کد خبر 513492

 افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۸نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۴نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین، حقوقی‌ها در بورس امروز حدود ۳۷۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۶هزار و ۴۷۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۲درصد یعنی هزار و ۴۱۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۶درصد از کل معاملات شد.

حقیقی ها در بورس امروز ۳۷۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند. بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فرآورده‌های نفتی و همچنین سهام گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بود.

نمادهای سمگا، شبندر و شپنا لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به خساپا، خودرو و شبصیر معطوف بود.

بالاترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «هتل و رستوران» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «محصولات چوبی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی معادل ۶۱میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی شرکت سایپا با برتری ۴۹میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۸ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۴ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۵۰میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی 99.12.24

تغییر مالکیت سهام 99.12.24

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر