مفهوم محرومیت و شرمندگی قابل درک خواهد بود. چگونه این همه پول و زمان تلف شد و کسی پاسخ نمی دهد!!!!!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پس در این چند دهه که فرصت داشتید چه غلط اتفاقی میکردید که الان همه ی این فرآیندها زمان می خواهد

 • شهاب
  ۰ ۰

  رو که نیست!! سنگ پای قزوینه!! مرد حسابی 4 دهه دارین به اسم تولید ملی،ارابه پر مصرف و مزخرف و مرگ آور میریزین تو راهها و جاده های کشور هنوزم از رو نمیرین؟؟!!؟؟جمع کنین این بساط آبروریزی ملی رو.... آقا جان برین کاریو که تخصص دارین انجام بدین. در مملکت و با رانت و زور بستین و واردات خودرو رو به صورت یه شبکه مافیایی فامیلی تو دست خودتون گرفتین و مردم و مجبور میکنین هر آشغال تولیدیتون رو به هر قیمت و شرایطی بخره!! اونوقت اسمشو میزارین تولید ملی!؟؟! اگه راست میگین و یه جو شرافت دارین در یه بازار آزاد و صددرصد رقابتی بیاین از تولیداتتون دفاع کنین و از پلتفرم هاتون رونمایی کنین...مردم 37 سال بهتون فرصت دادن ،که شماها قدرشو ندونستین و نجابتشون و به پای حماقتشون گذاشتین، دیگه فرصت کافیه....قدری خجالت بکشید و سرمایه های این مردم و به باد زیاده خواهی خودتون ندین...شرط اولش هم استعفا و عذرخواهی از مردم شریف ایرانه. والسلام

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خودروساز جهانی هستیم و استایل خاص خودمون رو داریم و از افزایش قیمت خوشحال نمیشیم اینها جوک که نیست فقط جای تاسف داره برای همچین طرز فکری استایل شما حداکثر پلتفرم 405 هست که از روش 20 مدل خودرو زدید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای یکه‌زارع، آیا این شما نبودید که ماشین های سنگین HOBO را در ایرانخودرو مونتاژ نمودید و در ظرف دوسال 60هزار تصادف را بطور مستقیم و غیرمستقیم به رانندگان این خودرو ها تحمیل نمودید؟
  حال دارید از خط تولید جدید سخن می گویید؟
  10000 شکایت از شما کافی نبوده است؟ چرا بجای توبیخ شما، به شما ترفیع داده اند؟ چرا؟
  میشود یک مرتبه این قضیه را برای مردم روشن نمایید که پشت شما به چی و کی گرم است؟
  بنظرتان دیر نشده است؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خرید خودرو نو چینی هم ممنوع است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  گروووووووووووووووووونه نمیخریمممممممممممممممممم
  گرونننننننننننننننننننننه
  نخریدددددددددددددددددددددد
  تا برشکست شن کم خوردن تو این سال ها از مردم بدبخت

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقاهاشم مابنجل نمیخریم حتی اگه قیمتا بیان پایین تا به کیفیت خودروهای روز دنیا نباشند نمیخریم

 • زنوزی
  ۰ ۰

  مدیر عامل یک شرکت بگفته خودشان جهانی !!!!وعده های سر خرمن میدهد.برادر اول برو اون کارهایی که گفتی انجام بده بعد بیا تعریف کن .شما فرقون را هم با دو سه تا غلط درست میکنید.

 • وحید
  ۰ ۰

  من از پژو 206 و پرشیا و GLX طراحی 20 سال پیش خسته شدم. خواهشا اینا رو بدید بچه های خودتون سوار شند. دیگه جطور می خواهید رقابت کنید وقتی هیوندایی داره 40 تومن اکسنت میزنه با اون امکاناتش. بگید خود این شرکتها تشریف بیارند ایران با همین نیروی انسانی خودمون تولید کنند که دست واسطه ها ... هم کوتاه شه.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   نیروی داخلی خودمان هم همه دلال شده اند. امیدی به آنها نیست!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نمی خریم!

 • ؟
  ۰ ۰

  این ایکسایی که گفتین سازندش چین نیست ؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با هر خودروسازی که می خواهید قرار داد ببندید و خودرو تولید کنید. خودرو روز دنیا هم وقتی داخلی سازی بشه بیشتر شبیه فرغون و گاری هستند نه خودرو! استایل خودتان را تولید کنید خودتان هم سوار شوید. خودرو تولید داخل نمی خواهیم!

 • نوروزی
  ۰ ۰

  ابتدا شما را نادیده می‌گیرند، بعد به شما می‌خندند، سپس با شما مبارزه می‌کنند و در آخر شما پیروز می‌شوید. گاندی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آمار گمرک در مورد صادرات خودرو با تعداد گفته شده ایشان هیچ سنخیتی نداره .نکنه خودرو توسط کولبران قاچاقی صادر میشه ؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام هموطن
  من 10ساله ک در خودرو سازی مشغول ب کارم
  با اینکه رکود در بازار و نخریدن خودرو باعث بیکاری و تعدیل نیرو و تعطیل شدن خیلی ار کارگران در این صنعت شده
  ولی ناراحت نیستم
  چون حق با شماست
  چون ما خودرو بی کیفیت با قطعات چینی ب جای اصل با قیمت بالا تولید میکنیم و ب بازار میدیم.
  امیدوارم وضعیت درست بشه.

 • کمال جهانی
  ۰ ۰

  من به خودروی نو نیاز دارم ولی نمیخرم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جنابه زارع به نظره شما نیاز به چقدر زمان است؟! بیست سال کم بوده میخایین بیست سال دیگه هم مردم هیچی نگن فقط بخرن؟ پس این نیسان و تویوتا چه جوری هفته ای یک مدل ماشین عرضه میکنن؟ نه برادر تا خوده مردم تقاضای کالای با کیفیت نکنن هیچکس به فکر نمیافته

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شکر خدا جیب دولت هم خالی است تا بتونه مثل همیشه پول یامفت رو بریزه به جیبتون. 1000 سال دیگر هم بگذره وضع شما بدتر از امروز خواهد شد. مشکل شما زمان نیست بلکه فرهنگ ... و اجحاف به مشتری است که نهادینه شده و مزه کرده.