کد خبر 514164

سود دویست هزار تومانی به حساب افرادی که تاکنون هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته اند واریز می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، پور رضایی مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی عنوان کرد: بحث واریز سود یک فرآیند چند مرحله‌ای است تاکنون ۲۰ شرکت از ۳۶ شرکت زیر مجموعه سهام عدالت سوددهی داشتند که باید مبالغ را به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز کنند.

پور رضایی گفت: طی دو مرحله به سهامداران اجازه داده شد تا حدود سی درصد از سهام خود را به فروش بگذارند اما مبلغی را دریافت نکردند این اشخاص می توانند به سامانه سهام عدالت وارد شوند و آنجا بررسی کنند که تا چه میزان سهامشان به فروش رفته است.سودها به آخرین شماره حسابی که شبای آن را وارد کردند واریز خواهد شد.حدود ۶۰ درصد از سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند و سجامی شدند، ما مشکلات سجامی را پیگیری کردیم و رفع شده است.

او گفت: افرادی که در سجام ثبت نام کرده اند از طریق این سامانه سود سهام عدالت به حسابشان واریز می شود و افرادی که سجامی نشده اند سود را از طریق بانک‌هایی که شماره شبای آن را اعلام کرده اند، دریافت خواهند کرد.همکاران ما تمام تلاششان را می‌کنند تا سود سهام عدالت را در روز‌های پایانی واریز کنند، اما به نظر نمی‌رسد این کار تحقق پیدا کند. سود دویست هزار تومانی به حساب افرادی که تاکنون هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته اند واریز می شود.

پور رضایی خاطرنشان کرد: اگر افراد سجامی شوند به طور حتم میزان خطا بسیار کاهش می یابد، البته باید گفت افرادی که زیر ۱۸ سال دارند نیاز به شماره موبایل جداگانه ندارند.  سودها به آخرین شماره حسابی که شبای آن را وارد کردند واریز خواهد شد. بحث برگزاری انتخابات مجامع شرکت های استانی جزو بزرگترین انتخابات اقتصادی است به سبب آنکه از یک طرف ۳۰ میلیون سهامدار دارد و از طرف دیگر مجموع مبلغ در دست شرکت های استانی ۳۸۰ هزار میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: اگر شرکت ها فرآیند پنج مرحله ای را طی کنند و تبدیل به ناشر شوند اتفاق مهمی رخ می دهد، سود سهام عدالت افراد در صورت عملکرد درست شرکت های سرمایه گذاری استانی،  سهامداران با سود بالایی مواجه خواهند شد و از جانب دیگر مبالغ این سودها می تواند به فعالیت های تولیدی و صنعتی استان های مختلف کمک کند.تا کنون ۱۶ استان مجامع دوره اول را برگزار شده و حدود ۲۸ استان به مرحله بازگشایی نماد رسیده اند الباقی استان هایی که درج نماد نشدند با مشکل مواجه بودند که طی دو ماه اخیر رفع شده است. مجامع انتخاباتی شرکت های استانی به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول می شود. تا این لحظه تصمیمی در رابطه با آزادسازی ۴۰ درصد گرفته نشده و این امر به شورای عالی بورس سپرده شده است.

پور رضایی در ادامه گفت: اگر مبلغ حاصل از فروش سهام به حساب واریز نشده نخست یا به دلیل مشکلاتیست که بازار سرمایه در این مدت با آن دست و پنجه گرم می کرد و دوم به سبب مشکلات هویتی یا شماره شبای افراد است. ۶ شرکت از ۳۶ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت مبالغ را به حساب سپرده گذاری مرکزی واریز کردند.پیش بینی ما این است که بحث واریز سودها به بعد از ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ واریز شود.

وی در انتها اشاره کرد: سهامداران بحث سجامی شدن را جدی بگیرند و دوم افرادی که می توانند و توانایی لازم را برای کاندیدا شدن را به منظور هدایت شرکت های سرمایه گذاری را دارند در سامانه ثبت نام کنند، ناگفته نماند که ۷ نفر برای مدیریت شرکت های سرمایه گذاری استانی انتخاب خواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  شماها که می‌دانید دم واجناس تحریم لااقل سود راواریزکنید مردم قبل ازعیدنیازدارنند کوم دم دهه هشتادنابودکردنند مفسدان اقتصاد واخلاسگران که خدانابودشان کند

 • سارا
  ۱۶ ۱

  به پور رضایی بگید ایا این سود حاصل سال ۹۸ نیست پس برای همه باید کامل واریز شود چون سهام درسال ۹۹ آزاد سازی و فروخته شده است مردم را چی فرض کرده اند،لطفا تیتر کنید

 • احمد
  ۱۷ ۰

  سود سال 98 وکسی اونموقع سهام نفروخته که میخایین .....کنین

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  سال 98 چ ربطی داره ک سهام فروخته شده یا ن..عجب

