انهدام باند فروش قرص‌های لاغری حاوی شیشه

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از انهدام باند تبلیغ و فروش قرص‌های لاغری حاوی شیشه و سایر قرص‌های روانگردان و غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد.

انهدام باند فروش قرص‌های لاغری حاوی شیشه

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سردار مجید کریمی رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی کشور در جمع خبرنگاران از انهدام باند تبلیغ و فروش قرصهای لاغری حاوی متامفتامین (شیشه) و سایر قرص های روانگردان و غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تصریح کرد: در این رابطه بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار قرص لاغری و چاقی حاوی ترکیبات متامفتامین (شیشه) کشف و ضبط شده است که متاسفانه اثرات بسیار مخربی بر روی افراد دارد.

وی گفت: متاسفانه عده ای سودجو در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای اقدام به فروش این قبیل قرص‌ها می‌کردند که با تلاش همکارانمان در پلیس مبارزه با مواد مخدر و در یک اقدام غافلگیرانه ۳ نفر از این افراد که در فضای مجازی اقدام به فروش می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مصرف این قبیل قرص ها برای سلامتی بسیار مضر و خطرناک است، گفت: براساس گزارش های پزشکی قانونی طی سال گذشته بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از مصرف کنندگان مواد مخدر و قرص های روان گردان جان خود را از دست داده اند؛ متاسفانه مصرف کنندگان این قرص ها ( آگاهانه یا ناآگاهانه ) برای کاهش وزن از این قرص ها مصرف می کنند و دچار آسیب جدی می شوند.

سردار کریمی به خانواده ها توصیه کرد که حتما این قبیل داروها را از مراکز رسمی و مجاز و با تجویز پزشک تهیه و استفاده کنند و به هیچ وجه سراغ عطاری ها و بازارهای خرید و فروش ( دلالان ) نروند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی از کشف ۴ تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر طی ۴۸ ساعت گذشته در کشور خبر داد و اظهار داشت: این میزان مواد مخدر بنا بود که از مرزهای شرقی وارد کشور شود که با تلاش پلیس از ورود آن به بازار مصرف جلوگیری شد.

سردار کریمی تصریح کرد: در این خصوص ۷ قاچاقچی اصلی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند؛ ضمن اینکه ۴ خودرو نیز توقیف شد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ( طی ۱۰ ماه ) حدود ۹۸۰ تن انواع مواد مخدر ( بر پایه تریاک تولیدی در کشور افغانستان) کشف شده که خوشبختانه از ورود این میزان مواد جلوگیری و ۱۸۰ نفر از قاچاقچیان اصلی دستگیر شدند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: متاسفانه همچنان روند تولید و کشف مواد مخدر در کشور افغانستان زیاد است که بایستی در این خصوص اهتمام ویژه شود.

سردار کریمی در خصوص رصد و کنترل فضای مجازی براساس تاکیدات مقام معظم رهبری و فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: مرکز رصد و فضای مجازی پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی جمهوری اسلامی ایران با جدیت بیشتری به این حوزه ورود پیدا کرده و اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام شده اما باید بسیاری از خلاهای قانونی رفع شود و دستگاه قضایی در برخورد جدی و عزم راسخ و همکاری داشته باشد.

 

منبع: فارس
ارسال نظر

آخرین خبر ها