کد خبر 511475

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

حقیقی ها چقدر از بورس امروز خارج کردند؟

 امروزدر بورس امروز ۶۹۰میلیارد تومان توسط حقیقی ها از بازار سهام خارج شد که بالاترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام اپال به ثبت رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین، حقوقی‌ها حدود ۶۹۰میلیارد تومان را امروز وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۹۳۰میلیارد تومان رقم خورد، اشخاص حقوقی ۳۵درصد یعنی هزار و ۲۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۳درصد از کل معاملات ثبت شد.

نمادهای «اپال»، «شپنا» و «شستا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را رقم زدند، حقیقی‌ها نیز بیشتر به «کرمان»، «برکت» و «وخارزم» تمرکز داشتند.

بالاترین ورود پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «استخراج کانه‌های فلزی» و «فرآورده‌های نفتی» به ثبت رسید، در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» و «خودرو و ساخت قطعات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری فرآوری معدنی اپال کانی پارس حدود ۹۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان با برتری حدود ۲۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۳نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۰۶نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۱۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۷۵۰میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی16.12.99

بیشترین تغییر مالکیت صنایع16.12.99

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یه سری آدم احمق که بلد نیستند بورس رو چطوری می نویسند و فرق بورس رو با بُرس سر نمیدونن، وارد بورس شدند و حالا که قیمتها به کف رسیدند ، رفتند تو صف فروش و دارن سهام خودشون را مفت و مجانی میفروشن و هم به خودشون و هم به دیگران ضرر و زیان می رسانند. خوب شما اگه میخواستید سهامتون رو بفروشید باید ۵_۶ماه قبل میفروختید نه حالا که قیمتها رسیدند به کف.

  • علی
   ۰ ۰

   اول از همه احمق خودتی دوم وقتی بورس دستوری و امثال مثل تو بوقچی حقوقی هستند و با این حرفها قصد خالی کردن جیب مردم را دارند