کد خبر 509614

رئیس مجلس شورای اسلامی از معافیت مالیاتی اعضای هیأت علمی و قضات در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، محمدباقر قالیباف در نشست علنی صبح امروز یکشنبه 10 اسفند ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400،عنوان کرد: روز گذشته جز (4) بند (الف) تبصره (12) این لایحه در حوزه مالیات حقوق قضات و اعضای هیأت علمی مورد بحث قرار گرفت و مجدد این مسئله از نظر حقوقی بررسی شد که به حد نصاب دو سوم رأی نیاز داشت چون هر دو جز با هم یکی بود، قابل تفکیک از هم نبود، بنابراین به دلیل نیاز به دو سوم، تبصره به قوت خود باقی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: عصر روز گذشته در خصوص بند الحاقی  تبصره (15) که پیشنهاد کمیسیون انرژی در مورد فروش یا عرضه سوخت صرفه‌جویی شده در بورس انرژی بود و بحث اصلاح قانون به دو سوم رأی نیاز داشت که بر اساس بررسی‌ها و انطباق طبق ماده (69) قانون اصلاح الگوی مصرف بر اساس قانون بوده و اکثریت آراء مورد نظر بود بنابراین تصویب شد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمد حسین کریمیون
    ۱ ۰

    این بود از عدالتی که اقایان محترم حرف میزنن... هیئت علمی که حقوق بالای 20 تومن داره رو معاف از مالیات میکنن.. ولی از یه کارمند با حقوق 5 تومن 200 هزار تومن مالیات کسر میکنن... واقعا جای شرم داره ... همین کارا رو میکنین که مردم طبقه پایین بهتون اعتماد ندارن... فقط بلدین حرف بزنن و دم از عدالت بگین.. وقتی صندلی ریاست رو میگیرین فقط به فکر خودتون و جیب های خودتونه.. دست شما واقعا درد نکنه.. جا داره به مجلسی های که دم از عدالت و مردمی بودن میزنن تبریک بگم..