 • خیزران عمریه
  ۱۲ ۰

  باسلام مگراینسودمال98نیست چراکه آنهایی که سی درصد فروختن نمیدونم ما سال98که نفروخته بودیم

 • محمد از شوشتر
  ۷ ۰

  سلام عليكم .
  من ٣٠ درصد از سهام دخترم رو فروختم و چون دخترم زیر ۱۸ سال بود گفتند باید شماره موبایل به نامش باشه تا سیستم تاییدش کنه ونه ایرانسل به زیر ۱۸ سال موبایل میفروشه و نه همراه اول و این مشکل منه من سهام دخترم رو ازاد سازی کردم به طور مستقیم و الان از برج ۴ تا الان هیچ نتیجه ای نگرفتیم لطفا جواب بدید چکار کنم تا مشکلم حل بشه ممنون میشم کمکم کنید...

 • بیگی
  ۱۱ ۰

  یعنی چی ۲۰ شرکت سوددهی داشتند برزید اقا سود مردم رو/به ماچی ربطی داشته که سود نکردند/البته دروغ میگن/همه توبورس میلیاردر شدن شرکتها که گرگ بازار هستند سود نکردن/دروغی بیش نیست/مجبورشون کنید پول مردم روبدن/خدا پشت وپناهت احمدی نژاد

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  یه سود میخوایین بدینا چقدر اما و اگر دارین

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  یعنی بدترین سیستم رو ما داریم، یه سال هست مردم رو مسخره کردن، لعنت خدا برشما

 • محسن
  ۶ ۰

  رسما به ملت زور میگن مسولین . طبق کدام قانون سود سهام عدالت را از فروشندگان سهام کسر میکنند؟چون تا آخر سال ۱۳۹۸هیچ کسی سهام خود را نفروخته چون اصلا آزاد سازی معاملات سهام عدالت صورت نگرفته و هرکسی سهمش را فروخته درسال۱۳۹۹ برای فروش گذاشته ... تا زمانیکه سهام در تملک مالک سهام بوده پول سود بایستی قانونی به مردم حتی کسانی که فروخته اند کامل پرداخت شود همه مسولین محترم میدانند این قضیه رو سود سهام تا آخر سال ۱۳۹۸ بعلت در تملک مردم بوده باید کامل پرداخت شود ملت بدبخت سال ۱۳۹۹ اقدام بفروش کرده اند ... تازه دولت محترم کلاه سرمان گذاشته سهام مردم را فروخته یا فروش را متوقف کرده آید چندین ماه است هیچ کسی هم جوابگو نیست از رهبر انقلاب خواستار صدور حکم حکومتی دراین خصوص هستیم تا بیش ازین مال ملت را بعضی ها به یغما نبرند

 • ناشناس
  ۴ ۲

  صد رحمت به دزد ای سره گردنه سود بخوره تو سر تون فقط گمشید از این مملکت بی هویتا عربین ماله کدوم گذری هستین

 • جواد کربلایی
  ۹ ۱

  سلام،،ببین سال 98اصلا سهام عدالت ازاد نشده بود،،،یادتان رفته اوایل اردیبهشت 99ازاد شده و حق فروش بود،،،سود 98 کامل باید بدهید ،،،ربطی به فروش ندازد

 • ناشناس
  ۶ ۲

  طبق قانون شرکتها باید در ۶ ماهه اول سال سود سهام داران را به حساب سهامداران واریزکردند اگه اینا دستشون با اونها تو یه کاسه نیست چرا کشاندنش دقیقه ۹۰؟ بعد هم بحث سهم کامل و سی درصد را راه انداختن، مردم را چی فرض کردن، سهم سال ۹۸ برای همه باید کامل باشه، دزدی به این آشکاری؟ یعنی مملکت اینقدر هرکی هر کیه؟

 • یونس علی نژاد
  ۱ ۰

  سهم عدالت من هزار سهم است چرا باید دویست بگیریم وقتی بعضی ها با پانصد سهم دویست میگیرند!!!؟؟؟

 • ناشناس
  ۴ ۱

  چرا اینقدر دروغ یک جا نوشتین برای پانصد سهم دویست و برای هزار سهم چهارصد حال چی شد همه دویست میگیرند

 • مهدی باری
  ۴ ۱

  سلام. برای این که بفهمم پيامک میاد

 • حسینی پور
  ۰ ۰

  من تاالان هیچی ازسهامم رونفروختم چندساله سودی نگرفتم امسال همت کردن ۷۶۰۰۰ هزارواسم زدن به حساب جریان چیه ؟

 • اهواز
  ۰ ۰

  سلام مرداد ۹۹ ،۶۰درصد سهاممونرو به بانک فروختیم ۲۸۰۰ تومان برامون سود ریختند ولی دیگه هیچ پس بقیهء سهاممون کی واریز میشود ؟؟؟