کد خبر 553369

شرکت داده کاوان پارس با سابقه دو دهه تلاش در زمینه تولید نرم افزار های مالی و اداری، سیستم یکپارچه مالی میزان را تولید و در بازار عرضه نموده است. طیف وسیعی از نرم افزار مالی میزان در اختیار سازمان ها و شرکت ها قرار گرفته است تا آن ها را در مسیر رشد کسب و کارهای خود همراهی کند که با استقبال زیادی از سوی سازمان های دولتی و خصوصی روبرو شد.  سیستم های مالی میزان، مطابق با تعاریف و تکنولوژی های روز دنیا است، که تمامی وجوه کسب و کار ها را پوشش می دهد. میزان همواره  در تلاش بوده است تا با استفاده از تیمی متشکل از متخصصین مالی و مهندسین نرم افزار و برنامه نویس ، محصولات مالی و مدیریتی را روانه بازار کند. سیستم یکپارچه مالی میزان شامل نرم افزار حسابداری، نرم افزار خزانه داری، نرم افزار حقوق و دستمزد، نرم افزار انبارداری، نرم افزار خرید و فروش، سیستم تولید و بهای تمام شده و نرم افزار اموال و دارایی ثابت و ... نتیجه پیاده سازی فرآیند های تجاری سازمان ها بر بستر نرم افزار است. در ادامه این مقاله ما به معرفی هر یک از نرم افزار های میزان می پردازیم تا با بخش های عملیاتی نرم افزار ها بیشتر آشنا شوید.

 

image_1688d8b568c45be8a8fd523fafafb7ff482509e7

 نرم افزار حسابداری میزان

یکی از بزرگترین اهداف ما برای طراحی نرم افزار حسابداری میزان ایجاد انعطاف در تعریف حساب هاست. نرم افزار حسابداری مالی میزان با پوشش تمامی فرآیندهای حسابداری و کاربری ساده، نرم افزار حسابداری متفاوتی به بازار عرضه کرده است. امکان استفاده از کدینگ پیش فرض میزان و یا امکان تعریف کدینگ از اکسل برای حسابداران وجود دارد.

با برخی از امکانات ویژه نرم افزار حسابداری میزان بصورت مختصر آشنا می شوید:

 • امکان تعریف شرکت ها به صورت نامحدود در نرم افزار با قابلیت انتقال اسناد بین شرکت ها
 • سر فصل حساب ها در سطوح گروه حساب، کل، معین، تفضیلی، اشخاص و شرکت ها، مرکز هزینه و واحد ها تعریف می شود.
 • امکان وابسته کردن هر کد حساب سند به مرکز هزینه و یا تفضیلی شناور مربوطه وجود دارد.
 • اسناد سود و زیان، سند افتتاحیه و اختتامیه بصورت سیستمی صادر می شود.
 • تراز آزمایشی دو، چهار و شش ستونی در هر محدوده زمانی برای همه حساب ها وجود دارد.
 • مدیر سیستم می تواند طول کدینگ حسابها را تعیین کند.

سیستم گزارشگیری براساس استانداردهای حسابداری طراحی شده است و قابلیت تغییر در گزارش ها را به حسابداران می دهد. گزارشات نموداری، گزارشات تراز بصورت کلی و یا به تفکیک مراکر هزینه، گزارش  اسناد ماهانه جهت ثبت در دفاتر قانونی و .. از نمونه گزارشات نرم افزار حسابداری میزان است. حسابداران می توانند عملیات چک و بانک خود را در نرم افزار خزانه داری میزان ثبت نمایند. با هر ثبت در نرم افزار خزانه داری، سند حسابداری بصورت سیستمی ثبت می شود. با استفاده از نرم افزار خزانه داری میزان علاوه بر گزارشات چک و بانک می توانند از امکاناتی تظیر سر رسید چک و یا چاپ چک، چاپ رسید دریافت و پرداخت چک و بانک استفاده کنند.

نرم افزار حقوق و دستمزد میزان

هر کارگاه در فیش حقوقی آیتم های خاصی وجود دارد که هر یک محاسبات مخصوص خود را دارد، نرم افزار حقوق و دستمزد میزان، با کاربری ساده جهت محاسبات حقوقی کارکنان، حسابداران را همراهی می کند. یکی از ویژگی های اصلی نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد میزان تعریف آیتم های دلخواه پرداختی و کسورات با فرمول است. شما می توانید در نرم افزار آیتم های بیمه پذیر و یا مالیات پذیر را مشخص کنید. خروجی مالیات حقوق، بیمه و دیسکت همه بانک ها درآخرهر ماه مطابق با تنظیمات صورت گرفته در اختیار قرار می گیرد. در ادامه با برخی از امکانات نرم افزار حقوق و دستمزد میزان آشنا می شوید:

 • امکان تعریف آیتم های پرداختی و کسورا دلخواه
 • امکان پیوست کردن مدارک پرسنل(تصویر قرارداد، کارت ملی، مدرک تحصیلی و ...)
 • امکان بارگزاری خروجی دستگاه های حضور و غیاب
 • محاسبه عیدی و سنوات کارکنان و همچنین تسویه حساب.
 • فرمول دهی درصدی نسبت کارکرد روزانه برای مزایای پرداختی غیر مستمر
 • ثبت وام، مساعده و لحاظ در فیش حقوقی و گزارشات

نرم افزار انبارداری میزان

امکانات متعددی در نرم افزار انبارداری میزان وجود دارد تا بتواند تمامی فرآیندهای متفاوت در انبار را پوشش دهد. سیستم و نرم افزار انبارداری میزان تا حدود زیادی امکان خطای انسانی را محدود کرده است، بسیاری از عملیات بصورت سیستمی ثبت می شود و کار نظارت فرآیندهای انبار را بسیار ساده کرده است. امکان طبقه بندی نامحدو کالاها و گزارشگیری برای هر طبقه وجود دارد. در ادامه برخی از امکانات نرم افزار میزان  شرح داده شده است.

 • امکان تعیین روش های قیمت گذاری FIFO، LIFO و یا نرخ میانگین
 • تعیین حداقل موجودی ، حداکثرموجودی، نقطه سفارش برای هر کالا و هشدار نقطه سفارش
 • استفاده از بارکد در کلیه فرم‌های عملیات انبار و جستجوی کالا بر اساس نام،کد و ....
 • تعریف تاریخ مصرف برای هر کالا و پیشنهاد خروج کالاهایی که تاریخ مصرف نزدیک تری دارند.
 • تخصیص شناسه (Lot Number/Batch Number) به هر یک از سطر های ورود و خروج کالاها و امکان پیگیری کالا با توجه به شناسه مورد نظر.
 • علاوه بر گزارشات استانداردی که داخل هر سیستم انبارداری می‌بایست باشد، مانند گزارش موجودی و کاردکس کالا، در نرم افزار انبارداری میزان گزارشات متنوع با تفکیک بر اساس آیتم های مختلف قرار داده شده است.

نرم افزار تولید و محاسبه بهای تمام شده میزان نیز با تعریف فرمول تولید و  مشخص نمودن موادهای اولیه استفاده شده ساخت هر محصول و هزینه های دستمزد و سربار تولید و همچنین اجرت های پرداختی هر محصول بهای تمام شده را محاسبه مینماید، مشکلات تغییر هزینه ها با امکان بازسازی رسید های تولید در سیستم تولید میزان حل شده است  . امکان تغییر مواد اولیه و مقدار بکار رفته در ساخت محصول هنگام ثبت رسید تولید وجود دارد(BOM متغیر). گزارشگیری از مواد و بهای تمام شده و کسری جهت پیش بینی تولید وجود دارد و گزارشاتی مانند بهای تمام شده محصولات با نرخ میانگین و یا آخرین قیمت خرید مواد اولیه تصمیمات قیمت گذاری محصولات را ساده نموده است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر