کد خبر 511957

کسانی که سهام عدالت آن‌ها مبلغ ۵۰۰ هزار تومان است سود سهام عدالت سال ۹۸ آن‌ها حدود ۲۰۰ هزار تومان است و افرادی که سهام عدالت یک میلیون تومانی دارند سودشان 400 هزار تومان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدعلی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اگر سهامداران سهام عدالت (هر دو روش مستقیم و غیر مستقیم) اقدام به فروش سهام خود نکرده اند سود سهام سال 98 به آن‌ها پرداخت می‌شود و افرادی که اقدام به فروش سهام خود کرده اند اگر قبل از برگزاری مجمع سالیانه شرکت‌ها باشد سود به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: مهلت تخصیص سود شرکت‌های سرمایه پذیر به پایان رسیده است و باید سود‌ها را در وجه شرکت سپرده گذاری مرکزی پرداخت کند تا شرکت سپرده گذاری به سهامداران تخصیص دهد.

وی ادامه داد: اطلاعات سهامداران در اختیار شرکت سپرده کذاری مرکزی است و این شرکت مشخص می‌کند که چه میزان سود به هر سهامدار عدالت تعلق می‌گیرد.

ودهنوی خاطرنشان کرد:در تلاشیم، تا پایان امسال این رقم به حساب سهامداران عدالت واریز شود. چنانچه سود چند شرکت نیز تجمیع نشود، بخشی از آن در سال آینده واریز خواهد شد.

وی درباره طرح حمایت از سهامداران خرد گفت: بر اساس این طرح سهامداران خردی که در تاریخ 12 اسفند دارایی کمتر از 10 میلیون تومان داشته باشند، چنانچه پرتفوی خود را تا اردیبشهت سال 1401 تغییری ندهند و تا آن زمان بازدهی کمتر از 25درصد از بازار سهام دریافت کرده باشند، ما به التفاوت آن را از صندوق توسعه بازار، اوراق تبعی دریافت می‌کنند.

دهقان دهنوی با اشاره به اینکه یکی از جنبه‌های اعتمادسازی در بازار سرمایه، تقویت نظارت است ادامه داد: آرامش و ثبات و سودآوری ‎بازارسرمایه، برای کسانی خواهد بود که در چارچوب ‎مقررات فعالیت می‌کنند.

وی گفت: نهاد‌های مالی حاضر در بازار سرمایه برای ارائه خدمات با کیفیت به اعضاء، از نظر کمی و کیفی خود را گسترش بدهند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: بازار سرمایه بازاری مبتنی بر علم است و افراد دارای مسئولیت باید در آن اظهار نظر کنند، اما اظهار نظر‌های غیر مسئولانه ممکن است موجب ضربه به اعتماد مردم و آرامش بازار سرمایه شود.

وی با بیان اینکه شرایط بازار سرمایه در کشور رو به بهبود است گفت: بازنگری در دستورالعمل بازارگردانی آغاز شده است و مسیر را به گونه‌ای طراحی خواهیم کرد که هم شرایط خاص بازار سرمایه کشور در نظر گرفته شود و هم از تجربیات جهانی بهره بگیریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • من نایب
  ۵ ۱

  عجب خیلی خوبه دویست هزارتومان بهمان میدن خوشحال شدیم ممنون عیدمان مبارک شده ولی حیف شد نفری شصت هزارتومان دادیم پیشخوان هویت کردیم خوبه بازهم ممنون ازچشم انتظاری درآمد پوله کمی نیست مشگل مان حل شدشب عیدی چشم انتظارنموندیم خیلی ممنون تشکر تشکر خدا قوت

 • محمدی
  ۸ ۰

  سلام ازتون خواهش می کنم که سودسهامون برامون واریزکنید سیرچه داندگرسنه د چه حالی

  • مردم
   ۱ ۰

   چرا هر وقت یک صدقه ناچیز میدید.توی دنیا جار میزنید زجر میدید بعد کمش میکنید.باز به بعضی ها میدید به بعضی ها نمیدید.چه گناهی کردیم که خدا شما مسولین دزد بی کفایت نصیب این ملت کرده

 • ناشناس
  ۷ ۰

  ما بع این پول احتیاج داریم کاش زودتر بریزن حساب

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اخه اونم که گذاشته به فروش کدام پول واریزکردی که میگی اونها که به فروش گذاشتن سود نمیگیرند خدا جواب بده به شمادزدها

 • علی خدایی
  ۰ ۰

  پارسال باسهام یک میلیونی بما۲۰۰تومن سود دادن امسال سهاممون چندبرابرشد سود۴۰۰میدن چجوری حساب میکنید من اگه میفروختم میذاشتم بانک خیلی بیشتر بهم سود میداد

 • ناشناس
  ۳ ۰

  دردمونو به کی بگیم بنده 6ماه میشه که 60درصد از سهام عدالت به فروش گذاشتم ، ارزشش 8400تومن بود که 5300 تومن پول واریز شد. بانک سپه الباقی مبلغ کی واریز میکنه،پدرمارا در آوردید

  • آیدا
   ۴ ۰

   منم همینطور

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اخه ۲۰۰ تومن چیه که میخوایین دوقسطه بدین؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۲

  دوستانی که سفارش فروش سهام عدالت دادن ولی به پولش نیاز ندارن برن بانک یا توی سایت کارگزاری سفارششون رو لغو کنن،چون اینجوری فروشندگان کمتری توی بازار میمونن و خریداران بیشتری جذب بازار میشن.با اینکار هم سهام عدالت زودتر فروش میره و هم روز به روز اعتبارش زیاد میشه.افرادی هم که سفارش فروش 60 درصد دادن سفارشون رو کمتر کنن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فقط وعده و وعید عمل کردن صفر متاسفانه

 • علیرضا
  ۰ ۰

   متن بخدا مردم گناه دارند. ؟ هی امروز دژپسند گفت می ریزیم ؟ پرتویی گفت نه نه حالا وقتش نیست که بریزیم ؟ بخدا شما ملت و بازی میدی گناه دارند این ملت امام زمان آی کسانی که تسبیح ور آب میکشید و شکم خودشون سیره ولی نمیدونن من از صبحی ساعت 7 تا 12 تو صف مرغ بودم فقط چند روز مونده به انتخابات خوش قول میشدی