جاسازی ۴۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در ۲۰ کانتینر

رییس کل دادگستری هرمزگان از کشف محموله ۴۰۰ هزار لیتری سوخت قاچاق در بندر شهید رجایی بندرعباس خبر داد.

جاسازی ۴۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در ۲۰ کانتینر

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مجتبی قهرمانی رییس کل دادگستری هرمزگان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پلیس امنیت اقتصادی استان با هماهنگی مقام قضایی، تعداد ۲۰ عدد کانتینر حاوی محموله سوخت قاچاق (گازوییل) را که با عنوان محموله «روغن پایه» اعلام شده، شناسایی و توقیف کرده است.

وی تصریح کرد: در این ارتباط پرونده قضایی تشکیل شده و به منظور تکمیل روند تحقیقات، از محموله مورد نظر نمونه‌برداری صورت گرفته ‌که در نتیجه آن مشخص شد کالای اظهار شده (روغن پایه) با کالای مکشوفه (گازوییل قاچاق) مغایرت داشته و احتمال قاچاق سازمان یافته و قاچاق از طریق مبادی رسمی در این خصوص قابل بررسی است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: این محموله بزرگ سوخت در محل یکی از شرکت‌های مستقر در محدوده منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی کشف شده است.

قهرمانی ادامه داد: به منظور بررسی ابعاد مختلف موضوع جهت شناسایی، دستگیری و برخورد با متخلفان، دستورات ویژه ای صادر شده ‌که نتایج آن پس از تکمیل روند تحقیقات متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رییس کل دادگستری هرمزگان همچنین با تأکید بر اینکه ممانعت از قاچاق به ویژه قاچاق سوخت به صورت مستقیم بر بهبود معیشت و اقتصاد جامعه تأثیر دارد، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، اجازه هیچگونه فعالیت سودجویانه در این خصوص را نخواهند داد.

منبع: تسنیم
ارسال نظر

آخرین خبر ها