کد خبر 511314

خبرهای جدید در مورد پرداخت سود سهام عدالت از این قرار است که بالاترین سود ۲۰۰ هزار تومان بوده و تا پایان سال توسط سمات پرداخت خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، تا به امروز  به صاحبان سهام عدالت سه دوره سود پرداخت شده است به این ترتیب که در سال ۱۳۹۵ به ازای یک میلیون تومان سهم ۱۵۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۶، ۱۷۵ هزار تومان و در سال ۱۳۹۷، ۲۰۵ هزار تومان پرداخت شد. در نتیجه  سود پرداختی امسال، متعلق به سال ۱۳۹۸ و چهارمین دوره پرداخت سود است.

محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آخرین صحبت خود اعلام کرد، سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸ که از شرکت های سرمایه پذیر موجود در پرتفوی سهام عدالت تشکیل شده، در حال تجمیع است. این رقم در حدود ۲۰۰هزار تومان برای آن دسته از سهامدارانی است که تمامی سهم خود را نگهداری کرده و هیچ سهمی نفروخته اند.

اردیبهشت سال جاری فرایند آزادسازی سهام عدالت صورت گرفت، برخی روش مستقیم و برخی روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند. آن دسته از افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده بودند اختیار فروش تا ۶۰ درصد سهام خود را داشتند. بنابراین رقم اعلام شده به افرادی تعلق می گیرد که هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته اند و برخی دیگر که ۳۰ یا ۶۰ درصد سهام خود را فروخته اند، فقط سود بخشی از سهام را دریافت می کنند که هنوز در پرتفوی آن ها  موجود است.

زمان پرداخت سود از سوی دهنوی تا پایان سال جاری اعلام شده و بر این نکته تاکید شده است چنانچه سود چند شرکت نیز تجمیع نشود، مابقی آن در سال آینده واریز خواهد شد.

با توجه به تعدد شرکت های حاضر در پرتفوی سهام عدالت، مقرر شده واریز سود سهام افرادی که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده اند، توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه انجام شود. همچنین از آنجایی که انتخابات شرکت های سرمایه گذاری استانی که قرار بود در ۲۰ اسفندماه برگزار شود، فعلا منتفی شد، امسال سود سال ۱۳۹۸؛ سهام عدالت افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند، به همان روش سهام داران مستقیم سهام عدالت و توسط شرکت سمات واریز می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بهمن
  ۴ ۱

  واقعا جالب دزدی به این اشکاری میگه ۲۰۰هزار تومان سود برا سال ۹۸ ولی برا اونایی که فروختن کامل داده نمیشه ،اخه اونایی که فروختن امسال بوده وقتی خواستین سود ۹۹ بدین بگین کامل داده نمیشه

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سلام‌سودسهام‌واسه‌سال‌۹۸هست‌و‌ربطی‌به‌فروش‌در‌یک‌سال‌بعد‌ندارد‌ما‌در‌کشور‌شیعه‌زندگی‌میکنیم‌که‌بیت‌المال‌امانت‌است

 • رباب یوسفی
  ۰ ۰

  سلام چرا شمامیگین سهام عدالت ۲۰۰هزارتومان ولی من که میرم بانک میگه هنوزواریزنکرده بعدمیام خانه میبینم بانک میزنه ۵۰هزارتومان سودیاشما دزدید یاکارکنان بانک به من جواب بدین لطفا

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دزدی به این اشکاری کیرم توکوس خواهرمادرروحانی اون پدرسگ این بلاروسرمون اورد ازلحاظ مالی مملکت کم اورده میخوادصندق دارایی دولت روپرکنه پس این مادرجنده حروم لقمه ازکجابیاره ازمنوشمامیدزده تحویل دولت میده کیرم تو اول واخرش