کد خبر 508140

کدام روستاییان ۱۸۵ میلیون قرض الحسنه می‌گیرند؟

اسماعیل نجار گفت: قرار است دولت برای اسکان و ساخت‌وساز برای هر شهروند اهل سی‌سخت که خانه دارد ۱۸۵میلیون تومان وام با سود بانکی ۴درصد بدهد و مابه‌التفاوت سود بانکی را خود پرداخت کند، این رقم در روستا ۱۶۵میلیون است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،​ اسماعیل نجار، معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: مدیریت بحران برای ما یک موضوع ریشه‌ای و اساسی است؛ بنده قریب به چهل سال است در این کار هستم و با ساخت اردوگاه 100 درصد مخالفم چراکه مشکلات بسیاری ایجاد می‌کند.

وی افزود: همه‌جور تجارب را تا امروز داشته‌ایم، ما بهترین تجربه را در سیل سال 98 به دست آوردیم و آن‌ هم دادن یک امکان مالی بلاعوض به مردم برای تأمین اسکان موقت خودشان بود، منهای سی‌سخت که به‌عنوان اسکان اضطراری 20 میلیون تومان در نظر گرفته‌ایم، البته برای کسانی که امکان اسکان زیر سقف خانه‌شان ممکن نیست. قرار است دولت برای اسکان و ساخت‌وساز برای هر شهروند اهل سی‌سخت که خانه دارد 185 میلیون تومان وام با سود بانکی 4 درصد بدهد و مابه‌التفاوت سود بانکی را خود پرداخت کند، این رقم در روستا 165 میلیون است.

نجار ادامه داد: تجربه ما در سرپل‌ذهاب نشان داد که کانکس بسیار تجربه بدی است. 18500 کانکس تأمین شد و خیلی از مردم هم خودشان کانکس دادند برخی خانواده‌ها بین 2 تا 7 کانکس داشتند که بین اعضای خانواده تقسیم کرده بودند و از کانکس هم خارج نمی‌شدند، درحالی که یکی از اهداف این است که زندگی را به محل حادثه‌دیده برگردانیم و دادن امکانات با این هدف باید باشد.

معاون وزیر کشور اظهار کرد: 191 سال از زلزله قبلی تهران گذشته است و برآورد ما نشان می‌دهد 2 میلیون تحت تأثیر مستقیم زلزله و  8 میلیون تحت تأثیر غیرمستقیم این زلزله خواهند بود، این جمعیت را کجا می‌توان اسکان داد؟ ١میلیون نفر کجا چادر بزند و سرویس بهداشتی‌اش کجا باید تأمین شود؟ برای ما اسکان موقت بسیار اهمیت دارد اما باید راهکارها عملی باشد ما چیزی می‌خواهیم که قابلیت اجرایی و عملیاتی داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر