کد خبر 516807
نرخ برق و آب بر اساس مصوبه ۳ سال گذشته دولت،  ۷ درصد افزایش خواهد داشت.
 
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شبکه خبر،اردکانیان وزیر نیرو در پاسخ به این پرسش که آیا امسال نرخ آب و برق افزایش خواهد یافت، گفت: سه سال پیش دولت در یک تصویب نامه افزایش ۷ درصدی هر ساله قیمت آب و برق را ابلاغ کرد.بر اساس این تصویب‌نامه امسال نیز مانند سال‌های گذشته ۷ درصد به نرخ آب و برق اضافه خواهد شد.

وزیر نیرو با اشاره به مصوبه دیگر دولت در این حوزه بیان داشت: در اوایل آبان، دولت تصمیم گرفت برای مشترکان کم‌مصرف در قالب طرحی با نام برق امید و آب امید ۱۰۰ درصد تخفیف اعمال کند.بر اساس این طرح، کسانی که امسال یک‌سوم الگوی مصرف آب و برق استفاده کنند از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار خواهند شد.

وی در پاسخ پرسش دیگر خبرنگاران درباره شرایط آبی کشور با توجه به کاهش بارندگی‌ها اظهار کرد: در ۶ ماهه ابتدای سال آبی شاهد کاهش ۳۳ تا ۳۴ درصدی بارندگی نسبت به متوسط درازمدت بودیم. همچنین پیش‌بینی شده است که فصل بهار نیز کاهش ۴۰ درصدی بارندگی نسبت به متوسط درازمدت را داشته باشیم. این به این معناست که در سال آبی پیش‌رو کاهش ذخایر آبی داریم که باید برای آن برنامه‌ریزی شود.

اردکانیان تاکید کرد: ما به اطلاع از این موضوع سعی کردیم برداشت خود را از سد‌ها کاهش دهیم به نحوی که اکنون تنها ۱۰ درصد کمتر از سال‌های قبل از ذخایر سد‌ها کاسته شده است. بخش کشاورزی یکی از بخش‌های پرمصرف آبی است که از آن‌ها می‌خواهیم با رعایت الگوی کشت میزان مصرف آب را به حداقل برسانند و همچنین مردم نیز همراه با رعایت ملاحظات بهداشتی، میزان مصرف آب را تا حد امکان کاهش دهند تا شاهد تابستانی آرامی باشیم.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر