کد خبر 507770

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین افزایش حقوقی‌ در «فملی»، «وسپهر» و «شستا»

افراد حقیقی در بورس امروز ۶۷۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام فملی بود.

به گزارش اقتصادآنلاین، حقوقی‌ها امروز حدود ۶۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۷۱۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۳درصد یعنی ۹۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۵درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «سیمان، آهک و گچ» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «مخابرات» و «سایر محصولات کانی غیرفلزی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فملی»، «وسپهر» و «شستا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «سپیدار»، «همراه» و «بالبر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری ملی صنایع مس ایران حدود ۴۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سپیدار سیستم آسیا با برتری حدود ۱۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۳نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۸۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۸۰میلیارد تومان بود.
 
بیشترین تغییر مالکیت صنایع03.12.99
 
تغییر مالکیت حقیقی حقوقی03.12.99
بیشتر بخوانید
ارسال نظر