کد خبر 507423

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

حقوقی‌ها در بورس امروز چکار کردند؟ (شنبه ۲ اسفند)

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/سپیدار سیستم آسیا مورد توجه حقیقی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین، حقوقی‌ها امروز حدود ۶۴۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۱۷۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۳درصد یعنی هزار و ۱۷۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۲درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فرآورده‌های نفتی» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» و «فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد شپنا، شبندر و شستا لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به سپیدار، فملی و وپارس معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری پالایش نفت اصفهان حدود ۵۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سپیدار سیستم آسیا با برتری ۷۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۷نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۸۹نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۳۰میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی02.12.99

بیشترین تغییر مالکیت صنایع02.12.99

بیشتر بخوانید
ارسال نظر