کد خبر 579795

بهترین و جامع ترین راهنمای خرید سمعک

در ابتدا بهتر است به شما بگوییم که نیازی به نگرانی نیست، شما تنها نیستید. بهتر است بدانید که در کل دنیا افراد بسیار زیادی دچار مشکلات کم شنوایی یا ناشنوایی هستند.

 این مشکل  ممکن است در هر سنی به دلایل مختلف برای افراد اتفاق بی افتد و کیفیت زندگی فرد را از لحاظ اجتماعی، روحی و اقتصادی تحت تاثیر قرار دهد. راه های بسیار زیادی برای رفع مشکلات واختلالات شنوایی وجود دارد که یکی از راه های بسیار موثر استفاده از سمعک است. حتما با دیدن کلمه سمعک در ذهنتان یک وسیله آزاردهنده با ظاهری نه چندان دلچسب را تصور می کنید. ولی باید بگوییم امروزه با پیشرفت تکنولوژی، سمعک های بسیار زیادی از جمله سمعک نامرئی هوشمند تولید و وارد بازار شده اند که تمام باور های شما را عوض می کنند.

سمعک

این وسیله الکترونیکی کوچک برای افراد دارای مشکلات شنوایی معجزه می کند. سمعک ابتدا صدا را دریافت سپس پردازش و در مرحله آخر صدای پردازش شده را به گوش فرد انتقال می دهد و به این صورت فرد صدا را بسیار رساتر می شنود. سمعک دارای انواع گوناگونی مانند سمعک نامرئی، سمعک داخل کانال گوش، سمعک داخل گوشی، سمعک رسیور داخل کانال RITE و سمعک پشت گوشی BTE  هستند که باتوجه به نظر شنوایی شناس برای شما تجویز می شود.

آشنایی با قطعات داخل سمعک

میکروفن: در قسمت خارجی سمعک قرار دارد و وظیفه دریافت صدای اطراف را دارد.

تقویت کننده صدا: در بالا اشاره کردیم که سیگنال ها پردازش می شوند که این کار توسط تقویت کننده صدا صورت می گیرد.

بلندگو: اصوات پردازش شده از طریق بلندگو به گوش فرد منتقل می شود.

نکاتی برای انتخاب سمعک

سمعک براساس میزان شنوایی شما توسط شنوایی شناس تجویز شده است. حال انتخاب یک سمعک مناسب می تواند کار بسیار دشواری باشد. به همین دلیل ما در کلینیک شنوایی سمعک قلهک با تجربه و سابقه ای بیش از سی سال در این زمینه می توانیم بهترین راهنمای خرید سمعک برای شما باشیم. اکنون می خواهیم شما را با چند مورد از این نکات که در انتخاب و خرید شما حائز اهمیت است آشنا کنیم

اندازه درست  سمعک

2

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب سمعک، اندازه آن است. سمعک بخشی از زندگی شما می شود و شما به طور مداوم از آن استفاده می کنید پس به همین خاطر با توجه به وجود سمعک هایی با اندازه های مختلف شما باید سمعکی انتخاب کنید که اندازه آن متناسب با گوش شما باشد و شما با آن احساس راحتی کنید.

شکل سمعک

همان طور که دربالا اشاره کردیم سمعک ها دارای انواع و شکل های مختلفی هستند  به طور مثال سمعک های پشت گوشی که بیشتر افراد این مدل را شاید دیده باشند که این سمعک دارای یک جسم پلاستیکی است که چفت پشت گوش به آن وصل شده است. سمعک های داخل گوش که از نامشان مشخص است داخل کانال گوش قرار می گیرند وقابل  دیدن نیستند.

شنیدن صدای سوت

اگر سمعک مناسب گوش شما و شکل فیزیکی گوش شما نباشد و یا به خوبی در گوشتان قرار نگیرد، ممکن است باعث شود صدای سوت شنیده شود که بسیار هم آزاردهنده است و علاوه بر آن باعث می شود که شما صدای محیط را به خوبی  نشنوید.

بهترین مرکز شنوایی برای خرید سمعک

اولین قدم برای رفع مشکل شنوایی مراجعه به کلینیک شنوایی و انجام تست شنوایی توسط شنوایی شناس است که در واقع می توان گفت تشخیص درست مهمترین مسئله است. شما می توانید برای انجام تست شنوایی ، مشاوره، خرید وآشنایی با قیمت سمعک زیمنس، فوناک، اتیکن، برنافون و دیگر برندهای معتبر وبا کیفیت به ما در کلینیک شنوایی سمعک قلهک مراجعه کنید. یادتان باشد که به تعویق انداختن مراجعه به مراکز شنوایی در صورت مشاهده هرگونه کم شنوایی، می تواند عواقب ناخوشایندی برای شما داشته باشد.

ارسال نظر