کد خبر 514312

 ارزش بازار بیت کوین معادل ۱۰ درصد کل بازار طلای جهان است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بیت کوین هفته پیش با رسیدن به رقم ۶۱ هزار و ۷۰۰ دلار رکوردشکنی کرد، در حال حاضر با ارزش تر از مجموع ارزش سه بانک بزرگ جهان است به گونه ای که مجموع ارزش بازار سه بانک جی پی مورگان، بنک آف امریکا و بانک صنعت و بازرگانی چین روی هم ۱.۰۸ تریلیون دلار است که این رقم برای بیت کوین ۱.۱۵ تریلیون دلار است. 

هم اکنون دو شرکت مستر کارد و ویزا کارد که بزرگ ترین شبکه های پرداخت بین المللی در سطح جهان هستند در مجموع ۸۷۱ میلیارد دلار ارزش دارند که این رقم برای بیت کوین بالای یک تریلیون دلار است. بیت کوین همچنین در مدت زمانی سه برابر سریع تر از شرکت مایکرو سافت به یک بازار یک تریلیون دلاری تبدیل شد. 

روبرتو تالاماس محقق موسسه مساری، گفته است که بازدهی بیت کوین در یک دهه اخیر به طور متوسط ۲۳۰ درصد بوده است که این بازدهی ۱۰ برابر بیشتر از بازدهی دومین بازار مالی پربازده جهان یعنی نزدک کامپوزیت بورس نیویورک با متوسط بازده سالانه ۲۰ درصدی طی این مدت بوده است. در رده سوم پربازده ترین دارایی های جهان نیز شرکت های آمریکایی با ارزش بازار بیش از ۱۰ میلیارد دلار قرار دارند که بازده آن ها به طور متوسط ۱۴ درصد در سال بوده است.  

سایت کوین تلگراف اشاره کرده بود تا روز سیزدهم مارس ۲۰۲۱ ارزش بازار بیت کوین معادل ۱۰ درصد کل بازار طلای جهان است. برای آن که ارزش بازار بیت کوین معادل ارزش بازار طلا شود هر واحد بیت کوین باید به قیمت ۵۹۰ هزار دلار برسد. 

ارزش بیت کوین از سال ۲۰۱۳ تاکنون ۵۵۰۷ درصد رشد داشته است. بازدهی سالانه این ارز تنها در دو سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ منفی بوده که به ترتیب بازدهی آن منفی ۵۸ درصد و منفی ۷۳ درصد اندازه گیری شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر