کد خبر 517593

در حال حاضر برای تصمیم گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰، منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضا شیوا رئیس شورای رقابت عنوان کرد: درباره افزایش قیمت خودرو در سال 1400 و عدم تغییر 6 ماهه در قیمت خودروهای داخلی، گفت: تا ابتدای سال 1400 می توان گفت که 6 ماه است که هیچ افزایش قیمتی برای خودرو نداشتیم و سه ماه آخر سال به دلیل اینکه نرخ تورم پایین بود، شورا موافقت با افزایش قیمت نکرد.

وی افزود:در قیمت گذاری همچنان تورم بخشی را مدنظر قرار می دهیم.اکنون برای تصمیم گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال 1400، منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند و در نهایت بر اساس تورم بخشی قیمت خودرو نیز تغییر خواهد کرد.

رئیس شورای رقابت خاطرنشان کرد: قطعا در سه ماه اول سال افزایش قیمت خواهیم داشت. سه ماه پایانی سال 99 که مجوز افزایش قیمت ندادیم، نه اینکه تورم نداشتیم بلکه حدود 14 درصد تورم داشتیم اما به دلیل اینکه سه ماه قبل افزایش 30 درصدی داشتیم، تورم 14 درصد سه ماه پایانی سال را اعمال نکردیم.اکنون  قیمت خودرو در 6 ماه پایانی سال 99 بررسی می شود و با توجه به نرخ تورم بخشی که بانک مرکزی آن را اعلام می کند، قیمت نهایی خودرو در سه ماه ابتدایی سال 1400 مشخص می شود.

 

وی در ادامه گفت: در مورد قیمت خودرو های جدید از جمله تارا،هنوز مشخصاتی از این خودرو به دست ما نرسیده و باید اطلاعات آن به دست ما برسد و بعد آن اطلاعات را به کلینیک خودرو می فرستیم. قیمت خودروهای جدید توسط متخصصان حرفه ای مشخص می شود که در نهایت نظرشان را به شورا می فرستند و شورا آن را تایید می کند. 

رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اکنون تعدادی خودرو تارا در خیابان ها دیده شده است اما چطور اطلاعاتی به دست شورای رقابت نرسیده است، گفت: ایران خودرو هنوز هیچ اطلاعاتی از تارا به شورای رقابت نداده است و ممکن است این عرضه ای که صورت گرفته برای کشف قیمت توسط خود خودروساز باشد.شاید این خودرو را به بازار عرضه کرده اند تا بتوانند مشتری جلب کنند، اما اکنون قیمتی مشخص نشده است. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مردم
    ۰ ۰

    سلام آقای ربیعی پس چی شد خدایش این کار رو با مردم نکنید دکترا رو که ویزیت ۲۸ درصد بالا رفت به خداوند که عدالت نیست مردن بد بخت با این درامد دیگه دکتر نمتونند برند حالا نوبت ماشینه آقا مگه دلار مایین نیومد مگه هفته بعد ایشالله به برجام بر نمیگردید و به تبع آن قیمتای مواد اولیه مگه کاهش پیدا نمیکنه؟؟؟؟ پس چرا میخواهند گرون کنند؟؟؟!