کد خبر 509417

پویش مردمی یک نهال یک زندگی

انجمن اهدای عضو ایرانیان با هدف زنده‌نگاه داشتن یاد و خاطره اهدا کنندگان عضو و تقدیر از خانواده‌های ایشان پویش مردمی کاشت نهال را برگزار می‌کند.

این پویش با اطلاع رسانی از طریق رسانه ملی و رسانه های تصویری مجازی در روز 15 اسفند، همزمان با روز درختکاری، برگزار خواهد شد.

هر هم وطن می تواند به یاد این عزیزان جانبخش، نهالی کاشته و ویدئویی کوتاه از این حرکت به همراه بیان احساس خود در قالب جمله ای خطاب به خانواده هایی که با این تصمیم بزرگ ، به ۱ تا ۸ بیمار نیازمند، حیاتی دوباره بخشیدند، برای انجمن ارسال نمایند.

آثار برگزیده از رسانه ملی و رسانه های مجازی پخش خواهد شد.

سالانه در ایران  پنج تا هشت هزار مورد مرگ مغزی رخ می‌دهد که مطابق نرخ جهانی،  نیمی از این موارد (حدود ۳ هزار نفر) قادر به اهدای عضو هستند. با این‌حال، متاسفانه میزان اهدای عضو سالیانه در کشور تنها یک‌سوم میزان مورد انتظار است. این در حالی است که روزانه بین هفت تا 10 نفر از بیماران نیازمند به پیوند عضو، به علت نرسیدن به موقع عضو مناسب پیوندی جان خود را از دست می‌دهند.

طی تحقیقات به عمل آمده، در حال حاضر حدود ۹۰۰۰ خانواده، با گذشت و ایثار وصف ناپذیری رضایت به اهدای اعضای بدن عزیزان خود (افراد مرگ مغزی) داده‌اند و باعث نجات یافتن حدود هفتاد هزار نفر از بیماران نیازمند به پیوند اعضا از رنج و درد بیماری شده‌اند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از جزییات پویش مردمی "یک نهال-یک زندگی "می توانند به سامانه ملی فرهنگ سازی اهدای عضو به نشانی www.ehdacenter.irمراجعه کنند . همچنین هشتگ اصلی این پویش در فضای مجازی #یک_نهال_یک_ زندگی می باشد که همراهان پویش میتوانند علاوه بر ارسال ویدیو به شماره اعلامی در سایت، با ذکر این هشتگ و تگ کردن صفحه رسمی انجمن به نشانی @ehdacenter.ir  در فضای مجازی (اینستاگرام) ویدیو های کاشت نهال خود را انتشار دهند. 

وعده ما ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر